Indiáni z Větrova

Příběh o radostech, starostech, hrách a zábavách party dětí z dětského domova, umístěného na zámečku Větrov.

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/724/indiani-z-vetrova-724.jpg 4.299
Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Indiáni z Větrova

pedroK

Pro mě smutný příběh skupiny chlapců vyrůstajících v dětském domově. Dá se na příběh nahlížet jako na milý příběh hrajících si kluků, ale já, protože jsem četla už v dospělém věku, jsem v tom viděla syrovou realitu opuštěných dětí, kterak se chytaly skromných projevů lásky, pozornosti personálu děcáku, ačkoli ti dělali svou práci, jak měli. Číst to jako malý kluk jistě by mě mnohem více bavily pasáže indiánských bojůvek a nezískala bych z knihy tak smutný dojem.

Další z knížek, která k mému dětství neodmyslitelně také patřila. Vždy se mi líbila a stejnojmenný film pro děti jsem viděla několikrát, a i ten se mi moc líbí. Pokud to vyjde, ráda se něj podívám i nyní.

Hani77

Název mě jako dítě odpuzoval, ale pak jsem se jednou odhodlala ji přečíst a líbila se mi.

Karhu

Tak příjemné čtení jsem dlouho neměl. Vrátil jsem se zpět do dětských let a vzpomínal na děti z děcáku v Maštově, najednou jsem jejich život viděl i z druhé strany.
Často mě jako čerstvého otce jímala úzkost v pomyšlení na osamocené děti, samozřejmě nechápu jak je vůbec možné dítě opustit.
Kniha vyvolává emoce a to je správně. Já si to čtení náramně užíval.

SSTknihy
19.06.2018

Krásná kniha, napsaná s citlivostí a hlubokou znalostí dětské problematiky. Příběh party dětí z dětského domova, které, přestože si nikdo z nich svůj osud nevybral, stále narážejí na předsudky okolí a nedůvěru. Přátelství, která tu vznikají, jsou křehká, ale sejně vášnivě opravdová jako výhrůžky a bitky s partou místních kluků. Než všichni společně zasednou k táborovému ohni a vykouří dýmku míru, bude to chtít ještě hodně svedených bitev. Příběh, který vlastně končí dobře, vhání slzy do očí a ať už na konci knihy nebo skvělého filmu, vždycky mi bylo líto, že se s Větrováky loučím.

mrakosh
25.02.2018

dá se to..

Kopretina
30.06.2017

Hodnotím dětské knihy hlavně podle toho, jak se líbily mým dětem. No a Indiáni z Větrova se jim líbili tak napůl. Konec nemohly pochopit - proč Fanda radši šel k cizím lidem, než aby zůstal v domově mezi kamarády. Ráda jsem se s knihou seznámila.

tatafa
07.01.2017

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.