mataj mataj komentáře u knih

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Druhý díl naprosto skvělé a výjimečné trilogie LOTR je stejně úžasný jako díl předchozí. Nemám jedinou věc, kterou bych vytkla a pěju jedině chválu a nadšení. Užila jsem si audioknihu ve vynikajícím podání Aleše Procházky a v nejbližší době se s radostí pustím do dílů posledního.

12.06.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tak tahle kniha se mi opravdu hodně líbila. Děj hezky odsýpá, střídají se kapitoly z pohledu detektivů i vraha, který je známý téměř od začátku (ale kupodivu to nevadí). Oba dva vyšetřované případy mě zaujaly, a u obou jsem byla náležitě znechucena. Ava i Luc jsou velice sympatičtí vyšetřovatelé. No budu se těšit na další díl a doufat, že bude stejně zajímavý a napínavý jako tenhle.

13.12.2020 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Na počátku zajímavého příběhu je smrt mladé dívky, která se jeví jako sebevražda, následně se ale ukáže, že tomu tak není. Vyšetřovatelé objeví, že patřila do podivné skupiny - sekty lidí, a tam se rozhodnou hledat vraha. Nasadí mladou Tiff, aby se v utajení nechala vlákat mezi ně a odkryla jejich fungování. A že to bude nebezpečné je jasné.
Navíc Bryant chodí jako tělo bez duše, protože se na svobodu dostane z vězení vrah a násilník, jehož vyšetřování se před mnoha lety zúčastnil.
U této autorky vím, že nešlápnu vedle a bude mě to bavit, což se i stalo.

06.03.2024 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Další výborný díl s vyšetřovatelkou Kim. Svižné, čtivé, napínavé, odehrávající se v neotřelém prostředí vědeckého ústavu, zabývajícího se zkoumáním rozkladu mrtvol. Motiv pomsty za šikanu a útrapy v dětství není sice neobvyklý, nicméně i zde autorka v jistém ohledu překvapila.

14.11.2023 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Na další příběh z Oddělení Q jsem se velmi těšila a kniha nezklamala. Carl a spol mají opět plné ruce práce, jelikož objevují další a další oběti pravděpodobně jednoho pachatele. Navíc se Carl dostává do hledáčku policie jako podezřelý z dávného případu.

04.12.2022 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

První díl samotné ságy o Zaklínači mě velice bavil. Povídky jsem již přečetla a hezky mě navnadily na další knihy. A musím přiznat, že zfilmovaná 1. série taky. No před shlédnutím druhé, jsem si řekla, že nejdříve přečtu knihy. Tak jsem se do toho dala a ponořila se do osudů Geralta, Yennefer, Ciri, Marigolda a do Sapkowského fantasy světa.

16.01.2022 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Svérázná a nespolečenská Eleanor je trochu zvláštní ale mně velmi sympatická osůbka. Je evidentní, že si sebou vláčí plný pytel kostlivců minulosti, se kterými se musí poprat. A tak krůček po krůčku řeší svůj nelehký život. Kniha je občas úsměvná, někdy mrazivá, ale hlavně lidská. Líbila se mi.

17.09.2021 4 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

(audiokniha)
Pořád stejně výborné, zajímavé, odlehčené humorem a špičkováním. Pomalu ale jistě se rozmáhá podsvětí a korupce, ale naši milí kriminalisté z oddělení vražd se jen tak lehce nedají. A i když občas bruslí po tenkém ledu, vědí co je správné. Knihy DD jsou prostě skvělé.

26.05.2021 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Opět velice zdařilý díl a já nemám co bych vytkla. Oddělení Q a jeho neotřelé případy mě vždy zaujmou. Tentokrát to bylo všechno hodně propletené a kromě jiného se děj zaměřil i na soukromý život Rose a její psychické problémy související s minulostí. Těším se na další (zatím poslední) díl... :)

21.04.2021 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

(audiokniha)
Kniha je napínavá od první stránky. Vraždy (nutno dodat velice brutální) se kopí rychlosti blesku. A tak Ava a Luc mají co dělat, jelikož kromě nedostatku stop se potýkají i s arogancí "kolegu" ze Scotland Yardu, který souběžně s nimi vyšetřuje kybernetický útok. Nicméně na scénu přichází pomoc od velice sympatické dvojice - novináře a internetového experta. Doufám, že se objeví i v dalších dílech. Takže co dodat, druhý díl byl opět dokonalý.

21.12.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Kdo umí, ten umí a Nesbo rozhodně umí. V pořadí poslední kniha o HH (taky se přidávám k mnoha příznivcům a doufám, že ne úplně poslední) byla hodně čtivá, napínavá s překvapivým rozuzlením. Tolik zvratů ve vyšetřování, ale nakonec vše do sebe krásně zapadlo a vyřešilo se.

22.08.2020 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Druhý díl ze série oddělení Q byl opět velice čtivý a napínavý. Tentokrát se postupně odkrývá minulost skupinky arogantních bohatých mladých lidí. Je až k neuvěření co všechno si dovolili a jak dlouho jim to procházelo. Adler-Olsen píše velice dobře a už se těším na další díl.

13.07.2020 5 z 5

Strašidelný klášter Strašidelný klášter Robert van Gulik

Je až s podivem, co všechno stihne vynikající soudce Ti za jednu jedinou noc... I navzdory počínající nemoci zdolá nespočet schodů v taoistickém klášteře, vyřeší tři různé, i když navzájem související případy záhadných úmrtí a navíc zachrání jednu mladou dívku. Útlá knížka, při které se čtenář nenudí. Tedy alespoň já ne.

30.05.2023 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Gamache postoupil na post vrchního komisaře a snaží se očistit Sureté od těch špatných, k tomu se v celém kraji rozmáhá obchod s drogami. I navzdory snaze, boj s organizovaným zločinem prohrávají. A tak nakonec vsadí vše na jednu kartu, vymyslí rafinovaný plán, který ho může stát všechno, a doufá v zdárný konec. Navíc se v jeho klidné a malebné vesničce Three Pines dějí zvláštní věci, které vyústí ve vraždu.
Autorka začíná příběh soudním přelíčením s obviněným, a čtenář se postupně dozvídá co se vlastně stalo a kdo je obžalovaný.

03.04.2023 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Trojice Stein, Barbarič a Jaroš dostanou za úkol vyřešit podivné vraždy prvorozených dětí významných občanů, a tak začíná jejich nové dobrodružství, tentokrát v divokých pražských uličkách. Konspirace a pletichy šlechticů, náboženské rozepře, pouliční boje kriminálního podsvětí ale i pomsta a zášť, to je to, s čím si musí hrdinové poradit. A jde jim to skvěle.

17.10.2022 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Příběhy celé série jsou velmi dobře vystavěny, sahají většinou do daleké minulosti a všechny vlákna se v závěru knihy spojí do zajímavého rozuzlení. Tyto odbočky ze současnosti umožňuji pochopit osudy a povahu postav a odhaluji motivy jejich jednání. V tomto díle se jedná o záhadu dávného zmizení jedné rodiny z ostrova Valö, kde tehdy byla internátní škola pro chlapce. Po letech se vrací jediná přeživší, která v té době měla rok a vypadá to, že se ji někdo snaží zabít.
Kniha čtivá i napínavá, zároveň ale musím říct, že hlavní postavy série, hlavně Erika, Patrik i Anna, mě pomalu ale jistě začínají svým chováním rozčilovat.

05.05.2022 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

S.J. Bolton se zařadila mezi moje oblíbené autory. Její knihy jsou psané stylem, který se mi velmi líbí, nechybí jim zajímavá zápletka a vcelku nečekané rozuzlení. Děj má spád, gradaci a překvapivé zvraty ve vyšetřování. A navíc sympatické postavy, které si mě získaly.

12.03.2022 5 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Tak jsem se dostala ve svém chronologickém čtení k první vydané knize DD. Krauz s Fischerem se pouštějí do vyšetřování vraždy Malého Pavúka a tím se dostanou do velice komplikované a nezáviděníhodné situace. Na pozadí mafiánských válek, vysoké politiky a praktik tajné policie se snaží zjistit a prokázat pravdu a tím se sami vystavují velkému nebezpečí. Paralelně s tímto příběhem se odehrává taky vyšetřovaní vraždy babičky. Knihu jsem si opravdu užila a jdu na další v pořadí.

28.01.2022 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Zatím moje druhá kniha od tohoto známého autora, a musím říct, že jsem se propadla do tajemného světa plného aur a nadpřirozených postaviček. King má nepochybně neskutečný vypravěčský talent a bujnou fantazii. Za mě výborný.

20.12.2021 4 z 5

Korene zla Korene zla Dominik Dán

Absolutně nekriticky dávám plný počet hvězdiček, protože mě prostě baví. Jak příběhy, tak vyšetřovatelé a hlavně styl psaní. Jednoduše super.:)

25.08.2021 5 z 5