Bratrstvo Bílého klíče

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bratrstvo bílého klíče je tajný spolek prožívající v opuštěné zahradě romantická dobrodružství, po jakých touží každý správný kluk, holky nevyjímaje. Jarkovi a jeho kamarádům se zahrada mění v bitevní pole, v tajnou chodbu a středověkou mučírnu, ale stává se i skutečným domovem medvěda, který utekl z cirkusu, a ringem boxera Čipery. Ale bratrstvo funguje i jako detektivní ústav, který vypátrá ztraceného psa a usvědčí zloděje. Opuštěná zahrada zkrátka představuje kouzelný svět, v němž se představy a sny členů Bratrstva stávají skutečností. Pro čtenáře od 11 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40688/bratrstvo-bileho-klice-40688.jpg 4.368
Žánr
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Bratrstvo Bílého klíče

Přidat komentář
1amu
18.09.2020

Ten komu osobnost Františka Langera, jednoho z nejbližších přátel bratří Čapků, nic neříká, by neměl tento příběh srovnávat se Záhadou hlavolamu a dalšími příběhy fenoménu Rychlých šípů, tedy času, který pomalu počal umírat počínaje únorem r.1948. Právě tak se mezi "Vítězné vlajky rudé, které na stožáry světa míru vyletí" tehdy žádaného Pavky Kohouta, nikdy nezařadil skromný a vzdělaný František Langer.
Přesto napsal pro kluky a holky roztomilý příběh tajného spolku kluků, trávících svůj volný čas v tajemné, opuštěné zahradě.
Kniha se čte sama.

Marla
09.06.2020

Hezká knížka a čtivá i po letech od prvního vydání. Ráda jsem jí četla jako malá a bavila mě i teď, když jsem ji vyhrabala v knihovně a strávila s ní pár zábavných chvil. Pořád říkám, že nejkrásnější dětství a mládí prožije ten, kdo má dobrou partu kamarádů a umí si hrát.


kokrokr
29.05.2020

Moc krásně napsáno. Ten slovní projev mě hodně připomínal styl Karla Čapka. Tenkrát ještě uměli pracovat s textem.

Ethys
08.09.2019

Jako malá jsem ji neznala. Teď ji čte syn na ZŠ, tak jsem ji také přečetla. Syn jí zatím moc nerozumi, ale snad se do děje dostane. Připomíná mi Foglarovky. Hezké, veselé, až neuvěřitelné příběhy.

mol378
26.07.2019

Další milovaná kniha mého dětství o volnosti her a bujné fantazii, která vidí dobrodružství i v potůčku za barákem či v hromadě šrotu v opuštěné zahradě.

vladkamudrova
11.01.2019

Jako holka jsem jí četla,byla skvělá. Po letech jsem si na ní vzpomněla a našla v nabídce knihkupectví. A tak je doma:-)

micha-ella
09.12.2017

V dětství jsem tuto knížku přečetla několikrát, mám jí dodnes.

spider.rio
12.10.2017

Kniha mého dětství a rad si ji přečtu znova.

1

Autor a jeho další knihy

František Langer
česká, 1888 - 1965

všech 64 knih autora

Kniha Bratrstvo Bílého klíče je v

Přečtených97x
Čtenářské výzvě9x
Doporučených3x
Knihotéce56x
Chystám se číst7x
Chci si koupit1x