Galantní protivník

Anglie, 1273-1274 Lady Lilliane byla zaslíbena siru Corbettovi, dřív než se jejich rody staly úhlavními nepřáteli. Po letech si Corbett přijede pro to, co mu právem patří, ale Lilliane se vzpírá dopustit, aby se nenáviděný snoubenec stal vládcem jejich panství. Pomalu se jí však do mysli vkrádají pochybnosti. Ovládne udatný rytíř její srdce? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37698/galantni-protivnik-37698.jpg 4.4101
Vydáno · Alpress

My Gallant Enemy · 1990

Kniha Galantní protivník

petraj30

Středověký romantický příběh plný napětí, moc se mi to líbilo. Lilliane byla trochu tvrdohlavá, Corbett jí v tom moc nepomáhal, ale konec byl opravdu krásný

tinka1974
29.03.2018

knížka je hezká. romantika, intriky.... Na dlouhé večery jako dělaná. na druhou stranu, tento tip knížek je předvidatelný

Amitiel76
30.11.2017

Hezký romantický příběh....Poslední dobou jsem četla spíše romány ze současnosti, tak to byla pro mě zase vítaná změna. Sice mi malou chvíli trvalo přeladit se na středověkou vlnu, ale stálo to za to :-)

LilianaFalcon
05.11.2017

Na to, ze je to rytirska romance, se mi to docela libilo ;-)
Ale i tak tam bylo mezi vsemi na muj vkus az moc nenavisti.

Lembac
15.10.2017

Z dvojice hlavních hrdinů mi je, i když s výhradami, sympatičtější Corbett. Je popsán jako přímý a statečný bojovník, který přesně ví, co chce, a taky to dostane. Lilliana je pro mě až moc zmítaná city a především příliš ovlivnitelná jednou ze záporných postav knihy. Často stačí jediné slůvko, aby hodila veškerou svou těžce vydřenou důvěru v manžela za hlavu a udělala nějakou nebetyčnou blbost. Je ale také pravda, že život ženy-majetku pána nebyl ve středověku zrovna procházka růžovou zahradou.
Knížka se četla docela dobře, ale přiznávám, že posledních pár stránek jsem už jen prolistovala, abych se rychleji dostala k předpokládanému konci. Nějak mě Lilly do děje nevtáhla...

moudivlacek
30.03.2017

Opětovně jedna klasická červená knihovna a to myšleno jen v tom dobrém, miluji starou Anglii a ještě víc příběhy o rytířích a jejich paních.
A opět jeden silný mladý hrdý muž, který ze začátku chce jen klasiku té doby - postavení, majetek, ženu kvůli dědici. Láska není třeba.
A zas jedna vzpurná dívka, která si myslí, že zvrátí svůj osud.
I když svým způsobem ho přeci změní, pozná lásku. Teď jen potřebuje svého manžela donutit, aby ji miloval jako ona jeho.
Povede se? Ale no tak - v červené knihovně???
Nádherně strávené odpoledne s touto knihou.

účetní
01.12.2016

Moc hezká kniha, Corbett se mi moc líbil, udatný, charakterní rytíř každým coulem, konec mi trochu pokazilo jednání Lilliane, ale nevadí. Jinak pěkné počtení, tyhle knihy ze středověku bývají moc hezké a autorky, které je píší to umí ( Drake, Howel - jak píše havrmoni, přidám ještě Garwood ). Takže doporučuji a určitě zkusím od autorky další knihy ze středověku.

Barbora H
23.11.2016

Kniha nebyla špatná, jen 5* si u mě nezaslouží proto, protože už nějak mě nelákají stále stejná témata, jak v této knize...