michaela.97 michaela.97 komentáře u knih

Vražda v Orient expresu Vražda v Orient expresu Agatha Christie

*audioknížka* je skvěle namluvená, ale i zpracovaná po zvukové stránce.

Co se týče příběhu, tak musím říct, že mě bavil - Agátha je prostě autorka všech generací! Ale někdy jsem myšlenkama odbíhala jinam a pak jsem se ztrácela. Možná je to jenom moje roztěkanost (děje se mi to teď u spousty knížek) nebo mi tam něco chybělo - to něco do těch 4 hvězdiček.

Postavy byly bravurní, ty mě bavily hodně. Prostředí - miluju. Kdo ještě neviděl film, tak musí napravit.

29.02.2024 3 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

*audioknížka* Ideální pro milovníky hor, lásky a přátelství. Byla to taková ta knížka, u které si odpočinete. Hlavního hrdinu jsem měla ráda hned od začátku. A spolu s ním i další postavy, které si v životě už něco prožili - bez ohledu na věk. Pokud hledáte příběhy obyčejných lidí, kteří vám mohou ale hodně předat, tuhle knihu si užijete.

28.12.2023 3 z 5

Destilace Destilace Bára Vencálková

Jednu dobu jsem instagramovou poezii fakticky milovala a Báru jsem četla každý den. :) Jsem moc ráda, že jsem ji podpořila a všechny její knížky nakoupila, ale asi jsem je měla číst pár let zpátky. Některé mi přišly fakt dobré, ale u většiny jsem měla pocit, že jsou napsané jen, ať se slova rýmují, ale jako celek to nedávalo smysl. Občas byla slova poskládaná pro mě úplně nepochopitelně náhodně, až jsem chtěla autorku vzít na kafe, aby mi k nim řekla víc. Rozhodně to ale nebylo zklamání, naopak.

05.10.2023 3 z 5

Cestou fak it - Malá kniha, velká moudrost Cestou fak it - Malá kniha, velká moudrost John C. Parkin

Těžký tuhle knížečku nějak ohodnotit. Je to pár vět na papíře, ale mám s ní hezký vzpomínky. Když jsem pracovala na jednom projektu, kterej jsem milovala - a ty lidi tam - tak jsem chodila každý den s touhle knížkou a nutila všechny, aby listovali a otevřeli ji na náhodný stránce a vzali si k srdci to, co tam budou mít. Knížka nebyla moje. A po konci projektu (což pro mě bylo - a stále je - hodně bolavý) za mnou přišla kolegyně a dala mi ji. Přišlo mi to jako krásný gesto a od té doby ji mám na pracovním stole - pořád na očích.

Líbí se mi myšlenka té knížky a ilustrace uvnitř!
Některý věci v ní jsou vážně vtipný, některý trochu k zamyšlení. Taková malá připomínka, ať nebereme všechno tak moc vážně.

15.04.2023 3 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Nevím, jestli je to překladem, ale tahle sbírka mi tak úplně nesedla - zřejmě se mi netrefila ani do nálady. Ne, že by mě nebavila, ale našla jsem v ní opravdu málo textů, které mě něčím zaujaly a chytly. Škoda. Asi jsem i čekala něco krapet jiného - dle názvu. Mléko a med u mě tedy stále vede a ráda bych si tuhle přečetla někdy v originále. Například Mléko a med mě baví jak česky, tak anglicky. Třeba mě tahle sbírka chytne víc, když nepůjde o překlad. Kdo ví.

18.12.2022 3 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Knížka to byla milá - někdy trochu smutná, jindy mírně nechutná. Autorka velmi živě popisuje některé ze zákroků, které jako veterinářka musí během své praxe provádět, což není vždy nejpříjemnější.

Líbilo se mi, že nešlo o nějaký “přeslazeně pozitivní deníček jedné veterinářky”, ale že nám bylo ukázáno i to ne-hezké.

I přesto všechno mi ale knížka asi úplně nesedla do nálady. Poslouchala jsem ji jako audioknihu a někdy jsem se trochu nutila do poslechu. Někdy mě tak úplně nebavila a celý děj mi přišel trochu plochý. Nevím ale, jestli by se nějaké “zvraty” daly u takového typu příběhu čekat. Mně tam bohužel něco “navíc” chybělo.

A taky bych si v audioknize pohrála s hudebními přechody, protože mě zamrzelo, když skončilo smutné vyprávění a mé emoce přerušila veselá znělka s bučením krav. Kdyby se tam bývaly střídaly nějaké jiné přechody, mohly by vždy podtrhnout emoci, kterou v nás ta daná kapitola měla vyvolat. Je to detail, ale bylo by to příjemnější.

05.12.2022 3 z 5

Sama sobě majákem Sama sobě majákem Kateřina Rezková

Kate mám ráda. Její tvorba mě baví a tahle knížka byla moc fajn :) Ilustrace krásný, texty taky. Některý mě bavily víc, jiný zase míň. Svým stylem mi připomíná víc blogové zápisky než "klasickou" knížku. Tok myšlenek. Upřímně jsem čekala něco trošku jiného, ale čtení jsem si užila :)

16.10.2022 3 z 5

Dialogy Dialogy Bára Vencálková

Tohle je opravdu ne-milé počtení. Z reálného života. Člověk se v těch řádcích ztrácí a nachází. Hledá. Jsem moc ráda, že autorka píše a tvoří. Jen tak dál :)

07.01.2022 4 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Čekala jsem hodně, ale tohle teda vůbec :D Je to bizár.
Škoda, že autor neumí moc psát (nemůžu hodnotit po jedné jeho přečtené knize, ale myslím, že ty ostatní nebudou o moc lepší, co do stylu psaní), protože oni ty příběhy mají něco do sebe. V každém příběhu jsem viděla hlubší myšlenku, která ale byla schovaná pod směsicí sprosťáren, které se podle mého názoru, daly prostě napsat líp - chytlavěji, smysluplněji. Víc komplexně. Škoda.

Jinak je to taková sranda - blbina. Autor musí mít hodně bujnou fantazii :D

26.10.2021 1 z 5

My Cooking Diary 2 My Cooking Diary 2 Kateřina Saint Germain (p)

Stejně jako první kuchařka od Kačí je i tahle krásně zpracovaná! Má v sobě nádherný fotky a je opravdu vymazlená do posledního detailu :) Najdete v ní několik základních, ale i spoustu "pokročilejších" receptů, které ale zvládne každý :) Jsou napsány jednoduše a přizpůsobené tak, aby je uvařil kdokoli - to stejné platí i u ingrediencí. Nic složitého k sehnání :) Za mě opravdu povedená kuchařka, kterou doporučuji!

23.06.2021 5 z 5

My Cooking Diary My Cooking Diary Kateřina Lustigová

Kačí mám opravdu hodně ráda a sleduju ji na instagramu téměř každý den. Líbí se mi, že kuchařku vytvářela prakticky sama a je to na ní poznat! Je absolutně vymazlená do posledního detailu :) Líbí se mi nejen fotky v ní, ale i samotné recepty. Spousta z nich je základních, takže bych kuchařku doporučila i (nebo - spíš) začátečníkům, ale najde se v ní i kdokoli pokročilejší. Kuchařka je plná barev a napsaná je hovorovou češtinou, takže vám při procházení receptů přijde, že dostáváte recepty třeba od dobré kamarádky :)

23.06.2021 5 z 5

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Knížku jsem přečetla během dvou dnů, nemohla se odtrhnout :) Holky sleduju téměř od jejich začátků, takže mě moc baví a mám je ráda. Jako bych je znala! A o to raději jsem si přečetla jejich novou knížku, která je moc hezky napsaná. Tím, jak holky sleduju každý den jsem se vlastně nedozvěděla nic nového, ale nevadilo mi to. Čtu si od nich všechno, co můžu. Sleduju s chutí jejich příběh a vývoj. Motivují mě a inspirují v mnoha směrech a jako jedny z mála, které sleduju takovou dobou mi přijde, že jsou pořád ty obyčejné a sympatické slečny, jako když jsem je poprvé zaregistrovala. A to se mi na nich líbí vlastně nejvíc. ♡

Pokud někdy vydají další knížku, koupím si ji a přečtu hned! :) A tuhle bych doporučila všem ženám, slečnám a dívkám, které si jdou za svými sny, ale třeba nemají dostatek motivace nebo se jim ne–daří. Podle mě dokáže skvěle ukázat, že když se chce, všechno jde. A pokud si jdete za svými sny, přejdete přes všechny překážky a na konci budete šťastní. A nebo si uvědomíte, že máte vykročit na opačnou stranu, protože všechno zlé je pro něco dobré :)

22.06.2021 3 z 5

Alenčina noční můra v Říši divů Alenčina noční můra v Říši divů Jonathan Green

Tohle bylo moje první setkání s gamebookem a i když jsem netušila do čeho jdu, potřebuji další! Zároveň jsem zvažovala, jestli se do recenze pouštět, protože jsem gamebook ještě tak docela nedokončila, ale to by taky mohlo trvat pěkně dlouho :D (a jestli vůbec!)

V první řadě bych chtěla vyzdvihnout obálku, která je moc krásná a taková správně tajemná - to se mi líbí! :)
Taky je fajn, že je knížka maličká, takže se vejde kamkoli - a bude super klíďo někam na cesty, kde určitě zabaví!
Příběh Alenky (zatím - podle toho, co a kam jsem dočetla) mě baví a musím říct, že mě baví i ten temný podtext - s ním děj nemá chybu. Zároveň je v příběhu i pár správných ulítlostí, takže čtenář nikdy neví, na co narazí.

Co mě občas trochu mátlo, tak například některá pravidla / úkoly. Dost možná to bylo mnou, ale když jsem si nevěděla rady, musela jsem si v hlavě několikrát opakovat, co se po mně chce a v ten moment jsem chtěla knížku odložit, což by byla škoda. Třeba právě i proto mě zajímají jiné gamebooky, abych je mezi sebou porovnala.

Jsem zvědavá, jak budu pokračovat a jestli ne-změním na Alenčinu noční můru názor. Uvidíme!

15.06.2021 4 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Autorku projektu mám moc ráda a ráda ji sleduju. Je to nesmírně inspirativní bytost, která si hodně prožila a místo toho, aby se sesypala a dala životu stopku, rozhodla se udělat opak - za to si jí vážím a taky za to, s jakou energií tvoří projekt #zanormálníholky. Dokáže dodat sílu a pomoci spoustě žen/dívek, ale určitě i chlapcům/mužům. Možná třeba jen v tom, že jim ukáže, co prožíváme a jak přemýšlíme - my, ženy.
Bohužel, knížka mě trochu zklamala :/ Těšila jsem se na ni, ale nedostala jsem nic navíc, co bych se nedočetla už z jejích předešlých příspěvků... Knížka se moc vyvedla, co se týče obálky. Zaujaly mě statistiky, které doplňují obsah knihy a stejně tak i povídání o životě autorky. Nespisovné psaní mi rozhodně nevadilo - píšu tak i já, ale trochu mi vadil styl, jakým byla knížka napsaná. Zkrátka mám ráda, když si autor s textem vyhraje, ale na druhou stranu - Kristýna není žádná spisovatelka, takže si netroufám podle toho knihu hodnotit. To rozhodně ne.
Víc mi vadilo, že kapitoly nedávaly dohromady moc smysl. Kdyby byly něčím zajímavě propojené, navazovaly na sebe nebo by kniha byla pojata trochu jinak - lépe rozdělena, lépe strukturována ... bylo by to pro mě o něco příjemnější čtení :)
Věřím, že si v knížce každý najde svoje. I já si v ní našla pár vět, který je třeba si připomínat, ale bohužel v ní nebylo nic, co by se mnou nějak víc rozonovalo :/ A to se mnou rezonuje spousta autorčiných příspěvků. Zkrátka bych knížku pojala spíš jako blog. Připadalo mi, že texty v ní by stálo použít spíš v on-linu, ale zase je obdivuhodný, že si za knížkou stojí a že má být za co - na sebe - pyšná!

10.11.2020 2 z 5

Chci spát Chci spát Harriet Griffey

Knížka mě dostala hlavně svým příjemným zpracováním, pěknými ilustracemi a barvami. Je malá, skladná a sympatická.
Informace v ní jsou napsané jednoduše, srozumitelně a přehledně, za což má body navíc. Málo které knížky na takto obsáhlé téma jsou takhle příjemně zpracované. Zároveň to nejsou informace nijak zvlášť nečekané, ale myslím si, že pro někoho, kdo třeba tolik nečte a má problémy se spaním, je to knížka dobrá - pro začátek.

27.09.2020 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dívku ve vlaku jsem nečetla, takže nemůžu porovnat, nicméně do knížky jsem se začetla rychle a děj mě vtáhl (a i bavil), bohužel ale postav bylo ze začátku hodně a nemohla jsem se v nich - až do konce knížky - zorientovat, což mě občas rušilo, když jsem se snažila (marně) hledat souvislosti. Atmosféra byla ale skvělá.

Co se týče stylu vyprávění, ten mi trochu vadil. Moc jsem si nedokázala představit, že by některé z postav mluvili, jak mluvili. Někdy mi věty přišly "odfláknuté", ale za to by mohl i překlad (?). A od konce jsem čekala víc. Celou dobu se těšíte, jak to celý dopadne, a pak ....

Každopádně knížku jsem si užila a možná se k ní někdy ještě vrátím, abych si utřídila postavy a víc si užila děj. Nápad super, provedení horší, ale stejně bych knížku doporučila, protože ta atmosféra a tajemno, který příběh doprovází za přečtení stojí :)

23.02.2020 3 z 5

Atlas budoucnosti - Objevte svět zítřka Atlas budoucnosti - Objevte svět zítřka Enrico Passoni

Knížku jsem kupovala k letošním Vánocům jako dárek dětem a sama jsem z ní byla nadšená - jak z ní budou nadšené děti, to se ještě uvidí :D

Ilustrace jsem naprosto úžasné a co se týče obsahu, tak jsem ráda, že se konečně začínají vydávat i knížky, které si hrají s dnešní - moderní dobou :) Myslím, že je to třeba. Elektronika a vymoženosti už tady jsou - a budou, takže to není nic, od čeho bychom měli děti držet dál (alespoň v jejich povědomí).

Jsem zvědavá na další podobné atlasy. Všechny vypadají skvěle.

23.12.2019 4 z 5

Ukaž, co děláš! Ukaž, co děláš! Austin Kleon

Další skvělá knížka od Austina. První knížka "Kraď jako umělec" se mi líbila o něco víc, ale i tak jsem se zasmála a uvědomila si pár věcí, o které se chci do budoucna více zajímat. Jsem ráda, že tvůrci jako Austin jsou a dělají, co je baví :)

04.08.2019 4 z 5

K sobě. Tobě Anie K sobě. Tobě Anie Anie Songe

Nejkrásnější básničkový deník s ještě krásnějšími ilustracemi! :)
Je v něm spousta prostoru na vlastní tvorbu a každá si v něm najde to svoje.
Miluju, doporučuju.

16.07.2019 5 z 5

Minimalismus Minimalismus Martina Bechyňová

Autobiografická zpověď je doplněna o krásný ilustrace a i když se nejedná o žádnou hlubokomyslnou literaturu, tak někam k vodě nebo do tramvaje za mě super čtení! Navíc miluju a obdivuju autorčino hraní si se slovy a mám ráda její instagram, kde právě veškerou svou tvorbu sdílí.

06.05.2019 3 z 5