martina.nd martina.nd komentáře u knih

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Tahle kniha mi zůstane v hlavě opravdu dlouho. Ačkoli je to smutný a bolestný příběh, tak doporučuji přečíst. Stopu ve vás zanechá velkou.

28.08.2021 5 z 5

Něco nádherného Něco nádherného Judith McNaught

Už dlouho jsem se takhle u knihy nepobavila. Děj se rychle odvíjí, žádné zbytečné natahování. A díky naivní a zároveň prostořeké hlavní hrdince není nouze o vtipné situace. Závěr byl na mě moc přeslazený,ale jinak opravdu skvělé počteníčko. :)

21.05.2018 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Autorka nezklamala. Moc hezký a dojemný příběh. Její psaní mě opravdu baví. Přechody mezi minulostí a přítomností mi problém nedělaly. Naopak bylo to docela zajímavé.

02.02.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Cože? Tak tuhle otázku jsem si během čtení položila snad 100x. Fakt bomba. Jako v prvním díle příběh graduje, je svižný a napínavý. I když tentokrát s prvky hororu. Alespoň mi to tak přišlo..opravdu jsem byla několikrát dost vyděšená. :) Zlatí rmuti.

Thomas mi od prvního dílu moc k srdci nepřirostl, takže mě mrzelo, že spisovatel nerozvedl více Minha a Newta (mé oblíbence). Jinak není knize co vytknout. Nemůžu se dočkat až vyjde poslední díl a těším se, že konečně pochopím a dílky skládanky do sebe zapadnou.

28.01.2015 5 z 5

Sladká jako hřích Sladká jako hřích Shannon Drake (p)

U této knihy jsem se nenudila ani minutu. Akční, napínavá a má spád. Samozřejmě ani ta romantika nechybí. :) Rozhodně doporučuji.

11.12.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Velice silný příběh, od kterého nemůžete jen tak odejít a nechat ho rozečtený. I když je knížka pro mě velmi emotivní, zároveň je vtipně napsaná. Musela jsem se pořád smát, dokonce i při dopisu na rozloučenou. Oči jsem měla zalité slzami, v ruce držela kapesník a na tváři přihlouplý úsměv...jako bych to tušila, příběh jsem dočetla v soukromí. Kdyby mě viděl manžel, nejspíš by si ťukal na čelo. :)
Rozhodně musím knihu zařadit do své knihovničky.

01.11.2014 5 z 5

Ledová královna Ledová královna Karen Ranney

Námět jako takový špatný není, ale neustálé rozebírání pocitů hlavních hrdinů mě neskutečně nudilo.

30.10.2014 2 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Já teda nevím, ale jsem asi jediná, komu se konec líbil. Po dlouhé době konečně něco překvapivého. A to si potrpím na happy end. Za závěr knihy dávám hvězdičku navíc. Jinak třetí díl nic moc.. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na přechody vyprávění Tobias - Tris. Na konci to samozřejmě dává smysl, ale i tak mi to nesedělo. Z Tobiase se najednou stala fňukna, která potřebuje utěšovat..A to byl v prvních dvou dílech takový chlapák, který si ví se vším rady.. :)

05.10.2014 4 z 5

Galantní protivník Galantní protivník Rexanne Becnel

Moc hezká kniha, která se čte sama. Hlavní hrdinka Lilliane mi moc neseděla - její extrémní naivita mě dostávala. :)

18.08.2014 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Druhý díl se mi líbil rozhodně více než Divergence. Děj je napínavý, plný akce a zvratů. Jen hlavní hrdinka mě občas štvala.

03.06.2014 5 z 5

Naprosto skvělá knížka.. I když to není můj žánr, zaujal mě film. Chtěla jsem vědět jak to celé dopadne a tak jsem sáhla po knize. Rozhodně to předčilo mé očekávání. Podle komentářů jsem se třetí části bála, ale můžu říct, že podle mého je 1. a poslední díl nejlepší. Kdyby to bylo zase celé o aréně, nebylo by to ono. Takže doporučuji..

26.04.2014 5 z 5

Království snů Království snů Judith McNaught

Můj nejoblíbenější historický román. Krásný, romantický příběh u kterého se i pobavíte. Knihu jsem četla dvakrát a určitě se k ní ještě vrátím.

Skye O´Malleyová Skye O´Malleyová Bertrice Small

Nádherný příběh plný zvratů, přečetla jsem ji jedním dechem.

Pán ostrova Pán ostrova Catherine Coulter

Zajímavý děj, tato kniha se mi líbí hlavně pro to, jak je bez obalu popisována tehdejší doba.

Králova milenka Králova milenka Julie Garwood

Pro mě nejlepší kniha od tého autorky. Napínavý a zajímavý příběh, který vás nutí číst bez přestávky.