Indiáni z Větrova

Indiáni z Větrova

Příběh o radostech, starostech, hrách a zábavách party dětí z dětského domova, umístěného na zámečku Větrov.

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/724/indiani-z-vetrova-724.jpg 4.276
Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Kopretina

Hodnotím dětské knihy hlavně podle toho, jak se líbily mým dětem. No a Indiáni z Větrova se jim líbili tak napůl. Konec nemohly pochopit - proč Fanda radši šel k cizím lidem, než aby zůstal v domově mezi kamarády. Ráda jsem se s knihou seznámila.

tatafa

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.

Morčička
26.12.2016

Trochu smutná, ale jinak krásná kniha.

tatjana1737
16.12.2015

Tuhle knížku jsem četla jen jednou a působila na mne tísnivě jen tím, v jakém prostředí se odehrává. Stejně tak film, který - pokud si dobře pamatuji - byl točený na podzim a takové ty holé stromy a stráně jen prohloubily melancholii, která z něj na mne padla. Osobně preferuji spíše Tajemství proutěného košíku :-).

Luccy78
29.08.2015

Nádherná kniha plná naděje a optimismu, že i děti bez domova si mohou najít ve svém malém dětském světě, aspoň kousek toho štěstí.. A některým z nich se podaří najít i pravý domov plný lásky a porozumění.

kacaabba
28.03.2015

Sladkobolné vyprávění dětí, které neměly to štěstí vyrůstat v rodině.

Infantility
19.07.2014

Moc příjemné čtení.

Marčullkas
13.06.2014

Opět jedna z dalších knížek, které Vás chytí a nepustí.

kačka62
30.12.2013

Knihu Indiáni z Větrova mám moc ráda. Kniha vypráví o osudech dětí z dětského domova. Děj se odehrává v moravské vesnici Hroznov a dětském domově. Hlavními postavami příběhu jsou dva kluci, Přemek Hrůza a Fanda Blesík. Přemek, přezdívaný jako Kančí zub je náčelníkem indiánského kmene a Fanda, přezdívaný jako Bystrá liška je společně s kluky z domova jeho členem. Společně prožívají mnohá dobrodružství, např. boje proti „Šímákům“, což jsou jejich nepřátelé. Kniha je napsána podle posloupnosti tedy chronologicky. Objevuje se zde často přímá řeč a slova stylově zabarvená i nezabarvená. Na knize se mi líbí její šťastný konec, který ale neprozradím.

WEIL
09.09.2011

Jedna z prvních knih, kterou jsem si přečetl s velkou chutí sám a magie vypravování mě nesla na své slastné vlně.