Metapt Metapt komentáře u knih

Magické dítě Magické dítě Joseph Chilton Pearce

Mně to přišlo velmi čtivé, shltla jsem to během tří dnů. Velmi ucelené dílo, mnoho puzzlíků mi zapadlo na místo, mnohé jsem si vysvětlila a něco mi otevřelo nové obzory. Na četbu asi potřebujete už mít určitou průpravu. Jen mě to naplnilo trochu smutkem, že se a z toho marastu se jen tak snadno nevyhrabeme.

19.02.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Nevadí mi klišé, je to oddechovka. Ale použití slova "zakřenit se" na veškerou škálu úsměvů, to je darda. Nevím zda je to problém autora, či překladatele. Ale je to na zabití celé knihy.

15.01.2022 2 z 5

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Příjemná oddechovka. Dobré hlášky, člověk se zasměje, to mám ráda.

16.01.2021 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Napůl drsná realita, napůl pozitivní víra v člověka i romantika. Pěkný román.

03.05.2018 5 z 5

Víťa Malejev ve škole i doma Víťa Malejev ve škole i doma Nikolaj Nikolajevič Nosov

Přivedla mě jako třeťáka k zájmu o matematiku. Tak to asi napsal pan Nosov dobře.

22.11.2017 4 z 5

Náš nejmladší má čtyři tlapky Náš nejmladší má čtyři tlapky Dana Gringel

Příjemná oddechovka o přerodu odpůrce psa v pejskaře. Nementorsky poukazuje na důležitost psí výchovy, což je u rodin, toužících po psovi, velmi podceňovaná skutečnost.

24.08.2017 4 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Ano, takhle nějak se to dělo. Příběh se zdá naprosto reálný.

29.06.2017 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Těžko jsem se začítala, ztrácela jsem se v časových rovinách. Ale vyplatilo se vydržet. Hezký příběh.

24.01.2017 4 z 5

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Pěkná oddechovka v adventním čase. Autorka má ráda psy, já taky, takže spokojenost. Ano, trošku nadsazené, ale bavilo.

14.12.2016 4 z 5

U všech čertů U všech čertů Jiří Kahoun

Čteme v období Mikuláše. Nemá chybu!

05.12.2016 5 z 5

Dům nad strží Dům nad strží Marcia Willett

Málem jsem knihu odložila, příšerně těžkopádný sloh. Přitom mohla krásně plynout. Škoda.

12.09.2016 2 z 5

Herkules a strašidla Herkules a strašidla Alžběta Dvořáková

Zvláštní příběh. Dceři (6 let) se moc líbil.

31.05.2016 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Většinou nečtu ani upíry, ani moc fantasy, ale když byl 1. máj, tak jsem si dala ke čtení něco s čarodějnicí. A chytila jsem se, četlo se to samo. Je to dobrodružné, zamilované, drsné i záhadné. Pro relaxaci skvělé.

18.05.2016 5 z 5

Ema a kouzelná kniha Ema a kouzelná kniha Petra Braunová

Trochu zvláštní kniha, nevšední v dětské literatuře. Šestiletá dcera byla při čtení velmi napnutá, kniha v ní vyvolala řadu otázek, na čtení se těšila, konec ji ohromil. Za nás spokojenost.

18.05.2016

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Konečně ta "správná" porodní bába. Při čtení jsem si nemohla nevzpomenout na Hrozny hněvu a Černobílý svět. Jak bravurně přivedla autorka pozornost přes obecně oblíbené "báby" k tak závažným tématům! Skvělé.

11.04.2016 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Mohla bych opakovat vše, co bylo níže řečeno, což je zbytečné. Chtěla bych proto ocenit, že autorka v knize se nebojí hovořit i o tom, co je stále vehementně popíráno, ačkoliv matky autistických dětí mají reálnou zkušenost - spouštěčem autismu bylo očkování.

14.10.2015 5 z 5

Tatínku, ta se ti povedla Tatínku, ta se ti povedla Zdeněk Svěrák

S dcerkou jsme ji sluply jako jednohubku za dva večery. Moc krátká na čtení dětem. Asi tedy vhodnější na první čtení.

16.09.2015 4 z 5

Válečník Válečník Elizabeth Chadwick

Čekala jsem Harlequinku, ale byla jsem velmi příjemně překvapena. Pěkný čtivý historický román se vším všudy. Určitě si přečtu od autorky i něco dalšího.

26.08.2015 4 z 5

Léčitelka Léčitelka Elizabeth Ann Scarborough

Ne americká doktorka, ale zdravotní sestra. Nesetkává se s léčitelem v džungli, ale v nemocnici. Ale jinak popis sedí. Nevšední kniha o válce a lidech. Prvek léčitelství je sice zajímavý, ale není na knize tím podstatným. Není od věci si připomínat, co se dělo, není od věci si připomínat hrůzy, kterými prošli Vietnamci. Zvlášť když se obdobný scénář rozehrává na světě zas a znovu. Kniha se četla dobře, měla spád, který se stupňoval. Není to oddychovka, ani dobrodružné sci-fi. Kdo něco takového očekává, asi nebude nadšen.

10.06.2015 5 z 5

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Miloučké čtení. Duch má dobré hlášky.

15.05.2015 5 z 5