Martina1725 Martina1725 komentáře u knih

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Nakonec se mi kniha líbila moc. Je to kombinace odpočinkového čtení a člověk se u toho něco zajímavého dozví a zároveň si spoustu věcí sám uvědomí. Není tam žádný bodový obsah. Je to sbírka povídek, kde je většinou nějaké poučení nebo uvědomění. Jen malé varování: ti, co nechávají svoje děti hodně u elektroniky, televize, chytrých telefonů budou mít z některých pasáží asi depku.

14.02.2023 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Takový dobrý základ psychologie

05.02.2023 4 z 5

Čokoláda každý den Čokoláda každý den Bennett Coffey

Celkem se divím, že kniha není víc známá. Sice je cítit, že je ze zahraničí, ale obsahuje ingredience, které se dají snadno sehnat. Kdo chce zkloubit zdraví a mlsání, určitě je kniha dobrou volbou. Rozhodně nebudu zkoušet všechny recepty, většinu však ano.

14.01.2023 5 z 5

Čokoláda - historie sladkého tajemství Čokoláda - historie sladkého tajemství Sophie D. Coe

Bylo zajímavé se vydat po cestě historií čokolády. Ovšem na konci zklamání z reklamy na jistou komerční čokoládu.

13.01.2023 3 z 5

Láskyplné hubnutí Láskyplné hubnutí Zuzana Douchová

Opravdu velmi citlivě psychologicky napsaná kniha. Autorka to bere komplexně, sebevědomí, psychiku, ale i vyvážený jídelníček, emoční jedení, pohyb, odpočinek. Je tam i pár zajímavých receptů a uvažuju, že si od ní něco ještě koupím. Kniha obsahuje i cvičení, aby to nebylo jen pasivní čtení. Rozhodně doporučuju.

31.12.2022 5 z 5

Čokoláda Čokoláda kolektiv autorů

Recepty tam jsou super, ne všechny, ale některé průběžně zkouším.

18.12.2022 4 z 5

Vzestup po úrovních vědomí Vzestup po úrovních vědomí David R. Hawkins

Určitě přínosná kniha, ale hodně abstraktní a těžko ztravitelná. Opravdu se těžce čte. Hodně náboženské a až tak mi to moc nedalo.

18.12.2022 3 z 5

Montessori batole Montessori batole Simone Davies

Kniha se mi moc líbila a určitě si přečtu další. Možná jsem čekala ještě větší inspiraci ohledně her a hraček.

13.12.2022 4 z 5

Moc versus síla Moc versus síla David R. Hawkins

Celkem náročná a těžko uchopitelna kniha. Určitě několik zajímavých poznatků, ale doufala jsem v praktičtější obsah.

07.12.2022 3 z 5

Krizová kuchařka ze Svatojánu Krizová kuchařka ze Svatojánu Eva Francová

Kniha je inspirující a dobře napsaná. Ovšem vychází dost z předpokladu, že člověk žije na vesnici a spoustu věcí si může vypěstovat sám. Některé recepty vyzkouším.

06.12.2022 4 z 5

V zajetí jídla V zajetí jídla Doreen Virtue

Na knize je znát, že je z Ameriky napsaná už nějakou dobu, kdy se věřilo, že škodí tuky a sacharidy nevadí. Přínosná je psychologická stránka věci, kterou je dobré vzít vpotaz.

27.11.2022 4 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Na jednu stranu dost obdivuju, jak to někdo může sepsat. Plno postav, a člověk se v tom krásně vyzná. Akorát teda mi přijde dost otevřený konec. Jsem zvědavá, jestli bude další díl.

23.11.2022 4 z 5

Osudová žena Osudová žena Renáta Názlerová

Čtivé, zajímavé

10.11.2022 4 z 5

Láska a kozy na venkově Láska a kozy na venkově Victoria Brownlee

Oddychové, předvídavé čtení.

03.11.2022 4 z 5

Vědomé milování Vědomé milování Diana Richardson

V knize je pár zajímavých myšlenek. Ovšem dalo by se vše sdělit stručněji.

24.10.2022 3 z 5

Keltské mýty a magie Keltské mýty a magie Edain McCoy

Kdo se zajímá o Kelty, tak tohle je něco jako bible. Najdete tam vše základní. Pokud bych žádnou jinou knihu o Keltech nečetla, tak tahle rozhodně za přečtení stojí.

22.10.2022 5 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Autorka zajímavě popisuje mizérii všedních dní lidí pracujících v zaměstnání a dojíždějících do práce i šikanu na pracovišti. Nějak jsem čekala větší hloubku a hlavně nějaký závěr, ale v podstatě to skončilo tak nějak nijak.

20.10.2022 2 z 5

Osobní receptář pro zdraví a pohodu Osobní receptář pro zdraví a pohodu Margit Slimáková

Tahle kniha mi přišla zajímavější o chlup víc než první díl. Pár inspirací jsem si z ní vzala, ovšem pořád mluví o skutečném jídle, nicméně bych ocenila víc konkrétních receptů do kuchyně.

14.10.2022 4 z 5

Pošli svíci po řece Pošli svíci po řece Vlaďka Sacká

Zajímavé prostředí a skvěle popsané, originální postavy i zapletka. Jen jsem asi čekala větší drama a konec méně předvídavý.

05.10.2022 4 z 5

Elementární bytosti - Paralelní světy kolem nás Elementární bytosti - Paralelní světy kolem nás Marko Pogačnik

Zajímavý pohled a určitě bychom neměli opomijet tuto rovinu. Jen mi trochu nesedl styl psaní autora.

03.10.2022 4 z 5