Mergirus Mergirus komentáře u knih

Červenka Červenka Jo Nesbø

Tato kniha mě zpočátku příliš nenadchla - příliš dějových rovin a osob. Ale po čase se příběh rozvinul a já se nemohla odtrhnout.

26.01.2015 3 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Robert B. Parker

Ano, tato kniha se opravdu čte TÉMĚŘ stejně dobře jako od Parkera. Děj má sice pomalejší spád, ale přesto je pškná.

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Nádherná knížka, vřele doporučuji pro děti.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Krásná pohádka pro děti, doufám, že si ji můj syn také oblíbí. Obzvlášt pohádka o pohozené panence je velmi poučná. :) snad se děti nebudou učit péct dort podle této "kuchařky".

15.11.2014 5 z 5

Žofka Žofka Miloš Macourek

Žofka se mi moc líbila jako večerníček, ale když ji teď četla svému synovi před spaním, tak se mi zdála celkem náročná na přednes - dloooouhá souvětí, absence přímé řeči... Ale jinak obsahuje moc pěkné příběhy.

Posel slunce Posel slunce Wilbur Smith

Celkem pěkná kniha, i když souhlasím s konformitou, chybí tu jisté napětí, když známe konec.

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

0d této knihy jsem čekala daleko víc. Možná už jsem krvelačná bestie, ale na to, že to měl být thriller, tak se tu nevyskytovalo žádné napětí, téměř žádná krev a mrtvoly. Od pandemie si holt člověk slibuje něco víc než jen zabitého psa. Velké zklamání na mnoha stránkách.

Andělé pláčí Andělé pláčí Wilbur Smith

Bohužel jsem nečetla předcházející díl, ale i tak se mi tato kniha velmi líbila Jen jsem nevěděla,na čí straně stát. Naštěstí vše dobře skončilo. Asi je to klišé, ale mám ráda šťastné konce. Myslím si, že realita je drsná dost. Jen mi přišlo, že smrt Jordana byla jen tak zmíněná, stejně tak svatba Elizabeth.

01.08.2014 3 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Opět krásná kniha. Příběhy s Mercy čtu jedním dechem , patří (alespoň pro mě) mezi odpočinkové knihy.

08.06.2014 5 z 5

Měj se na pozoru Měj se na pozoru J. D. Robb (p)

Moc pěkná kniha, ale jsem trochu zmatená. V knize jsou narážky na dřívější příběhy - skupinu Casandra a vyšetřování přímo policistů...podle mých informací mám všechny díly, ale nic takového jsem nečetla.

31.05.2014 5 z 5

Každý má motiv Každý má motiv J. D. Robb (p)

Moc pěkná kniha, opět hezká zápletka. Jen mám připomínky k překladateli - Eva a Delia si tykají a ne ono vykání, které je vknize, stejně tak s Feenym.

31.05.2014 5 z 5

Smrtící hrátky Smrtící hrátky J. D. Robb (p)

Vynikající odpočinková kniha, stále si udržuje perfektní kvalitu. Jediné, co mě mrzí, tak to je, že se jedná o díl, který je pozadu... Nakladatelství ALpress vydalo už pokračující díly, proto je zřejmé, že v osudech hlavních hrdinů nedojde k velkému posunu. Ale stále chyní asi 3 mezidíly této série. To ale není autorčina vina.

23.05.2014 5 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Už se přestávám v hlavních hrdinech orientovat. Připadá mi, že je tato série uměle prodlužovaná.

19.05.2014 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tuto knihu doporučuji jako oddychovku. Člověk u ní nemusí přemýšlet, děj se jen tak line a obsahuje vtipné scénky. Sice jsem neprskala smíchy, ale úsměv na tváři mi autor vyčaroval.

15.05.2014 4 z 5

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Napínavá knížka od začátku až do konce. Obzvlášť mě zaujala ona pasáž s Evinou matkou. Jediné dvě věci, které mi na této knize vadily (a za ně nemůže autorka), jsou: 1. už tu není dodržena ona série Smrtící... v názvu, 2. chyby v textu. Za tyto chyby může nakladatelství. Ty chyby v textu: chybějící čárky v souvětí, kde ony čárky jednoznačně být mají; místo jména Mirová je tu pojmenována Miraová; Eva vyká Feeneymu, přitom ve všech dřívějších knihách si tykali.Fuj, ALpressi, styďte se. Zlatý Columbus nebo Metafora.

13.05.2014 5 z 5

Smrtící stvoření Smrtící stvoření J. D. Robb (p)

Nestačím se divit, kam chodí autorka na ty nápady a zápletky. Opět knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Vřele doporučuju.

10.05.2014 5 z 5

Smrtící zrození Smrtící zrození J. D. Robb (p)

Parádní knížka. Velmi jsem se pobavila při líčení předporodního kurzu a reakcí Evy a Roarka, o porodu nemluvě.

06.05.2014 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Klasika od Karla Čapka je moc pěkně napsaná, i když jsou tam jisté výrazy, kterým dnešní děti už neporozumí. Ale jakožto chovatelka pudla se cítím dotčená onou pohádkou o vzniku pejsků - že pudlík není pravý pes...ccc!!!

06.05.2014 3 z 5

Smrtící nevinnost Smrtící nevinnost J. D. Robb (p)

Asi od půlky knihy jsem začala tušit, kdo je vrah... Ale zápletka moc pěkná. Sérii Smrtící... čtu tak moc ráda, že jsem ji začala sbírat.

06.05.2014 5 z 5

Smrtící sláva Smrtící sláva J. D. Robb (p)

Opět autorka nezklamala. I když konec byl překvapivý a tak trošku odbytý, tak snad to bude v další knize více rozvedeno. Líbí se mi Evin humor.

01.05.2014 5 z 5