MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Jasmína Jasmína Anna Szafrańska

Liliana je bezkonkurenční, takže jsem ani nepočítala s tím, že by ji příběh Malvíny nebo Jasmíny překonal. Jasmína pro mě byla zatím nejslabší. Nepíše se mi to snadno, protože porovnávat čí osud byl horší snad ani nejde. Všechny příběhy žen byly silné, ale s Lilianou jsem asi dokázala soucítit nejvíce. Možná tam velkou roli hrál Oskar a Mat. U Jasmíny mi něco chybělo. Konec jsem upřímně nečekala a byl pro mě zbytečně dlouhý a zavádějící. Ale jinak jsem ráda, že ze všech tří žen a mužů se stali nakonec milující lidé a to i přes jejich nelehké životní příběhy.

02.05.2023 5 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Tak tohle bylo velmi milé počteníčko. Líbilo se mi to prostředí knihomolského světa, ve kterém jsem se prostě a jednoduše viděla. Autorka postavy postaršila, ačkoliv jejich chování tomu mnohdy neodpovídalo. To je asi jediná věc, nad kterou jsem se v průběhu čtení občas podivila. Jsem ve věku Kins, a porovnávala jsem, jak se v jejím věku chovám já, takže možná proto jsem vůči jejímu nevyspělému chování tak kritická :-D

12.03.2023 5 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Za mě nejhezčí díl série. Přišlo mi, že tento díl byl propracovanější, měl hlubší myšlenku a děj odsýpal. AJ jsem si zamilovala už od prvního dílu a jsem ráda, že se díky Brett našel.

31.01.2023 5 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

V tomto romantickém příběhu mi něco chybělo. Navíc tematiku koní moc nemusím, takže i to mi na celkovém prožitku z knihy moc nepřidalo. Linda mi k srdci taky zrovna nepřirostla. Jediný, ke komu jsem si našla vztah byla vedlejší postava Nurie a její maminky. A jedna hvězda navíc za prostředí mého milovaného Španělska.

03.01.2023 3 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Z těch tří dílů byl pro mě tento nejslabší. Nevím, čím to bylo, ale zřejmě mi tolik nesedly hlavní postavy. Zkrátka tomu chybělo něco, co mě zaujalo na dvou předchozích dílech.

08.12.2022 4 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Od knihy jsem nečekala nic převratného, ale velmi mile mě překvapila :-) Styl mi přišel podobný jako knihy od M. Zapaty, kterou zbožňuji. Postavy byly sympatické, takže si je člověk lehce oblíbí. Děj plyne rychle a nemá zbytečně přehnanou zápletku. Těším se na další díl.

27.10.2022 5 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Trochu mě odradilo nízké hodnocení knihy, se kterým se po jejím dočtení rozhodně neztotožňuji. Ano, nejedná se o nic nového a převratného, je to jen další série na způsob After. Proč ale od tohoto formátu odpustit, když to funguje. Kolem německých autorek je teď velký boom, a je těžké sledovat všechny novinky, protože jich je opravdu mnoho, ale za mě je i Breakaway velmi povedená kniha. Za mě se tam řeší dvě důležitá témata, která mohou být pro některé čtenáře citlivá, ale třeba potřebují přesně tuhle knihu, aby jim to pomohla překonat. Proto za mě 5/5. Nemohla jsem se odtrhnout, chtěla jsem vědět, jaký si s sebou Lia nese tajemství z minulosti. Jak děj plyne, tak se nám dveře do minulosti pomalu otvírají a čtenář může odhalovat, co se za nimi kdysi odehrálo...

31.07.2022 5 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Nebyl to tak silně emočně vypjatý děj, jako tomu bylo u Liliany, ale i Malvína si s sebou nesla velmi silný životní příběh. Zápletka s Jasmínou mě překvapila, proto už se nemůžu dočkat i jejího vyprávění.

24.07.2022 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Velmi originální příběh, který Vás až do poslední chvíle drží v napětí. Mě osobně posledních 15 stránek zkazilo celkový dojem z knihy. Bylo to na mě prostě a jednoduše už moc překombinované. Ale i tak můžu doporučit.

28.06.2022 4 z 5

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Ten boom s polskými autorkami mě moc baví. Nejdříve jsem zhltla Lilianu a teď jsem jedním dechem přečetla i Molly od další polské autorky. Molly nepotkal moc příznivý osud, ale naštěstí potká Viktora, někdejšího kamaráda z dětství.

20.06.2022 5 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Druhý díl byl pro mě určitě zajímavější, než byl první. Pomalu přicházím autorce na chuť, takže je dost možné, že se vrátím i k sérii Kolotoč.

27.05.2022 4 z 5

Dohoda Dohoda Paulina Świst

První knížka od autorky, a za mě velké zklamání. Do erotického románu to má hodně daleko, je tam opravdu hodně vulgarismů a jsou použity úplně zbytečně - kazí to celkový dojem z knihy, který je už tak dost slabý. Nikdy se mi nestalo, že bych po přečtení knihy s otevřeným koncem netoužila po pokračování. Jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila, ale jen zapůjčila z knihovny. Možná časem dám šanci jiným knihám od této autorky, ale teď je to zklamání tak čerstvé, že si dám na chvíli oddych.

27.04.2022 1 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Není to ten druh knihy, který bych četla jedním dechem a za žádnou cenu ji nehodlala odložit z ruky, ať se děje, co se děje. Ale do půlky knihy dobrý, střed už se tak hrozně vlekl, že jsem si říkala, zda nebudu číst jen současnost, ale nakonec jsem úspěšně přelouskala všechny kapitoly. Sakra ale ten konec? Nevím, zda jsem to už chtěla mít za sebou, a tak jsem moc nevnímala co čtu, nebo jsem prostě nepochopila, co se tam během těch pár stránek s osobami a roboty stalo...

07.03.2022 3 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Za mě asi dějově nejslabší díl, ale i tak je to pořád pěkné, oddechové čtení. Neznám nikoho, komu by se tahle série nelíbila. Už vyhlížím Její křoví.

12.02.2022 5 z 5

Gerda: Příběh malé velrybky Gerda: Příběh malé velrybky Adrián Macho

Krásné pokračování příběhu o malé Gerdě, tentokrát zveršovaného. Vhodné na předčítání či čtení před spaním.

25.01.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Oficiálně se tato kniha přesunula na top 1 všech knih od Colleen, vlastně všech dosud přečtených knih. Nechyběl smích a slzy, tak jak to Colleen umí. Víc asi nemá cenu psát, běžte si ji všichni přečíst. Já se k ní určitě vrátím a ne jednou.

14.01.2022 5 z 5

Myslím, že je super, že se někdo rozhodne přijít s podáním příběhu ve formě komiksu, který podle mě děti upřednostní více, než dlouhý životopis dané osoby. I mě se kniha moc líbila, jen bych upřednostnila barevnější provedení.

18.12.2021 5 z 5

Mapy mých pocitů Mapy mých pocitů Bimba Landmann

Moc hezká kniha, určitě někdy ráda použiji při práci s dětmi, když bude potřeba vysvětlit nějakou emoci.

11.12.2021 5 z 5

Až se ucho utrhne: 50 ilustrovaných přísloví Až se ucho utrhne: 50 ilustrovaných přísloví Ester Stará

Hodně poučná kniha, a to i pro dospělého. Několik přísloví jsem slyšela prvně, takže děkuji za obohacení mé slovní zásoby. Ilustrace jsou opravdu boží a těším se, až s nimi budu ve třídě pracovat.

07.12.2021 5 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

(SPOILER) Nepatří to ke klasickým oddechovkám, kde to srší cukrem. Mezi Minnie a Quinnem to nejiskří tak, jak můžeme být zvyklý u ostatních romantickým knih, navíc obě matky obou hlavních postav mají psychické problémy, které se postupem času přenesly na jejich děti, nebo alespoň u Quinna to tak bylo.
Celý příběh začal jednou křivdou, kdy jedna z matek pojmenovala první dítě narozené v roce 1990 jménem, které chtěla dát svému dítěti druhá matka. Dceru tak musela tato matka namísto Quinn pojmenovat Minnie, což nebylo moc vhodně zvoleno vzhledem k tomu, že její příjmení bylo Cooperová. Jméno Quinn tedy dostal chlapec. Oba dva se poté po 30 letech setkají na záchodě a od té doby se jejich životy prolnou. Postupem času zjistíme, že to nebylo jejich první setkání a že spřízněná duše a osudová setkání opravdu existují.

20.10.2021 5 z 5