martina.riz martina.riz komentáře u knih

Potápěč Potápěč Håkan Östlundh

Opět pěkné čtení. Tohoto autora jsem si oblíbila.

29.12.2019 5 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Já jsem s knihou spokojená. Pravda je, že se dlouho nic nedělo, já tam ale to napětí cítila. A na psychologický rozbor rodiny bylo potřeba v knize dost místa. Autora mám ráda právě proto, že má své detektivky trochu jiné.

24.10.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Výborné čtení. Každý z nás si v knize najde kus své historie.

01.10.2019 5 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Já jsem se pobavila. Už od začátku jsem knihu brala jako lehké počtení na léto.

31.07.2019 5 z 5

Srdce z kamene Srdce z kamene Simon Scarrow

Smutná , čtivá kniha. Nikdy se nepoučíme...

17.06.2019 5 z 5

Pokračovatel rodu Pokračovatel rodu Alexander Münninghoff

Autor v knize popsal své dětství , nezodpovědného otce a celý dramatický osud rodiny. Četla jsem jedním dechem.

10.06.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Zajímavě napsaná kniha, četla jsem jedním dechem

29.04.2019 5 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Četla jsem jedním dechem. Obdivuji lidi, kteří mají tak silnou vůli žít, nikdy nesmíme zapomenout, co se dělo za hrůzy a poučit se z toho.

25.03.2019 5 z 5

Tanec v temnotách Tanec v temnotách Karl Ove Knausgård

Výborné čtení, na každý další díl jsem se těšila. Karl Ove mi přirostl k srdci.

04.03.2019 5 z 5

Ostrov chlapectví Ostrov chlapectví Karl Ove Knausgård

Karl Ove mě stále baví.

11.02.2019 5 z 5

Zamilovaný muž Zamilovaný muž Karl Ove Knausgård

Mé nadšení také stále trvá. Pokračuji dál...

20.01.2019 5 z 5

Smrt v rodině Smrt v rodině Karl Ove Knausgård

Karl Ove se stal mým oblíbencem. Zrovna to se mi na něm líbí, že je tak otevřený, upřímný. Je mi sympatický i tím, že se ve své autobiografii nestydí přiznat k pláči. Hned se chystám na další díl.

03.01.2019 5 z 5

Norsko v noci Norsko v noci Derek B. Miller

Knihu jsem si půjčila hlavně kvůli názvu a obálce, autora jsem neznala. Na debut je to výborná kniha. Určitě se k autorovi vrátím.

02.01.2019 5 z 5

Milá č. 18 Milá č. 18 Leon Uris

Číst knihy od Leona Urise, to je vždy zážitek. Milá č. 18 mi hodně dala a určitě bychom neměli zapomenout, co se dělo za hrůzy.

17.12.2018 5 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Karel Čapek

Karel Čapek napsal a ilustroval knihu krásně s vtipem a citem. Některá místa z cest jsem si připomněla. A ten nejvyšší kopec v Dánsku jsme taky málem přejeli.

30.10.2018 5 z 5

Není jiné cesty Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

U závěrečné části jsem si poplakala, skvělé čtení. Škoda, že autor už nic podobného nenapsal.

29.10.2018 5 z 5

Vane vítr z hor Vane vítr z hor Trygve Gulbranssen

Druhý díl nezklamal, moc pěkné čtení.

29.10.2018 5 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Skandinávie, to byl vždycky můj sen. Letos jsem si ho splnila a navštívila jsem Norsko. Naše výborná průvodkyně nám po celou dobu cestování poutavě vyprávěla o všem, co se Norska týká. Také tuto knihu doporučila. Při čtení jsem si tu krásnou přírodu oživila, ta údolí, říčky a řeky, lesy, samoty. Nádhera.
A samozřejmě jsem si všechny tři díly pořídila do své knihovničky.

16.10.2018 5 z 5

Dva prstýnky Dva prstýnky Millie Werber

Milá, smutná kniha.

05.10.2018 5 z 5

Živá voda Živá voda Marcel Pagnol

Krásná kniha. Jsem ráda, že jsem ji získala i do své knihovničky. Nejdřív jsem viděla film, který se hodně zaryl do mé paměti. Nádhera.

24.09.2018 5 z 5