Keltské mýty a magie

Autor předkládá zájemcům o dějiny literatury a okultismu studii, která mapuje vývoj okultismu od osvícenství do 1. pol. 20. století. Činí tak na příkladech jednotlivých představitelů tohoto myšlenkového proudu, a to zejména těch, kteří významným způsobem ovlivnili světovou literaturu (Cazotte, Goethe, Novalis, Poe, Balzac, Bulwer-Lytton, Baudelaire, Rimbaud, Huysmans, de Maupassant, Strinberg, Meyrink aj.). Zařazuje sem ale i takové autory, kteří se věnovali spíše nebeletristické tvorbě, a to velice rozmanitého ražení (křesťansky orientovaný de Saint-Martin, theosofka Blavatská, temný mág Crowley aj.). Kniha je doplněna reprezentativní antologií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42838/keltske-myty-a-magie-JVA-42838.jpg 411
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Volvox Globator

Celtic Myth and Magick, 1995

Kniha Keltské mýty a magie

moonchild
28.02.2014

Zajímavá kniha se spousty rituály a různými magickými technikami.Doporučuji všem,co se zabívají magii.

Zmiu
21.11.2012

Nechápu, proč se tahle kniha jmenuje Keltské mýty a magie, když je o něčem jiném. Omylem jsem si ji koupila, a po podrobnějším zkoumání se jí zase rychle zbavila. Vhodné možná pro nějaké wiccany, ale to jen odhaduji.

Keltové magie

Edain McCoy
americká, 1957

Kniha Keltské mýty a magie je v

Právě čtených4x