Mattie78 Mattie78 komentáře u knih

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Pražskou zimu doporučuji přečíst všem, které alespoň trošku zajímá historie a okolnosti kolem 2.světové války, vlastně, popravdě si myslím, že by měla být čtena v rámci základního vzdělání. Musím přiznat, že teprve tato kniha mi osvětlila a pomohla utřídit mnohé informace, zejména z těsně předválečné a poválečné doby. Čirou náhodou jsem nedávno, ještě před četbou Pražské zimy, navštívila Terezín. Snad i tento zážitek ještě více umocnil mé pocity a vnímání toho, co se Madeleine snažila svou knihou sdělit. Snad nejvíce ze všeho oceňuji způsob vyprávění, fakta vsazená do skvěle popsaných okolností, která se ve zjednodušené podobě mohou zdát černobílá, jsou najednou plná nejednoznačných odpovědí a morálních dilemat. Výjimečné čtení o krvavé a strašné historii, která budiž nám navždy poučením.

06.10.2013 5 z 5

Srdce netvora Srdce netvora Andrew Davidson

Kniha se mi četla lehce. Líbilo se mi protínání současnosti a minulosti, doplněné o několik minipříběhů, které byly zdánlivě vyprávěny jen tak mimoděk. Je to kniha o lásce, není to ale zároveň žádný romantický, zamilovaný román. Příběh, vyprávěný ústřední postavou, je podáván poměrně citlivě, chvílemi mě donutil k zamyšlení. Ke knize se určitě časem vrátím.

28.05.2013 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tak tato kniha mne dostala! Do děje mne vtáhla hned na začátku a nepustila až do konce. O žítkovských bohyních jsem do té doby neslyšela, o to víc mne celý příběh zasáhl. Hned bych se do popisovaných míst vydala jak barvitě a krásně byly vykresleny. Jednoznačně doporučuji!!!

01.06.2013 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák byla moje první kniha od Nesbo. Četla jsem ji v angličtině a uchvátila mě. Příběh mě naprosto vtáhl do děje a do konce knihy nepustil. Nesbo mě nadchl natolik, že jsem si hned koupila dvě další knihy v češtině a to Pentragram a Lovce lebek. Musím říct, že jsem byla zklamaná a odradilo mě to od dalších koupí, spíš si některou jeho knihu ještě na zkoušku půjčím. Sněhuláka ale doporučuji!

24.04.2013 5 z 5

Co je nového, kotě? Co je nového, kotě? Alexandra Potter

V rámci zvýšené potřeby romantiky v životě, mi byla doporučena knihovnicí tato spisovatelka. Popravdě jsem k ní přistupovala dost obezřetně. Obsah některých předchozích knih mě ke koupi nijak nenalákal. Co je nového, kotě? mě ale obsahem zaujalo, snad, že mi to připomínalo cosi z mého života. Knihu jsem přečetla rychle, a vcelku mě bavila. Děj předvídatelný, občas dost přitažený, ale od romantiky asi nelze očekávat více. Nic, co bych si musela nutně brzy přečíst znovu, nicméně možná v dalším romantickém záchvatu je možné, že dám Potter ještě šanci.

21.08.2014 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Když jsem poprvé slyšela o seriálu Hra o trůny , dost jsem se mu bránila. První díl však stačil, abych seriálu regulérně propadla. Až téměř v polovině 4. řady se mi podařilo sehnat v okolí knihy k zapůjčení. Můj dojem z prvního knižního dílu je jedno velké nadšení. Mohla bych kompletně přepsat většinu komentářů, již vyřčených. Prostě Hra o trůny je vysoce návyková záležitost! A vůbec nelituji, že jsem viděla seriál dříve než jsem četla knihu.

19.06.2014 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Kniha mě mile překvapila. Přiznávám, po "Harrym" bylo mé očekávání veliké, a s Prázdným místem ho Rowlingová splnila. Kniha mě zaujala od začátku a držela až do konce - a že to je tlustá kniha. Jediné, co mě dalo dost zabrat (a co tu zmiňují i přispěvovatelé přede mnou) bylo množství postav. Stalo se mi poprvé, že jsem se musela vracet a přemýšlet, kdo že ke komu patří a kdo kde s kým :) Rozhodně doporučuji....maloměsto jak vystřižené, se vším, co k němu patří.

20.07.2013 5 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Moje třetí "Kingovka". Po Lisey a jejím příběhu, který jsem odložila asi po 30-ti stranách, byl toto extra silný kalibr. Drapla a nepustila. Přiznávám, že jsem o ději cosi věděla z filmového zpracování (které se mi - fanouškové Kinga prominou - fakt líbilo) a rozhodně jsem si knihu užila. Věřím, že se k ní časem zase vrátím.

20.07.2013 5 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Tak bohužel, tato kniha mne vůbec nenadchla. Skončila jsem asi na 60. straně, přičemž už asi od 30. jsem tu knihu chtěla odložit :( Už v knihovně mě varovali, že milovníci Kinga z ní nejsou bůhvíjak nadšeni, že prý není dostatečně hororová. Zajásala jsem, že to bude možná něco ve stylu Dolores Claibornové (na horor jsem moc chuť neměla), ale bohužel. Ze zvyku jsem prolistovala ještě alespoň závěrečné stránky, jestli mě to dodatečně "nechytí", ale nestalo se. Zatím je to má (teprve) druhá kniha od Kinga, tak zkusím příště sáhnout po něčem osvědčeném.

28.05.2013