Milonak Milonak komentáře u knih

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Moje první kniha od JN. První přibližně dvě třetiny knihy velice zajímavé, zápletka se slušně vyvíjela, hodnotím něco kolem 4*. Bohužel v záverečné třetině se Harry Hole mění v Jamese Bonda říznutého Rambem a i díky tomu jde příběh do pytle. Po dočtení ve mně zůstala jakási "pachuť" přeplácanosti a nevěrohodnosti - Hole již není policajtem, ale přesto se dokáže dostat prakticky úplně všude a ke všemu a to jen díky starým známostem - to pro mě osobně v určitých situacích působí až nesmyslně. Dávám 3*, víc si to nezaslouží. Musím zkusit další kousky od JN.

24.04.2017 3 z 5

Návnada na vraha Návnada na vraha Roger Longrigg

Pro mě hodně velké zklamání - a to jak zápletka, tak samotný děj i závěrečné rozuzlení. Klasickým kvalitním detektivkám to nesahá ani po kotníky. 90% příběhu se "motá" kolem zvláštní vztahu a útěku dvou hlavních hrdinů, přičemž minimálně každou druhou stránku se objeví něco absolutně nelogického, připomínající spíš zápletky z knih pro děti předškolního věku. Dočetl jsem to čistě ze setrvačnosti a také abych věděl, jak to dopadne. Skutečně nedoporučuji - velká nuda, nemající s pořádnou detektivkou mnoho společného.

20.08.2016 1 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Příjemné překvapení - knihu jsem přečetl během 3 dní a Ladislavův styl vyprávění a zejména jeho styl humoru mně opravdu sedí. Vše je vyprávěno s jakýmsi nadhledem a občas si autor neodpustí i trochu té filosofie, ale většinou pravdivé. Dlouhý pochod o samotě zřejmě dokáže v lidské hlavě probudit různé myšlenky a náhled na svět. Shrnutí - čtivé, zábavné, zajímavé, stojí to za přečtení.

17.07.2016 5 z 5