MichelleKing MichelleKing komentáře u knih

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Jedním slovem V.Y.N.I.K.A.J.í.C.Í.

14.09.2015

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

"Všichni jsme děti Matky Země. Všichni jsme děti Matky Přírody. A i když si své matky nevážíme, ačkoli ji často znepokojujeme a způsobujeme jí bolest, ačkoli jí lámeme srdce, ona nás miluje. Všechny nás miluje.Pamatujme na to."

Příběh stejně filozofický jako magický, stejně násilný jako hezký, dokonalý koktejl fantazie.

04.01.2024 4 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Další klasika Bachman/King. Velmi realistické čtení. Stále si jasně pamatuji na desku Rolling Stone 'Let it Bleed', kterou neustále hrál Barton Dawes na své cestě k šílenství. Cítíte s hlavní postavou, protože ji máte velmi živou před svým duševním zrakem. Jedna z nejsilnějších charakterových studií, jaké kdy Bachman/King provedl. Velmi silná kniha. Rozhodně doporučuji!

14.08.2022 4 z 5

Život naruby Život naruby Demi Moore

Ráda čtu biografie a tahle je jednoznačně jedna z těch nej. Napsaná tak čtivě a bez žádného zdlouhavého protahovaní.
Za úspěšnou, dobře placenou herečkou se skrývá temná minulost, kdy bojovala se závislostí, svým tělem a prožila velmi zvláštní vztah se svou matkou. V této knize vypráví o svých manželstvích, vztahu s matkou a snaží se skloubit úspěšnou kariéru se založením rodiny.
Opravdu pohlcující čtení.

15.05.2022 5 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Páni. Prostě wow.
Jaký fantastický příběh!
Je zde mnoho recenzí se zápletkou, takže k tomu nebudu přidávat, ale chci jen říct, že mě tato kniha nadchla.
Bylo to děsivé a bylo to otřesné, ale to, čím se tato kniha odlišovala od tolika hororů, které jsem četla, je to, že za to nemůže nadpřirozeno.
Ano, vždy tam byla nadpřirozená přítomnost, ale skutečné zvěrstvo, skutečná hrůza je v tom, jak se lidé k sobě chovají.
I když jsem očekávala nějaký ten konec, poslední věta byla naprosto dokonalá a mrazila mě až do morku kostí.
Za mě opravdu zajímavý příběh.
Doporučeno samotným Kingem....
A stejně si myslím, že i Stephen, stejně jako všichni ostatní čtenáři této knihy, se musejí ohlížet - zda-li v blízkosti není ONA!
Přiznávám, že já se - především ve tmě, otáčím doteď....protože z této knížky vám opravdu zůstane nepříjemný pocit.... strašně dlouho.

08.05.2022 4 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Inu, čekala jsem trochu víc... nakonec taková zvláštní "újezdová" divočina.
Jedno vím jistě:
Nikdy si nekupujte auto od Stephena Kinga....OPRAVDU NIKDY.......
Ani kdyby vám ho daroval...

09.04.2022 3 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Čím víc o knize přemýšlím, tím víc se mi líbí. Velmi dobré vyprávění a tempo knihy. Jedna z mých oblíbených Bachmanovek.

19.01.2022 4 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Co můžu napsat? Další KING klasika!
Chvilku trvá, než se knížka pořádně rozjede - ale je to základ poznat naše postavy, jejich silné a slabé stránky. Poznejte město Haven a lidi v něm. Poznejte Bobbi Andersonovou,která doslova zakopne o největší nález jejího života. King má prostě způsob, jak udělat z neuveřitelného-nepravděpodobné - a dělá přesně to, co si myslíte, že by se skutečně stalo - přímo v lese v zadní části vašeho domu ...

27.12.2016 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Pane Kingu.... jak vy to děláte? Proč mučíte Vaše čtenáře víc a víc? Proč Nás napínáte jaké bude pokračování? Připadám si jako narkoman, který si nevzal svojí dávku..... Vy sám moc dobře víte, že sračky jsou koneckonců sračky!

02.10.2016 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Wooow! Tak tohle bylo něco! Převázně si libuji jen v hororových knihách, ale občas mám chuť na knihu o zombie. Jako fanynku Walking dead a Last of us mě tento titul opravdu mile potěšil. Kniha má skvělý úvod, protože vidíme malou holčicku v nějaké instituci, víme, že tam jsou stráže a lékařský personál, a nemůžeme tak docela přijít na to, co se děje. Autor odvádí skvělou práci, vytváří napětí, pomalu odhaluje informace a vy jen hladově otáčíte jednu stránku za druhou. Všechno je to dobře napsané, napínavé a místy výjimečně strašidelné.
Obsazení postav, které budete milovat i nenávidět, a naprosto strhující příběh.
Opravdu mě to bavilo.

11.01.2024 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Opravdu nerada nechávám kritické komentáře, ale tato kniha mě opravdu vůbec nebavila.
Postavy nebyly dobře propracované, postrádaly věrohodnost a jakýkoli zdravý rozum.
Připadalo mi, že tolik zvratů je docela hloupých a postrádají uvěřitelnost, stejně jako činy a dokonce i motivace hlavní postavy. Kniha mě zklamala.
Sice je zařazena do kategorie thriller/horor, ale má k tomu tak daleko. Že by nadpřirozená romantika? Nebo něco, kde je horor na míle vzdálený. A s podporou Stephena Kinga a jeho syna na obálce? Podivný.

06.01.2024 1 z 5

Ledové peklo Ledové peklo John W. Campbell Jr.

Klasika všech klasik, ale taky jeden z mála případů, kdy bylo filmové zpracování lepší než kniha.
("The Thing" Johna Carpentera z 80. let)

11.12.2023 4 z 5

Ďáblovy dveře Ďáblovy dveře Lee Mountford

Opravdu nevím, co napsat. Tato kniha mě nebavila a když jsem se dostala na její konec, byla jsem ráda, že jsem s ní skončila. Připadalo mi to hrubé a nechutné, zbytečně grafické, což ubíralo na tom, co mohlo být dobrým paranormálním tajemstvím.
Mírně nedotažené, rozhodně ne tak děsivé, jak někteří říkají. Proč všechen ten humbuk?

06.08.2023 2 z 5

Temné vize Temné vize Stephen King

Docela povedené povídky.
Za mě rozhodně Kecky od Kinga.
Metastáza od Simmonse.
Proměna kůže od Martina byla nejlepší ze všech. Opravdu doporučuji!

18.07.2021 4 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Joe Hill a jeho další úžasný příběh, který je děsivý, znepokojivý, krásný, smutný a překvapivě dojemný.

Přečtěte si to až do konce. Celou cestu.
Nějakou dobu potrvá, než se dostanete do Vánoční říše....

15.01.2021 5 z 5

Dvanáct let po Hitlerově boku Dvanáct let po Hitlerově boku Christa Schröder

Memoáry od členů Hitlerova "vnitřního kruhu' jsou vždy fascinující. Tato kniha není výjimkou.

23.08.2018 5 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Talisman je něco netradičního, něco jiného, než na co jsou fanoušci zvyklí. Určitě se nejedná o vrchol tvorby ani jednoho z autorů. Každopádně je to příběh poutavý a napínavý. Příběh je na rozjezd trochu delší,ale jakmile vás dostane - těžko vás pustí. Příběh, který skončí a vy ho budete trávit ještě hodně dlouho. To mi věřte:)

11.10.2016 4 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Vynikající kniha. Mr. KING nikdy nezklame. Nejlepší povídka POKOJ 1408 ! I filmové zpracování stojí za to!

14.09.2015 5 z 5

Ghúl Ghúl Brian Keene

Wow prostě wow.
Podstatně temnější, hororovější verze Stranger Things. V roce 1984 tři dvanáctiletí přátelé objeví a bojují s ghúlem na místním hřbitově a také prožívají rodinné a životní problémy. Většinou postrádá sentimentálnost příběhů tohoto typu "Boys' Own Adventure" a nahrazuje ji přímo hororem.
Tato kniha má všechno.. Nostalgie k mému dětství, popkulturní odkazy, dospívání, dlouhé letní prázdniny, malé město, hřbitov, akce, smích, slzy, krveprolití, náročné příběhy, které jsou nepříjemné, ale jsou zpracovány tak dobře, milé postavy a nejhorší druhy monster!! O této knize budu ještě chvíli přemýšlet.
Přečtěte si to! Je to sakra dobrá jízda.

09.08.2023 4 z 5

Ruiny Ruiny Scott Smith

Tohle bylo vynikající.
Brutální a krvavé v částech s narůstajícím napětím, které na stránkách téměř vybuchne, když se blížíte k cílové čáře.
Špičkové psaní a akce dokonale odpovídaly příběhu. A velmi, velmi temné, což víte, že vykopávám. Všechny hvězdy za tohle, o tom není pochyb, klasika!

"Jsem to pořád já?"

11.12.2022 5 z 5