Těhotenství bez strašáků

Těhotenství bez strašáků
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306563/bmid_tehotenstvi-bez-strasaku-mRJ-306563.jpg 4 21 21

„Tato kniha přináší nastávajícím maminkám obrovské uklidnění!“ —Harvey Karp, M.D., autor proslulé řady výchovných knih Nejšťastnější miminko v okolí, Nejšťastnější batole v okolí atd. „Konečně se našel někdo tak moudrý jako Emily Oster a proklestil se houštinou zákazů, úzkostlivostí a zakořeněných názorů a předložil nám fakta. Tato kniha je velmi poučná a uklidňující kniha. Skoro bych díky ní chtěla znovu otěhotnět.“ — Pamela Druckerman, autorka bestsellerů o výchově dětí: Bringing Up Bébé, A dost! Francouzské děti nedělají scény a Dítě... A co teď? „Kniha dopřává nastávajícím maminkám novou cestu na porodní sál.“ – The Times „Osterov přináší nastávajícím maminkám prakticky ověřené rady, kterých se jim nedostává v ordinacích jejich lékařů.“ – Amazon.com „Těhotné mohou pít alkohol a jíst tatarák. Nová kniha boří zažité mýty. Ženy by podle ní měly vzít své těhotenství zpět do svých rukou.“ – OnaDnes.cz Revoluční průvodce těhotenstvím: předkládá nastávajícím maminkám fakta a ponechává rozhodnutí na nich. Když ekonomka Emily Oster otěhotněla, setkala se jako většina žen se spoustou upozornění, zákazů a doporučení. Nepít kávu a alkohol, vyřadit z jídelníčku spoustu oblíbených jídel, spát na zádech, podstupovat řadu testů… Obrovsky ji záleželo na tom, dělat správná rozhodnutí, ale doktoři ji nebyli schopni sdělit důvody ani možné dopady lépe, než že „sklenička vína by neměla vadit“ nebo že v jejím věku „se ten test prostě dělá“. Jako ekonomka byla zvyklá rozhodovat se na základě dostupných dat, při porovnání kladů a záporů. Nezdálo se jí, že v těhotenství to takhle funguje. Jako profesorka na univerzitě si opatřila data a studie, z nichž všeobecně uznávaná pravidla těhotenství vycházejí, a s překvapením zjistila, že většina z nich bývá úzkostlivě interpretována a některé jsou zcela mylné. Své poznatky sepsala do knihy, v níž vyvrací mýty a vysvětluje vše od skutečných účinků kávy až po překvapivě nebezpečné zahradničení. Uvádí přínosy i rizika umělého vyvolání porodu a dává do souvislostí paušálně přijímaná doporučení odběrů kvůli testování plodu, nabývání na váze, těhotenství po 35 letech věku nebo těhotenské nevolnosti. S oporou ve skutečných statistických datech si tak nyní nastávající maminky mohou užít třeba své občasné skleničky vína a lépe i celého radostného očekávání.... celý text

Přidat komentář

eleazia
01.08.2022 5 z 5

Knihu už jsem vlastně četla podruhé. A opět jsem ráda, že jsem to udělala. Informace jsou věcné a dávají vám prostor si vybrat jakou cestou chcete jít. Autorka nikomu své názory nenutí a nepodává je jako dogma, pouze poukazuje na mnohdy milné informace, které jsou těhotným ženám předkládány a vyvrací je na základě vědeckých výzkumů, které prostudovala.

Menší nevýhodou knihy je to, že je psána Američankou. Ne všechny informace v knize jsou pro naši republiku relevantní a některé postupy probíhají jinak. Ale takových informací v knize není mnoho a zkušená žena si jich hned všimne.

V každém případě bych knihu těhotným ženám doporučila.

maygirl
12.05.2022 5 z 5

Skvělá knížka, kterou jsem si pořídila na doporučení. Přehledná, srozumitelná, evidence based. Představuje fakta a nechává na čtenářce, jak se na základě nich rozhodne.


veronika9761
02.01.2021 4 z 5

Tak trochu jiná knížka o těhotenství, žádné tehulkovani a mimiskove, ale ozdrojovana tvrzení se spoustou původních studií. Názor si stejně musí udělat každý sám, ale tahle knížka moc pomůže udělat si ten správný.

utopia
21.11.2019 1 z 5

Knihu jsem musela odložit. Autorčina posedlost čísly, grafy, tabulkami a důkazy mě odradila. Líbilo se mi, že se kniha zakládá na objektivních datech, ale neustále číst obhajobu jejího přístupu k věci mě postupně otrávilo. Měla jsem pocit, že místo informací a krátkého vysvětlení jsem pořád dokola četla o tom, proč je tento přístup potřeba a o tom, že se k nám dostávají zkreslené informace. Myslím, že to stačilo říct jednou na začátku a nezahlcovat balastem celou knihu, ve které se skrývá určitě mraky užitečných informací, ale vážně nemám chuť se tím prokousávat.

Maketi
14.02.2018

Skvělá pro nastavající maminky i tatínky.

Marunator
24.08.2017 5 z 5

Skvělá knížka, která uklidní v době těhotenství :-) Psáno čtivě, obsahuje množství užitečných postřehů. Založeno na srovnávání výzkumů.

Štítky knihy

těhotenství porod

Autorovy knížky

Emily Oster
americká, 1980
2016  73%Těhotenství bez strašáků