mautina7 mautina7 komentáře u knih

Banánové rybičky Banánové rybičky Halina Pawlowská

Trošku nuda nuda šeď šeď, sem tam nějaký povedený žertík a stále dokola. Nicméně čte se dobře..

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Na můj vkus moc statické, musela jsem se nutit pročítat se nezáživnými částmi.

Neautorizovaná autobiografie Neautorizovaná autobiografie Daniel Handler

Vše je zde mysteriózní a nedokončené jako v řadových knihách. Líbí se mi toto zachování atmosféry.

29.01.2013 5 z 5

Konec Konec Daniel Handler

Přidávám se k předchozím názorům. Chápu, že je těžké zakončit po 12ti knihách takto komplikovaný děj, ale tohle rozhodně nebyla dobrá volba Daniela Handlera (alias Lemony Snicketa). Vzhledem k tomu, jak jsem měla tuto řadu ráda jsem tímto také velmi zklamaná.

29.01.2013 3 z 5

Úžasná kniha Molly Moonové o hypnotismu Úžasná kniha Molly Moonové o hypnotismu Georgia Byng

Bez váhání nejlepší kniha mého dětství, přečetla sem jí několikrát, vždy jsem děj velmi prožívala s hlavní hrdinkou. Na chvíle strávené s touto knihou vzpomínám často a ráda :)

29.01.2013 5 z 5

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Kočku sice nevlastním, ale i přesto jsem se velmi dobře při čtení bavila :)

29.01.2013 4 z 5

Každý den o trochu blíž Každý den o trochu blíž Irvin D. Yalom

Po této knize jsem sáhla, protože mi velmi vyhovuje styl pana Yaloma a také mám k tématice psychoterapie velmi blízko. Myslím, že se v ní dá najít mnoho ponaučení a námětů k zamyšlení, což mě osobně velmi oslovilo. Kniha je v některých částech pro laika hůře čitelná, některé party jsem četla i několikrát, ale rozhodně jí to neubírá na čitelnosti.

29.01.2013 4 z 5

Vzala jste si psychopata? Vzala jste si psychopata? Nadine Bismuth

Na tuto knihu jsem narazila na akci DEN KNIHY, kdy ji v Libni předčítala Klára Issová, čímž mě nadchla a hned jsem si jí koupila a rozhodně toho nelituji. Povídky jsou humorné, ale přinášejí i špetku zamyšlení.

28.01.2013 5 z 5

Válka s mnohozvířetem Válka s mnohozvířetem Vladimír Páral

Pěkný obrázek společnosti, který ve mě spustil depresi. Opravdu velmi silná kniha..

28.01.2013 3 z 5

Zítřek Zítřek Graham Swift

Bohužel mě noční dialog natolik odradil od dalšího čtení, že dočtení odkládám na neurčito. Ani zvědavost mě nepřemohla, takže zatím jedna hvězda.

25.01.2013 1 z 5

Jedenáct Jedenáct Mark Watson

Od knihy jsem čekala přecijen trochu víc, ale i tak jsem jí četla ráda a prožívala si příběhy hrdinů. Konec se mi ale nelíbil..

23.01.2013 4 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Dalsi prijemne 'pozitivni' pocteni od Palahniuka, rozhodne nezklamala :-)

19.01.2013 4 z 5

Mládí furt v hajzlu Mládí furt v hajzlu C. D. Payne

Motivy se nám trochu opakují z předchozích dílů, nicméně odpočinkové čtení je to dobré :)

15.01.2013 3 z 5

Plyš Plyš Michal Hvorecký

Opravdu nevšední kniha, která ve mě při i po čtení mísila hromadu protichůdných myšlenek.. Pravděpodobně se k ní časem vrátím.

15.12.2012 4 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Dobré odpočinkové čtivo, trochu jsem se musela nutit to dočíst, ale nakonec jsem za to byla ráda.

01.12.2012 3 z 5