Bratrstvo Bílého klíče

Bratrstvo bílého klíče je tajný spolek prožívající v opuštěné zahradě romantická dobrodružství, po jakých touží každý správný kluk, holky nevyjímaje. Jarkovi a jeho kamarádům se zahrada mění v bitevní pole, v tajnou chodbu a středověkou mučírnu, ale stává se i skutečným domovem medvěda, který utekl z cirkusu, a ringem boxera Čipery. Ale bratrstvo funguje i jako detektivní ústav, který vypátrá ztraceného psa a usvědčí zloděje. Opuštěná zahrada zkrátka představuje kouzelný svět, v němž se představy a sny členů Bratrstva stávají skutečností. Pro čtenáře od 11 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40688/bratrstvo-bileho-klice-40688.jpg 4.360
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Bratrstvo Bílého klíče

Ethys
08.09.2019

Jako malá jsem ji neznala. Teď ji čte syn na ZŠ, tak jsem ji také přečetla. Syn jí zatím moc nerozumi, ale snad se do děje dostane. Připomíná mi Foglarovky. Hezké, veselé, až neuvěřitelné příběhy.

mol378
26.07.2019

Další milovaná kniha mého dětství o volnosti her a bujné fantazii, která vidí dobrodružství i v potůčku za barákem či v hromadě šrotu v opuštěné zahradě.

vladkamudrova
11.01.2019

Jako holka jsem jí četla,byla skvělá. Po letech jsem si na ní vzpomněla a našla v nabídce knihkupectví. A tak je doma:-)

micha-ella
09.12.2017

V dětství jsem tuto knížku přečetla několikrát, mám jí dodnes.

spider.rio
12.10.2017

Kniha mého dětství a rad si ji přečtu znova.

frantisek8863
08.09.2017

Příjemné čtení o klukovské partě, tajemné zahradě a jejich různých dobrodružství. Jejich tajemné setkání s pračlověkem a jeho vyprávění mě jako dítě nadchlo. Parádní čtení.

kalache
13.10.2016

...počítej do pěti set,Modrý úhoři...nezapomenutelná věta,kdo četl,ví...

ajsigirl
15.10.2015

Pěkná úzká knížka. Jedná se opravdu o knížku spíše pro děti. Parta kluků prožívá různé dobrodružství v zahradě, z které si udělali svůj vlastní ,,bunkr,, a místo kde se scházejí. Jednoduše psané, hezké, rozhodně neurazí.

František Langer
česká, 1888 - 1965