micha-ella micha-ella komentáře u knih

Upgrade Upgrade Blake Crouch

Líbila se mi Temná hmota, kdežto tahle knížka mě docela zklamala. Bezvadný námět, genetika mě zajímá, ale až TAK zas ne, a myslím, že leckdo ty rádoby podrobné a geniální postupy přeskakoval. Celé je to příliš akční a filmové, druhá část knížky už mě vůbec nebavila.

12.05.2023 3 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Sascha Rothchild

Na přebalu knížky je věta, že této vražedkyni budeme fandit. Já tedy ne, mně byla dost nepříjemná. Autorka psát umí, to ano, ale zbytečně zdlouhavě a některé její nápady mi připadaly až přehnané (sny o soli, lampa a pod.), některé věty byly jak z červené knihovny a některé úvahy hlavní postavy mi taky nepřišly moc chytré, na to, že se jednalo o studovanou psycholožku.

08.05.2023 3 z 5

Řekni mi pravdu Řekni mi pravdu Matthew Farrell

Zdlouhavá detektivka. Otec zavražděné dcery vysvětluje tragickou událost těmito slovy: "Stala se chyba. Nic víc to nebylo. Prostě nedopatření a museli jsme to dát do pořádku. " To jako fakt?? Prokousala jsem se tou knížkou jenom proto, že jsem zrovna neměla co číst.

02.05.2023 2 z 5

Rychle domů Rychle domů Roz Nay

Místy mi styl psaní připadal takový školácký a dávkování tajemství taky. Každý dialog končil nepravděpodobně a tak mi už od počátku bylo jasné, že se to celé módně obrátí.

29.04.2023 3 z 5

Není jako ty Není jako ty Ellery Lloyd

Hvězdičky skoro čtyři, ale dávám tři, protože první polovina knížky mě nutila k přeskakování opravdu nudných odstavců. Děj z pohledu několika osob začal být napínavý až ke konci, chytře do něho byla přidaná i chůva, proto jsem si nebyla jistá, kdo vlastně vyhrožuje a jestli nejde jen o změnu jmen. I já jsem to srovnávala s knížkou Děti nade vše.

27.04.2023 3 z 5

Nejistá oběť Nejistá oběť Claire McGowan

Další knížka, kterou jsem v polovině odložila. Zkrátka mě to nebavilo. Hlavně mě štvaly bezdůvodné nejasnosti a všelijaké zbytečné podivné náznaky v počátku, které by mohly být jasně řečeny hned, vadilo mi plno malých chyb (například jde s přísným manželem k lékařce a při návratu má náhle na sobě špinavý pánský svetr), vadil mi místy neobratný překlad i používání názvů značek - jen pro představu - v několika kapitolách hned z počátku knihy jsem našla tyto výrazy: "značkové holínky HUNTER, kabátek od JOULES, bunda od SUPERDRY, kabát BARBOUR, kamna AGA, kabelka MARC JACOBS... Ta autorka snad za propagaci dostávala zaplaceno nebo co? Nelíbilo se mi to.

21.04.2023

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Tento námět mám ráda, je napínavý. Poslední třetina knížky tady leckoho nadchla, mně se taky už od poloviny zdálo, že něco nesedí, ale tyto zvraty se mi zdají umělé a příliš literární, vymyšlené na efekt, prostě mi spíš zkazí dojem z celé knížky.

19.04.2023 3 z 5

Myšlenky vraha Myšlenky vraha Romy Hausmann

Já se u této knížky nutila do čtení stejně jako u knížky Marta spí, protože Milé dítě se mi líbilo. Ale v půlce jsem to vzdala.

15.04.2023 2 z 5

Nadia Nadia Elizabeth Norebäck

Tahle knížka je dobře napsaná, bohužel jen do místa, kdy se objevila Nadia. Pak to vypadá, že autorka sama neví, jak příběh věrohodně zakončit. Skoro by bylo lepší, kdyby byl vrahem zahradník!

14.04.2023 3 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Každé knížce dávám šanci až do strany 100. Tady jsem skončila na straně 53, dál to nešlo. Co jsem si to v té knihovně půjčila? Čtení pro sadisty. (A že jich je!)

09.04.2023 1 z 5

Neviditelné ženy Neviditelné ženy Jacky Trevane

Zato ti muži jsou viditelní! Proč evropská vláda dovolí, aby s početnými rodinami obsazovali Evropu? A naopak - Evropanky, které se touží do těchto rodin přivdat, jsou - promiňte - jedna blbější než druhá!

09.04.2023 3 z 5

Neviňátka Neviňátka Michael Crummey

Začala jsem číst - a odložila. Nevím, proč má někdo potřebu popisovat utrpení dětí.

08.04.2023 1 z 5

Útěk za svobodou Útěk za svobodou Zoje Stage

Já bych nebyla tak příkrá jako komentáře pod tím mým, sic jsem se taky těšila na něco podobného, jako byly Dětské zoubky, ale nemůžou být všechny knížky stejné. Tahle je místy hodně přepísklá, zvlášť konec, ale postavy rozhodně nebyly ploché a od půlky to bylo napínavé.

07.04.2023 4 z 5

Dívka na neděli Dívka na neděli Pip Drysdale

Musím přiznat, že jsem vůbec nepochopila pracovní problémy zamotané do pomsty z obou stran. Hloupá holka, hloupé akce, zbytečné podvádění, a ještě zapisování svých plánů, když se zároveň snažila vše utajit. Ale bylo to čtivé a od poloviny knížky docela napínavé, bavilo mě to pak až do konce.

04.04.2023 4 z 5

Zřídlo Zřídlo Akwaeke Emezi

Tak tomu já říkám bizár! Bizarní směs. Africké náboženství, bohové, převtělování, schizofrenie, hraniční porucha, deprese, krize identity, vztahy mezi rodiči, sourozenci, milenci, pověry a současná medicína - je toho v té knížce až přespříliš. Něco mě bavilo, něco mě odpuzovalo, každopádně jde o zvláštní styl. Škoda, že nevěřím na duchy!
Str. 203: "Rozkřáplý mozek s sebou přináší řadu výhod."

31.03.2023 3 z 5

Poslušná manželka Poslušná manželka Samra Zafar

Těžko spočítám, kolik jsem na toto téma přečetla knížek, většina z nich je jak přes kopírku. U některých mám poznámku - ,,jako když Baťa sekal cvičky".Tahle patří mezi lepší, jaksi důkladnější, co do pocitů, úvah a jednání hlavní postavy (místy ovšem hodně zmatených), protože jde o skutečnost. Nejsem příznivcem mísení kultur, tak mohu jen poznamenat, že problémy by se měly řešit doma.

30.03.2023 3 z 5

Mexická gotika Mexická gotika Silvia Moreno-Garcia

Ze začátku mě tahle knížka docela bavila, líbily se mi popisné odstavce o krajině a domu. Ale dočetla jsem jen do strany sto, proto nemůžu dál hodnotit. Odradila mě rozvláčnost děje, náznaky nucené strašidelnosti, divné dialogy, nereálnost chování postav. Představa, že se tím mám zabývat ještě pár dní, mě vůbec nelákala a tak jsem knížku zaklapla. Teď po přečtení komentářů toho nelituju.

28.03.2023

Chlapec za klíčovou dírkou Chlapec za klíčovou dírkou Stephen Giles

Kdyby tento příběh vyprávěl sám chlapec, byl by styl, jakým je knížka napsaná, odpovídající a přijatelný. Takto mi svou jednoduchostí nevyhovoval a rozvláčné opakování a zbytečné prodlužování děje taky ne. Celé je to pochmurné a smutné, nelíbilo se mi to.

21.03.2023 2 z 5

Sacculina Sacculina Philip Fracassi

Malinká knížečka, vlastně to je jen povídka. Napínavá, hororová, ale něco mohl autor i vynechat, třeba sen o té mamince. Taky nemám ráda vulgární dialogy, takže jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Tři a půl.

20.03.2023 4 z 5

Tvá vina Tvá vina Claire McGowan

Mám špatnou paměť na jména, tady jich na mne bylo na začátku dost a tak jsem se pořád vracela a zkoumala, kdo je kdo. Přitom by stačilo, kdyby autorka sem tam přidala ke jménu vhodnou vysvětlující poznámku, aspoň v úvodu. Nejen kvůli tomu jsem se do čtení musela nutit, nakonec jsem závěr přeskákala a vlastně nepochopila. Tohle opravdu nebylo moje kafe.

14.03.2023 2 z 5