Elementární bytosti - Paralelní světy kolem nás

Paralelní světy kolem nás, skřítkové, víly, ohniváci, faunové, vodní žínky. Emocionální úroveň země, přírodní chrámy Autor, který má vlastní zkušenosti s říší elementárních bytostí, skřítků a víl, se otevřeně v knize svěřuje se svými pozorováními a závěry. (Autor:) Za přesně třináct měsíců, které uplynuly od okamžiku mé první komunikace s elementárními bytostmi 26.ledna 1993 do dokončení rukopisu této knihy, mi byly elementárnímí bytostmi samotnými ukázány a objasněny všechny stěžejní dimenze elementárního světa. Cítím se jako host, který byl pozván do neznámého světa, aby mohl ostatním lidem vyprávět o jeho úchvatné kráse i jeho reálné existenci. Přitom jsem během oněch celých třinácti měsíců v žádném případě nezmizel z roviny reálného světa, ale vedl jsem dál svůj docela obvyklý život a věnoval jsem se přitom svým běžným úkolům krajinné léčby. Dokonce jsem si uvědomil, že úkoly, kterých se mi dostávalo, i míst a jejich uskutečňování byly tak přesně řízeny a voleny, že zkušenosti, které jsem přitom sbíral, vyústily v systematický přehled o světě elementárních bytostí a jejich poslání v životě přírody a člověka. Zároveň jsem mohl své vjemy na mnoha místech velmi bolestně utlačovaného elementárního světa ihned začlenit do svých projektů krajinné léčby, abych mohl navíc i podat zprávu i o tomto aktuálním aspektu vztahů k elementárním bytostem. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96181/elementarni-bytosti-paralelni-svety-kolem-nas-96181.jpg 3.98
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Fontána (Dobra & Fontána)

Kniha Elementární bytosti - Paralelní světy kolem nás

Spajdy

Tahle kniha je učiněný poklad. Na první pohled se zdá, že jde spíš o pohádku a na papíře zvěčněné autorovo snění, ale opak je pravdou - poutavým a lidským způsobem nás uvádí do světa neméně skutečného, než je ten, který běžně vnímáme. Je to svět, bez kterého by ten náš ani nemohl existovat, a který jsme v posledních několika tisíciletích systematicky odstranili ze svého zorného pole.
Autor staví na svých bohatých zkušenostech a citlivě nás provádí svým příběhem, od nesmělých začátků až po určité mistrovství, jehož dosáhl. Popisuje řadu konkrétních zkušeností s elementárními bytostmi všech čtyř živlů - země, vody, vzduchu a ohně. Z toho postupně vystupuje také smysluplný, vědecky popsaný systém a struktura říše elementárních bytostí. Jejich svět je velice komplikovaný...
Bylo pro mě velkým překvapením, že aby vyrostl jeden strom, musí na jeho fyzickém projevu v našem světě pracovat stovky elementárních bytostí, od těch nejmenších až po bytosti andělské, mnohem vyšší, než jsme my sami.
Je vidět, že autor šel cestou rozvíjení vnímání a myšlení danou Rudolfem Steinerem (na několika místech o tom píše), takže jeho popisy jsou srozumitelné a přesné, ač se snaží vystihnout svět, který je oproti tomu našemu v mnohem čilejším pohybu a neustálé proměně. Do této skutečnosti nás mohou uvést kresby elementárních bytostí, jichž je v knize na desítky. Ty nám dávají tušit, o jak odlišný svět se jedná.
Autor také nabádá k tomu, abychom se k přírodě chovali s mnohonásobně větší úctou, než jaká je běžná, a to právě proto, že se jedná o životní prostor triliónů bytostí, provázaných s naším světem, a hluboce ovlivňovaných buď naší láskou, nebo krutostí a bezohledností vůči přírodě a Matce Zemi.

Pátá dohoda
Pátá dohoda
Schody do nebe
Schody do nebe
Miluj svůj život
Miluj svůj život
Celestinské proroctví
Celestinské proroctví

paralelní světy bájní tvorové skřítkové víly, rusalky

Marko Pogačnik
slovinská, 1944