MilkyA MilkyA komentáře u knih

Malevil Malevil Robert Merle

Scéna odohrávajúca sa po výbuchu je napísaná vynikajúco, hovorila som si pri nej tak toto áno to bude možno naj postapo, ale... ale potom sa kniha uberá viac menej spôsobom, ktorý mne osobne nevyhovuje aj keď je napísaná kvalitne, ja len tak trochu od postapa očakávam skôr distópiu ako utópiu, po prvotnom výbuchu má pre mňa málo napätia a zvratov, všetko sa tak viac menej dá očakávať a hlavná partia zo všetkého vyviazne bez väčších alebo zásadných problémov. To ten Emanuel bol iná hlavička, keď všetkých pre.ťal, malo by sa to premenovať na Emanuel Comte - Last intelligent person on Earth. A bola by som veru zvedavá ako by prestála tá ich politika ohľadom žien a ich vlastného výberu s kým budú súložiť ak by si nejaká mladá dáma vzala do hlavy, že proste s nimi súložiť nebude :D To by to šlo všetko do toalety, mali celkom šťastie že im skočili hneď dve vysoko promiskuitné devy do rany

14.05.2018 4 z 5

Hellraiser (dvě povídky) Hellraiser (dvě povídky) Clive Barker

Barker píše, keď sa mu zadarí, veľmi pútavo, v hellraiserovi bolo aj minimum vaty, čo mi vyhovuje, radšej kratšie a intenzívnejšie (gore alert).. Vek túžby ma nebavil, ale tak tých pár strán nudy, čo ja viem 50, je u iných autorov pomaly len opis prostredia

14.05.2018 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Ja neviem príde mi to strašná škoda, že pri toľkých dobrých nápadoch, pekne vykreslenej atmosfére to akosi vôbec nie je napísané tak aby sa človek aspoň trošku vydesil, ani len v napätí som nebola. Nie som si istá či pre hardcore hororových fanúšikov je tento proklamovaný majster žánru dobrou voľbou. Ťažký mainstream, keď to môže prečítať moja babka a stále zaspať, nie je to horor. :D

14.05.2018 3 z 5

Hra se skleněnými perlami Hra se skleněnými perlami Hermann Hesse

Náročná kniha, mne sa jej dej dosť strácal, bol pre mňa nevýrazný a len som sa tak plavila medzi jednotlivými myšlienkami. Hesseho opus magnum teda nakoniec bude určený len pre hard core fanúšikov , ktorým jeho filozofia veľa hovorí a vyžívajú sa v nej. .. Alebo sa zo mňa stáva z požívania tej všetkej dnešnej produkcie neliterárny blb, aj to je možnosť :D

23.09.2017 4 z 5

Dívka jménem Patience Dívka jménem Patience Daniel Clowes

Atmosféra Clowesových vecí je pre mňa výnimočná a nedá sa mi porovnať s ničím s čím som sa doteraz stretla. Dokonale mi sedí... melancholické bizardné retro. Jedinečný rukopis

09.08.2017 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Nedá sa mi o Procese hovoriť ako o zábavnej knihe, no zostalo vo mne z nej niekoľko veľmi silných sureálnych obrazov, ktoré vo mne chvíľu pobudnú.

09.08.2017 4 z 5

Svet podľa Garpa Svet podľa Garpa John Irving

Veľmi výtečne napísaných 608 strán o hovne. Irving čau zase v ďalšom živote, keď sa pomýlim.

09.08.2017 2 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Veľmi pekná malá knižôčka, ilustráciami aj alternatívne spracovaným príbehom klasickej rozprávky mi sadla, len neodporúčam náhodne listovať a prezerať pred prečítaním, obrázky obsahujú obrovské spojlery a mne sa to podarilo na prvý krát otvoriť na veľmi zaujímavom mieste :D :D

09.08.2017 5 z 5

Snídaně o půlnoci Snídaně o půlnoci Louis Armand

To bola teda hnusná kniha. Slovami môjho kamaráta: Sračky nečítam, v sračkách žijem a to mi stačí. Amen.

03.08.2017 2 z 5

Strašidla Strašidla Chuck Palahniuk

Samotný príbeh medzi poviedkami mi bol úplne ukradnutý.. Záležalo vždy od konkrétnej poviedky nakoľko ma kniha bavila a tým pádom dosť nevyrovnaný zážitok.

30.07.2017 3 z 5

Vykopávka Vykopávka Max Andersson

Tak toto až tak nesadlo, sny sú podľa mňa príliš subjektívne aby mali čo ponúknuť druhým ľuďom a keby to tak nebolo, boli by sme všetci spisovatelia...

17.06.2017 3 z 5

Schismatrix Plus Schismatrix Plus Bruce Sterling

Fú to bola v určitom zmysle ťažká káva...hlavne na predstavivosť, také Gejše ako tuto v tomto svete pobývajú sa len tak na discovery channel nevidia :D .. veľmi komplexný a prepracovaný svet, do detailov, pravdu povediac, že pre mňa niekedy až na škodu..miestami som mala pocit, že čítam knihu asi v inom jazyku, keď sa konštantne strácam a neviem o čom vlastne čítam.. alebo nabudúce si budem musieť robiť pekne poznámočky aj s nákresmi :D určite sa to nedá čítať s väčšími prestávkami , len naraz...kto je ale fanda kyberpanku ala ťažké techno, ťažké krávoviny a hlavne hodne, si príde na svoje

03.06.2016 4 z 5

Limes inferior Limes inferior Janusz Andrzej Zajdel

No ten koniec je teda pekne na hovno a nie len obsahom. Inak je to slušná knižka.

17.07.2014 3 z 5

Americká tragédie Americká tragédie Theodore Dreiser

Ach Clyde, kto sa v ňom aspoň trošku nenašiel, hádam ani nežije v kapitalistickej spoločnosti, leda že by si nažíval jak Sondra :D (ale niéé božechráň všetkých mravných a morálnych občanov )... Človek by to nakoniec rád celé zhodil na spoločnosť, ale ako sa snažím úplne ma to škrie, nedá mi to, je to ako sa dohadovať, či bola skôr sliepka alebo Mcdonald. Vysoké ambície, pokrytectvo, nedostatok, tlak spoločnosti, naivita- ja sa s tým stretávam dennodenne a nie len u seba, tak zrejme verdikt je, že sa mi to pozdávalo. A komu sa nepozdávalo a dočítal, tak ten má veľmi strašidelnú pani učiteľku zrejme... :P

20.03.2014 5 z 5

Bratr spánku Bratr spánku Robert Schneider

Ten štýl rozprávača ma vážne sral... pasáže, kde sa priamo prihovára čitateľovi ma vyrušovali, ale to je skôr kopanie do blbostí, na ktorých kniha nestojí. Príbeh Eliáša ma vnútorne požul, vypľul a ešte mal tú drzosť, že mi nedal nič na oplátku, čoho sa chytiť... Ja si kľudne prečítam viac funny literatúru alebo takú z ktorej niečo zdestilujem. Zase raz posolstvo, ktoré sa mi prešmyklo pomedzi prsty :D. Ta ale uľejme si čistého vínka, brak to nebude, lež aj tak nesadol . :)

28.03.2013 3 z 5

O lásce a jiných běsech O lásce a jiných běsech Gabriel García Márquez

Knihu som dočítala asi len preto, že je krátka a z nejakej nepochopiteľnej úcty k autorovi, tunajšiemu hodnoteniu a možno nádeje na aspoň pointu na konci? Celé mi to príde len ako nejaký náčrt, dejová kniha bez zaujímavého deja, jej myšlienky ku mne neprehovorili /alebo tam neboli? kto vie?/... Postavy som vôbec nespoznala, nepochopila a Delaura, akože sčítaný človek sa až šialene zamiluje do čudáckej dvanástky po jednom dotyku a pol prehodenom slove mi je záhadou... Nie som zvyknutá až toľko si v knihách domýšľať, netuším o čom to celé kurňa v konečnom dôsledku bolo, ale who cares? Viac času potratím horšími vecami, aspoň som si rozšírila slovnú zásobu :D

28.03.2013 2 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Za asi najväčší klad tejto knihy považujem fakt, že celá vyvoláva pozitívny dojem a je tam nejaké to jamovanie s Bohom, vierou, nádejou atakdále, ale je to tam tak podprahovejšie /a hlavne nie je tam obľúbený motív dnešných kníh ala Boh respektíve vesmír na kľúčik, ktorým proste pár krát zatočím a musí to šlapať / a dá sa to vpodstate aj úplne prehliadať ak má človek na to alergiu a tú knihu si len tak akčne užívať / orangutan vs. hyena proste epic :D tak ako Pi som nesmierne obdivovala orangutanicu a až mi srdce poskočilo keď tej hyene ruplo v bedni, ... túto časť som prežívala skutočne emotívne /...Ani začiatky mi nepadli za ťažko prečítať, náhodou som sa výdatne zabavila na hádke medzi troma duchovnými :D Pí rýchlo ani neviem ako prešiel skúškou a ja som mu dovolila trochu mi nabalzamovať dušu a to je fajn :)

26.03.2013 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

nó tak toto bolo omnoho lepšie ako Stepfordské paničky..už som vedela pointu / samoška z Polanského moc moc dobrého spracovania/, ale vôbec to neprekážalo, výborne vykreslená paranoja, konšpirácia, všetko pekne do seba postupne zapadá... len by ma zaujímalo či všetky Levinove knihy by ma nechali s pocitom, že chlapi sú také strašné svine :D :D najlepší pocit v knihe bol ten záverečný pľuvanec, tak ten som si užila... Sláva Rosemary ! :D

24.03.2013 4 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

ťažko sa rozhodnúť, ktoré sú otravnejšie, či pravé alebo mechanické :D viem, že možno takéto knihy sa o to ani nesnažia, ale mne by sa celkom páčil aspoň nejaký zdanlivo vykreslený charakter postáv... slúžia tu len ako bábky posúvajúce príbeh, ako ma to potom celé môže zasiahnuť? štýlom váááu to je nápad! ...nie nie to si nemyslím, nie v tejto dobe, už nemáme tie roky sedemdesiate...

14.02.2013 2 z 5

Sníh Sníh Neal Stephenson

Ak sa človek dokáže preniesť cez to, že má feeling Béčkovej literatúry a vyskytuje sa tam konšpiračná teória, tak je to skutočne zábavné čítanie celkom anarchistického razenia, ktoré kope do všetkých možných inštitúcií, korporácií a podobne.

22.10.2012 4 z 5