maygirl maygirl komentáře u knih

Těhotenství bez strašáků Těhotenství bez strašáků Emily Oster

Skvělá knížka, kterou jsem si pořídila na doporučení. Přehledná, srozumitelná, evidence based. Představuje fakta a nechává na čtenářce, jak se na základě nich rozhodne.

12.05.2022 5 z 5

12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Není to jednoduchá kniha, ale myšlenky, které jsem si z ní odnesla, stojí za to. Rozhodně doporučuji a mám v plánu se k ní vrátit.

06.04.2020 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Výborná kniha, klasika svého žánru, která rozhodně stojí za přečtení. Postavy byly skvěle vykreslené, zápletka bezvadná. Už teď se těším na další díl. Hvězdičku dolů dávám pouze za chybná užití některých termínů, která na mě při čtení místy působila rušivě (např. "masový vrah" místo "sériový vrah" a podobně).

19.01.2019 4 z 5

Cesta mimořádné ženy Cesta mimořádné ženy Lenka Černá

Velká očekávání a bohužel následně velké zklamání. Nedoporučuji.

03.01.2019 odpad!

Esmera Esmera ZEP (p)

Moc pěkná kresba, ale co se příběhu týče, čekala jsem něco jiného.

25.07.2018 3 z 5

Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Jedním slovem: skvělé! Oddechové detektivky s napětím do poslední stránky a se sympatickým hradinou. Nejvíc se mi líbil první díl - Drasticky děsivý Dexter, naopak nejméně mě zápletkou zaujal Dexter v temnotách. Ve všech třech dílech mě ale baví mimo hlavní dějovou linku kolem případu sledovat i ty vedlejší - vývoj jednotlivých postav, jejich vztahy, osobní život... a samozřejmě nemohu opomenout Dexterův smysl pro humor :-) Rozhodně doporučuji, počtu stran se netřeba bát, čte se to jako po másle a díky krátkým kapitolám je to prima i jako nenáročná četba do MHD. Už teď se těším, až se pustím do dalšího dílu.

25.12.2017 4 z 5

Skvělá, čtivá knížka o těžkém tématu. Rozhodně stojí za přečtení.

20.05.2017 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Roztomilá knížečka, ke které mám v plánu se časem rozhodně vrátit. Obsahuje dvě povídky, z nichž první mě zaujala více - více snová, fantaskní. Druhá, ač na první navazuje, mne zaujala spíše ke konci. Celkově se mi líbí styl autorova psaní a kniha má navíc krásné doplňující ilustrace. Jednohubka na hodinu, která stojí za to. Věřím, že po její přečtení budete mít určitě chuť si něco dobrého dát :-)

19.05.2017 4 z 5

Klec pro majáky Klec pro majáky Mike Perry

Skvělá kniha. Jedinečná sonda do životního příběhu muže, který se narodil v těle ženy a jeho cesta za propojením duše a těla. Doporučuji!

03.05.2017 5 z 5

Odhalte své silné stránky! Odhalte své silné stránky! Svenja Hofert

Ze začátku jsem byla k testu poněkud skeptická, nicméně výsledek opravdu sedí, řekla bych a popisy jednotlivých tipů jsou zjímavé a myslím, že se hodí nejen do profesního života.

04.03.2017 4 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Romantický bonbonek, který pohladí po duši :-)

03.03.2017 5 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Možná jsem jen tuto knihu neotevřela ve správný čas a ve správném rozpoložení... za mě spíše zklamání. Kniha má opravdu krásný přebal, švýcarské reálie jsou mi také sympatické, stejně jako dějová linka o psychoterapeutických sezeních. Na druhou stranu mě rušilo časté přeskakování v ději mezi nejnovějšími událostmi, ale i vzpomínkami na minulost. Zorientovat se nebylo vždy snadné, ale říkám si, zda by mě jako čtenářku příběh vůbec bavil, bez těch skoků, protože zápletka nebyla nijak zvláštní. Celkově je to něco na pomezí románu Holky v kombinaci s Paní Bovaryovou. Ještě bych dodala, že rušivým prvkem je červeně vyvedené písmo v celé knize... Možná mělo pomoci vybudovat specifickou atmosféru, mě ale spíš rušilo.

29.01.2017 3 z 5

Vyznáte se v tlačenici? - Úvod do štikologie Vyznáte se v tlačenici? - Úvod do štikologie Nataša Tanská

Příjemná, nadčasová kniha... člověk by neřekl, že poprvé vyšla v šedesátých letech. Dobře a lehce se čte a přitom je plná zajímavých informací s praktickými, zábavně pojatými aplikacemi. Snad nejvíc jí vystihne, když napíšu, že jde o praktickou příručku do života pro všechny, kdo fandí seriálu Hous of Cards a hlavně Underwoodovým :-)

25.01.2017 4 z 5

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

Příjemná jednohubka na večer :-) Co se obsahu týče, nemohu se ubránit srovnání s Bábovkami. Ty mne navíc zaujaly proplétáním jednotivých příběhů, nicméně Laskonky pro mne byly celkově více uvěřitelné, více opravdové, ze života, zatím co Bábovky jsou spíše takovou pohádkou pro dospělé.
Našla jsem v Laskonkách několik zajímavých postřehů a myšlenek, například "rovnoprávnost je sice podle tabulek naprosto v pořádku, avšak není vůbec, ale vůbec sexy" (s. 127). Zaujalo mě netradiční grafické zpracování textu a sympatický byl i jazykový projev, který mi občas tochu připomínal mistra Yodu, a hezký termín "každoden" :-) Pokud nehledáte příběh se zápletkou, ale spíše malé "bonbonky" k zamyšlení, rozhodně doporučiji.

21.01.2017 4 z 5

Fit za 15 minut denně Fit za 15 minut denně Zuzka Light

Skvělá kniha... přehledná, plná zajímavých a hlavně praktických informací. Ráda se k ní opakovaně vracím a vřele doporučuji!

04.01.2017 5 z 5

Jak porozumět sexuálním deviacím? Jak porozumět sexuálním deviacím? Aleš Kolářský

Výborná kniha, svým obsahem na českém trhu jedinečná. Jako odbornější titul nesedne každému, nicméně zájemcům o problematiku sexuality a sexuálních deviací, bude neocenitelným kouskem v knihovně.

04.01.2017 5 z 5