Mergirus Mergirus komentáře u knih

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Naprosto skvělá kniha. Líbí se mi ten příběh, opět souboj dobra a zla, s úžasným hlavním hrdinou.

21.02.2019

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Velmi zajímavě podaná problematika alkoholismu, tento "deník" vede k zamyšlení nad naším přístupem k alkoholu. Od Josefa Formánka je to moje první knížka a doufám, že ne poslední. Těším se na jeho další díla.

09.02.2019 5 z 5

Padesát odstínů ostudy Padesát odstínů ostudy Andrew Shaffer

Bohužel jsem se nesmála, ale jen usmívala. Je to taková odpočinková četba.

02.02.2019 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Zajímavě napsaná detektivka.

02.02.2019 4 z 5

Mikro Mikro Michael Crichton

Kniha se mi líbila. Uf, nikdy bych se nechtěla ocitnout v říši hmyzu. Děsí mě i při mé velikosti, natož kdybych byla malinká jako hrdinové knihy. Asi dlouho ve mně zůstane zážitek s vosou, fujtajbl. Nedoporučuju číst u jídla, jedině že byste chtěli držet dietu.

28.01.2019 4 z 5

Touha statného Skota Touha statného Skota Gayle Callen

Dala bych tak 2,5 hvězdičky. Naštěstí to nebylo opakování předešlých dílů a tajemství Finn bylo hezky vymyšlené. Ale přesto mi tam něco chybělo.

22.01.2019 3 z 5

Omyl statného Skota Omyl statného Skota Gayle Callen

Omylem jsem začala číst nejprve druhý díl a pak až tenhle. Ale. Jeden díl jako druhý, stále se hrdinky zdráhají... Možná by se tyhle knihy měly číst s odstupem, vložit si mezi ně nějakou detektivku, abych neměla pořád to samé.

18.01.2019 2 z 5

Devadesátkrát jinak Devadesátkrát jinak Eric Walters

Dala bych tak 2,5 hvězdy. Nápad byl dobrý, ale chyběl mi klasický sladký konec - jsem rozmazlená happy endy a romantickými komediemi. Ne, i tak to skončilo hezky a mile. Ale. Tu kamarádku bych vyměnila. Jak se snažila Sophii ztrapnit a vypadat vedle ní líp? Vždyť na Sophii nebylo nic zlého, nevytahovala se ani nepovyšovala. A sdílení a komentování na sociálních sítích mi taky nebylo blízké.

09.01.2019 3 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Polovina knihy se vleče a musela jsem se do čtení přemlouvat....a od druhé poloviny jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Ale už začínám tušit konec celé série. Uvidíme, jestli to dopadne opravdu tak, jak si myslím. Díly přečtu, ale obávám se, že to není nic, co bych si chtěla přečíst znovu.

23.12.2018 3 z 5

Zpočátku jsem si nebyla jistá, jestli knihu vůbec dočtu, nevěděla jsem, co od ní čekat. Ale pak jsem ji přečetla jedním dechem a těším se na druhý díl. Vynikající nápad, jak využít staré fotky, ze kterých běhá mráz po zádech.

15.12.2018 4 z 5

Vědci, vynálezci a podnikatelé v Českých zemích IV. - Doppler, Mendel, Mach, Ježkové, Kaplan, Roučka Vědci, vynálezci a podnikatelé v Českých zemích IV. - Doppler, Mendel, Mach, Ježkové, Kaplan, Roučka kolektiv autorů

Tato kniha mě překvapila stylem, kterým je napsaná. Čte se výborně, obsahuje spoustu zajímavých věcí a detailů.

12.12.2018 5 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Moje první setkání s tímto autorem a jsem z něj nadšená. Těším se na pokračování.

07.12.2018 5 z 5

Co číhá za humny Co číhá za humny Ivanka Devátá

Krásná, vtipná knížka, lehká oddechovka na cesty.

02.12.2018 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Tento autor mě vždy potěší svým skvělým stylem vyprávění. Vtáhne vás do děje na začátku a už se vezete. Musím se přiznat, že mě konec velmi překvapil, čekala jsem tu druhou variantu :) Ale ano, takhle je to nakonec lepší. Jen mě jako pejskaře rozesmutnilo to s Dustym, ale je pravda, že nikdy nevíme, jak budeme reagovat, jestli bych se tak ke svým zvířatům tak taky nechovala.
A je čas pustit se do Goffovy další knížky.

24.11.2018 5 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Bohužel jsem se jako první dostala k sérii Nástroje smrti. A docela mě to mrzí. V Pekelných strojích je několik narážek, které jsou určitě pro Nástroje smrti důležité, ale protože jsem tu sérii četla už asi před rokem, tak si ji moc dobře nepamatuji. Mrzí mě to. Ale podruhé už to číst nebudu. Proto doporučuji začít Pekelnými stroji a pak teprve si přečíst Nástroje smrti.

20.11.2018 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Kdybych nejdřív četla tuhle sérii a až pak Město z kostí, nejspíš bych si to víc užila. Takhle nevím. Opět se tu rýsuje milostný trojúhelník, což moc ráda nemám. Ale jsem zvědavá, co je Tessa zač a jaké tajemství skrývá Will.

11.11.2018 4 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Tak moc jsem se těšila na pokračování příběhu Charlese a Anny, ale tenhle díl mě zklamal. Měla jsem potíže se do textu začíst, pak to bylo takové nějaké zmatené. Konec mě překvapil, také jsem hádala špatně. No, uvidíme, co bude dál.

07.11.2018 3 z 5

Chřestýš Callahan Chřestýš Callahan Juraj Červenák

Naprosto skvělá kniha povídek, uvítala bych pokračování. Parodie na Vinnetoua a Old Shatterhanda se opravdu vydařila.

03.11.2018 5 z 5

Spadla klec Spadla klec Sara Shepard

Hm... Tenhle díl jsem přečetla na posezení. A dám si chvíli od podobného tématu oddech. Za mě se dala tahlé série napsat tak na tři díly. Paradoxní je, že zatímco Sutton se dozví během jediné noci tolik věcí a novinek najednou ( a blbka stále zůstává na tom jednom místě, kde jí hrozilo snad stále nebezpečí), tak rozluštění záhady její smrti trvá Emmě čtyři měsíce. A pořád se všichni vrací na to prokleté, nebezpečné místo. No nic, jdu si odpočinou k jinému žánru.

31.10.2018 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Po prvních sto stránkách jsem si říkala, že vrah je jasný, o čem bude kniha dál? A ono ne. Tak se objevil další podezřelý. A zase ne. No sakra, kdo to bude? A on to byl tenhle. Skvěle napsaná knížka, četla se výborně od začátku do konce. Jen ty děti...snad se toho nedočkáme ve velkém i u nás.

28.10.2018 4 z 5