Pouští a prérií

Tyčkař,
Mluvící kůže,
Černé oko,
Synové Upsaroků.

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94316/pousti-a-prerii-4BY-94316.jpg 4179
Dobrodružné, Povídky, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Pouští a prérií

pepa4081
03. listopadu

Podle mne velice dobře poskládaná sbírka povídek, které spojuje to, že jde o typické mayovky. Napínavé, dobrodružné, romantické. Jediná vada – přečetl jsem je za jedno odpoledne. Vřele doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

Oplak

Poviedky pre nás, v ktorých je stále kus dieťaťa, máme radi dobrodružstvo a rozprávkovo dobré konce.

* - ,,Apači znají naleziště zlata, ale nikomu je neprozradí. Pohrdají zlatem. Člověk má usilovat o to, aby byl dobrý, ne aby byl bohatý. Kéž vám to zlato přinese tolik štěstí, kolik zla ste kvůli nemu vytrpěli." -

ijcro
16.09.2019

Na tuto knihu vzpomínám rád. Půjčovali si ji ode mě spolužáci, protože příběhy byly dost krátké a dějově ohraničené na známém půdorysu a četli je rychle pod lavicí. Protože byla lepená, tak hodně utrpěla. Ale to jsem byl v páté třídě. Možná jsou povídky trochu naivní, možná příliš přímočaré, ale pro dětskou duši to bylo tak akorát, okořeněné fotograficky působivými kvašemi Zdeňka Buriana. Za přečtení v určitém věku to stojí, nejsou to hřeby světové literatury, ale je v tom dobrodružné vyprávění o odvaze a cti v pro nás exotických částech světa a také to možná přitáhlo hodně kluků i holek ke čtení mayovek (i když třeba moje první mayovka nebyl Vinnetou ale Černý mustang). Dávám plus.

KiraCuratio
05.06.2019

Nemohu si pomoct, ale Mayovy příběhy z blízkého Východu mi nikdy nesedly...

MartyManCZ
26.08.2018

Tak konečně vím kdo je Kara ben Nemsí :) pohodové dobrodružné čtení.

karolina7748
11.12.2017

Už je to pěkná doba co jsem tuto knihu četla, ještě ve škole,byla to první májovka a líbila se mi☺

danny_21
07.08.2017

Průměrná sbírka povídek, zaujaly nichž zaujaly jen 2 - Černé oko a Písek zkázy - 50 %

cana17
04.05.2017

neni to zrovna nej ale nektere povídky byly dobry