Medasek Medasek komentáře u knih

Případ růžového vějíře Případ růžového vějíře Nancy Springer

Velmi pěkný příběh o Enole. Bylo hezké vidět, jak se vyvíjí její vztah se Sherlockem. Návrat lady Cecily byl taktéž velmi zajímavý. Jsem zvědavá na další její dobrodružství.

11.06.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Kniha pro mě byla příjemným překvapením. Upřímně jsem nečekala, že mě bude až tak moct bavit. Styl psaní autorky mi naprosto sedl. A krátké kapitoly vás nutí číst pořád dál.
Postavy se mi neskutečně líbili. Byly naprosto uvěřitelné. A po dlouhé době jsem konečně narazila na hlavní hrdinku, kterou bych každých pět minut nechtěla praštit lopatou po hlavě. Její charakter se mi neskutečně líbil. To samé i hlavní hrdina. Prostě jsem se do nich zamilovala.
Vzhledem ke konci se nemůžu dočkat na další díl. Knihu bych určitě doporučila všem milovníkům upiřích YA příbéhů.

09.06.2023 4 z 5

Královská noc Královská noc Jana Hoch

Kniha se mi tak nelíbila jako předchozí díly. Upřímně zde na mě bylo moc vztahového dramatu a málo scén s koňmi.

07.06.2023 3 z 5

Percy Jackson a egyptští mágové Percy Jackson a egyptští mágové Rick Riordan

Krásný návrat k oblíbeným postavám. Tuto útlou knížečku máte za pár hodin přečtenou. Pro fanoušky obou sérií doporučuji.

18.05.2023 5 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Tak tento díl mě bavil mnohem více než ten předchozí. Na rozdíl od prvního dílu jsem zde neodhadla vraha a byla překvapená, tím kdo to nakonec byl. Chemie mezi Audrey Rose a Thomasem tu byla úžasná. A stín Drákuly dodal příběhu správnou míru tajemnosti.

17.03.2023 4 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Kniha se mi líbila mnohem méně než Kroniky prachu. Dlouhou chvíli mi trvalo si zvyknout na styl vyprávění prostřednictvím záznamu pro policii. Eliza byla zajímavá hlavní hrdinka, ale bohužel její volba životního partnera mi přišla taková nevysvětlená a těžko uvěřitelná.
Celkově mi příběh připadal, že se soustřeďuje na mnohem mladší publikum než tomu bylo u Kronik prachu.

20.02.2023 4 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Kniha mě moc neoslovila tak jako ostatní. I když píše o velmi zajímavém tématu, autorka to podle mého názoru neumí moc prodat. Scény v knize (obzvláště v první půlce) mi přišli o ničem, takové úplně bez charakteru.
Bohužel stejně tak mi přišli i postavy. Na Lucii jsem se těšila z prvního dílu, kde mi přišla odvážná a zásadová a tady jakoby její dobré vlastnosti zmizeli v každé chvíli, kdy se na scéně objevil Tristan. Ten mě také moc neoslnil a to mám jeho typ postav v knihách ráda.
Celkově příběh není špatný, ale asi mám problém s autorčiným stylem psaní.

11.02.2023 2 z 5

Případ zlověstných kytic Případ zlověstných kytic Nancy Springer

Zatím nejlepší díl. Doufám, že u nás vydají i zbytek série.

26.01.2023 4 z 5

Význam lásky Význam lásky Stephanie Laurens (p)

Kniha pro mě byla zklamáním. Zbytečně dlouhé dialogi a popisy o ničem. Rozhodně by knize prospělo odebrat, tak sto možná i dvěstě stran.
Bohužel ani hlavní padouch nebyl překvapením. A oproti dřívějším dílům, jsem zde, měla problém věřit hrdinům jejich lásku.

24.01.2023 3 z 5

Případ levoruké dámy Případ levoruké dámy Nancy Springer

Tento díl mě bavil mnohem více než předchozí. Nemůžu se dočkat na další.

22.01.2023 4 z 5

Detektiv klubko. Zločinec z modrého pokoje Detektiv klubko. Zločinec z modrého pokoje Ursel Scheffler

Bylo hezké si připomenout četbu mého dětství.

09.01.2023 5 z 5

Jak se krotí krokodýli Jak se krotí krokodýli Marie Poledňáková

Přiznávám se, že se mi film líbil mnohem více.

09.01.2023 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

(SPOILER) Moje první kniha roku 2023. Musím říct, že skoro celou dobu jsem byla nadšená. Bohužel události svatby mi celý zážitek z knihy zkazily.

04.01.2023 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Na knihu jsem slyšela samou chválu. Bohužel má očekávání úplně nesplnila. Zhruba tak první polovinu jsem přečetla jedním dechem. Příběh byl originální a velmi zajímavý.
Druhou půlkou jsem se však prokousávala hodně těžko. Děj začínal nabírat typické stereotypy tohoto žánru a to mě přestávalo bavit.

31.12.2022 3 z 5

XOXO XOXO Axie Oh

Zajímavý příběh, neotřelé prostředí. Bohužel, na můj vkus, příliš ploché postavy.

22.12.2022 3 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Zajímaví příběh, ale uvítala bych ho delší.

16.12.2022 5 z 5

Život svatých Život svatých Leigh Bardugo

Některé příběhy velmi dobré, ale zybtek víceméně průměr.

16.12.2022 3 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Kniha mě nebavila tolik jako předchozí. Bohužel Gregory mi moc nesedl. Jeho partnerka nebyla na tom o nic lépe. Jsem ráda však za jejich šťastný konec.

14.12.2022 3 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Tohle se mi rozhodně líbilo mnohem více než první díl. Hrdinové byly sympatičtější a mnohem více uvěřitelnější než v prvním díle.

23.11.2022 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

(SPOILER) Tak tohle mě tolik neoslnilo. Začátek byl dobrý, ale pak to šlo pomalu, ale jistě z kopce. Allie byla skvělá a uvěřitelná. Ale s kým jsem měla problém byl Kaden. Kromě toho, že se choval jako naprostý hulvát, mi silně přišel jako manipulátor poté co Allie vyhodil z bytu. A to, že ho milovala to dělalo ještě horší.
Upřímně tak jak byl jejich vztah popsán, mi přišlo dost násilné.

14.11.2022 3 z 5