Meda77 Meda77 komentáře u knih

Bratrstvo Bílého klíče Bratrstvo Bílého klíče František Langer

Krásné poetické čtení o zahradním dobrodrůžu převážně pro základní školy, ale z nostalgie možno slupnout i v dospělosti. Příjemně plynoucí a dobře čtivá jednohubka.

06.12.2021 4 z 5

Indiáni z Větrova Indiáni z Větrova Markéta Zinnerová

Roztomilý příběh o dětech, tam kde je většina lidí vidět nechce. Autorka je literární pojem, stejně jako knížka, která byla samozřejmě zfilmovaná československou televizí v roce 1979, pro mladé již doba pravěká, ale pro ty kteří si pamatují opravdový život bez Facebooků a mobilních nesmyslů nostalgie.

29.11.2021 4 z 5

Přístav volá Přístav volá Jaroslav Foglar

Autor je zasloužilý umělec a to mu nikdo nevezme. Komentáře o tom, že psal o párečku gayů bych nebral moc vážně. Je potřeba si uvědomit, kdy a v jakém režimu byla kniha publikována. Foglar měl až snovou představu o cti, přátelství a dobrodružství,ale jestli si někdo z mladších myslí, že by si jen tak zaobiral tématem gayů v 70tých letech, tak je mimo. V době totality by ho utloukla nejen cenzura, ale i vládnoucí strana, což by pro něj znamenal konec tvorby a začátek působení coby politického vězně. Foglarovo slušně průměrné dílko.

27.11.2021 3 z 5

Mauglí Mauglí Rudyard Kipling

Představovat mauglího je jako tahat bacil do lékárny, prostě zbytečné. Ze starší generace ho četli snad všichni, a myslím že i dnes by si dali říct. Mladí by ho měli mít v povinné četbě, aspoň by si od toho hiphopu odpočaly pod palmami, Šér-Chán by je sflákal až na poslední kapitolu.

24.11.2021 5 z 5

Volání rodu Volání rodu Eduard Štorch

Štorcha opět není nutno komentovat ani hodnotit. Autor klasik v oboru a díla těžce nadprůměrná. Umí psát a to se ukazuje v každé knize. Vemte jakoukoliv a pokud vám styl sedne budou se vám líbit všechny. K autorovi respekt.

22.11.2021 4 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Skvělý virový akčňák, který se snaží, aby se čtenář taky trochu poučil. Autor čerpá z důvěryhodné literatury, takže se nemusíte bát nějakých smyšleností ve velkém. O ebole jsem četl již před knihou v literatuře o virech a bakterií. Tohle svinstvo vážně nemělo nikdy přijít na svět. Každopádně kniha frčí od začátku do konce až se vám z toho sroluje rouška. Čistých 5.

22.11.2021 5 z 5

Hodiny s kukačkou Hodiny s kukačkou Sofja Prokofjeva

Vyloženě četba pro ty maličké, autorka ruská, takže i styl pohádek je v duchu ruských tradic.

04.03.2022 3 z 5

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Super povídky od českého Mistra. Poctivé 4starsy.

Míša, mistr na průšvihy Míša, mistr na průšvihy Jurij Sotnik

Pro dorost jako školní čtení úplně na pohodu. Kindouš se vám u toho i trochu zasměje, ale hlavně dá na chvíli pokoj. Průměrné, ale příjemné čtení.

20.01.2022 3 z 5

Černý mustang Černý mustang Karel May

Ilustrace pana Buriana opět bravurní, tvorba pana Maye je také bravurní, ale v této knize se jedná spíše o průměrnou rekapitulaci dvojice Vinnetou a Old Shatterhand. Klasický Vinnetou je za mě lepší volba. Průměrné 3starsy.

17.01.2022 3 z 5

Pouští a prérií Pouští a prérií Karel May

Průměrná kvalitní Mayovka z prostředí pouště. Kromě hromady písku si užijete napětí i klasický autorův styl. Za mě kniha úplně v pohodě a na autora průměr.

17.01.2022 3 z 5

Slimáci Slimáci Shaun Hutson

Ačkoli je to klasická hororovka, tak je docela slušně napsaná a na svou dobu jedna z nejznámějších knih v oboru. Taky filmografie se na téma té uslintané havěti docela vyřádila. Každopádně napětí a strach přivodit dokáže, ti slabší nechť si připraví komínek náhradního prádelka a pro ostatní příjemné mrazivé a slintavé čtení.

15.12.2021 4 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Legrační podání autorky je skvělé pro dorůstající mládežníky, bohužel v dobách let minulých oceňováno více, pro vzpomínku milá záležitost, pro soudobou mládež bude kniha zřejmě vykazovat nedostatečné známky brutality a násilí a nepřítomnosti Éeeternetu.

05.12.2021 4 z 5

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Tady bych nic nevytýkal. Typická výborná tvorba autora na vrcholu tvůrčích sil. Srozumitelné, poutavé s napínavým dějem. Pěkná práce.

26.11.2021 5 z 5

Puls Puls Stephen King

Těžký průměr na Kinga, lehce zapomenutelné.

06.11.2021 2 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Za mě jedna z nejslabšich knih. Příběhy o Bábi se táhnou jak žvýkačka na botě, a tenhle je opravdu na zábavný děj velmi skromný. Humoru pouze místy, ale zato absence poutavého odpočinkového čtení ažaž. Tento díl mě až skoro nudil. Takže maximálně 2 hvězdy a klidně jej v sérii můžete vynechat.

24.10.2022 2 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Tato kniha ze série Zeměplochy mě bavila jen na začátku a na konci. Zbytek mi připadal jako z dětského oddělení. V podstatě ani není co komentářit, dávám dvě hvězdy a zkusím další.

15.10.2022 2 z 5

Polibek smrti Polibek smrti John Connolly

Stejně jako komentář pode mnou, byly to muka tohle dočíst. Zbytečné a splácané boční dějové linky, neustálé popisování kdejaké blbosti okolo. Hlavní hrdina Terminátor, který s průstřelem břicha dovádí v bojových akcích a tečku tomu dává sériový vrah, kterému musí být okolo 90 let, sám autor zde totiž tvrdí, že se narodil v roce 1929 a naháňel ho už děda hlavního hrdiny. To jako vážně, pane autore? Naprostá ztráta času, nudné a místy, která se týkají těch pár míst s mírným dějem až stupidní. S bídou za 1stars..

23.05.2022 1 z 5

Dolů k Zemi Dolů k Zemi Robert Silverberg

Autor velmi známý a dobrý, stejně jako kniha. Ačkoli se nejedná o scifi plné akčního děje, je kniha psaná poutavě a super se čte až do konce. Slušné 4starsy.

04.03.2022 4 z 5

Kouzelná tykev - pohádky z Dálného Východu Kouzelná tykev - pohádky z Dálného Východu Boris Riftin

Asijské pohádky, kniha hodně stará, ale krásně psána. Pro nostalgii super.