Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tak to byla zase jízda.. :-) Autorka se snaží sama sebe překonat :-) Každá kniha super příběh, jinak zvrácení cvoci.. Superčtivé, vždy jste zvědaví, jak to dopadne :-) A nejde přestat :-) A už teď si říkám, co budu dělat, protože zatím poslední vydaný díl se blíží.. :-) Takže pozor, je to silně návykové :-D

22.08.2022 5 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Kniha se mi moc líbila.. Prolínání minulosti, kde se dozvídáme, jak to všechno vlastně začalo, se současností.. kde to v podstatě končí :-) Občas při čtení pěkně mrazilo.. Klepání a mokré stopy přede dveřmi.. Brrr :-D Konec byl tak nějak předvídatelný, i když si člověk přál jiný :-) Ale takhle je to perfektní :-) Takže kdo se nebojí vody a chce se trochu bát, tahle kniha je pro vás :-) Už se těším na další autorčinu knihu :-)

15.08.2022 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Tak to zase byla jízda :-) Člověk dokáže pochopit mnoho motivů k vraždě, ale některé jsou tak zvrácené, že se to vzpírá veškerému rozumu, jako zrovna v této knize.. a opět jsme se dočkali toho, že asi nikdo není tím, kým se zdá být, a to ho můžete znát celý život.. Autorčina fantazie asi nezná hranic :-) Takže zase za pět hvězd a už se trochu bojím, že to tak bude pořád :-) takže doporučuji :-)

12.08.2022 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Je zde už mnoho komentářů, že už vlastně ani není co dodat :-) Je to skvělý thriller, velmi čtivý.. Dost brutální a ten motiv, síla.. Tajemná strana internetu, až člověka mrazí, co se odehrává pod povrchem.. A zase se dostáváme ke smutné pravdě, že jsou dnes peníze víc než lidský život.. Některé postavy jsou velmi sympatické, Ava a Luc, k nim přibyli Ben a Lance.. A jiné naopak, Joe Edgar, komisařka Overbecková... Pro trochu rovnováhy :-) A už u druhé knihy mám tušení, že pro každý díl si autorka připravila různý druh hrůz, nebude se to podobat :-) Tak se jdu přesvědčit o své teorii a doporučuji vám stejný postup :-D

08.08.2022 5 z 5

Slib mrtvým Slib mrtvým Victoria Jenkins

Za mě výborné ukončení série.. Už u minulé knihy jsem si říkala, kam se budou postavy vyvíjet.. Takhle to dopadlo krásně.. Kniha samotná byla velmi napínavá, autorka hází kousíčky, aby si čtenář hezky lámal hlavu.. Několik zdánlivě nesouvislých případů, kde máte své teorie a pokaždé brzy zjišťujete, že to bylo vedle.. :-D Prostě napětí jak má být :-) Na druhou stranu je tu omezené množství postav, takže jde i lecos domyslet :-) Už se těším, až vyjde autorčina další kniha, i když už to nebudou tyto dvě sympatické detektivky :-)

07.08.2022 5 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Zajímavá kniha, jen místy malinko přitažená za vlasy.. :-) Zajímavá zápletka, výborně vyjádřené charaktery postav, ačkoliv do některých se člověk vžít nedokáže.. Nikdo neví, komu má věřit.. A spousta peněz.. :-D K tomu trochu velké lásky a hodně nepřátel pro každého :-) Takže vlastně fajn román :-)

07.08.2022 4 z 5

Buď v pogodě Buď v pogodě Sandra Pogodová

Historky, které donutí člověka občas smíchy nedýchat :-D Pro mě byly bližší spíše příběhy vyprávěné Sandrou, stejná generace no.. :-D Ale i ty jejího tatínka občas stály za to :-) Rozhodně super na zvednutí nálady a snad ještě napíšou něco dalšího :-)

04.08.2022 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Autorka mi byla doporučena při cestě autobusem a za mě to bylo inspirativní setkání.. Autorka mě hned první knihou naprosto odrovnala.. Tohle bylo sakra dobré.. :-) Čtenář prožívá neskutečné napětí.. Čtenáři jsou vyjeveny všechny informace v podstatě celou dobu, ale vyšetřovatelé je nemají a tak tři čtvrtě knihy ani nedýcháte, aby už to konečně zjistili.. :-D Jak v někom může z pocitu nedostatečného uznání vyrůst taková zloba.. Prostě super a hurá na další knihu, musím, nedá se nic dělat :-D

31.07.2022 5 z 5

Děti ohně Děti ohně Victoria Jenkins

Po dočtení knihy jsem si tak říkala, že se možná mělo přemýšlet nad názvem knihy, aby nebyl tak napovídající.. :-D Ale to nevadí.. Je to zajímavá kniha.. Téma rasismu je stále velmi aktuální.. a o vlivu rodičů, rodiny na děti také není třeba diskutovat.. někdy to prostě nedopadne dobře, bohužel... Autorka namíchala zvláštní mix, kde čtenáře často nutila měnit názor, super :-) Jen opět jsou některé části nedořešené.. Jako kdyby autorka nevěděla jak.. Ale i tak to není špatná kniha :-) Tak hurá na další díl :-)

29.07.2022 4 z 5

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Kniha byla dobrá, ale žádné wau se nekonalo.. Příběh byl dobře vymyšlený, bylo to napínavé, postavy zvláštně narušené.. :-D Každý má své soukromé peklo... Obě detektivky byly takové lidské. Ale i tak jsem občas měla pocit, že je tu cítit přemíra snahy.. Tak uvidíme v dalším díle, kam se to vyvine :-)

26.07.2022 4 z 5

Tiché dítě Tiché dítě Sarah A. Denzil

Tak to byla zvláštní kniha :-) Na jednu stranu dobré téma, bylo tu i hodně napětí a emocí.. ale tak nějak mi tam neseděly odbočky do budoucnosti a vlastně i Aidenovo chování.. Bylo to mírně zvláštní.. I dost věcí tam moc nesedělo.. Tak za to hvězdičku dolů, ale jinak to nebylo vůbec špatné počtení :-)

22.07.2022 4 z 5

Šachy pod sopkou Šachy pod sopkou Håkan Nesser

Hakan výborný jako vždy :-) Moc se mi líbí, jak má postava komisaře Barbarottiho mnoho rozměrů, je lidský.. A tento příběh byl vlastně docela originální.. Autor umí bezpochyby skvěle přenést emoce na čtenáře.. Když vyšetřování nikam nevedlo a vypadalo neřešitelně, čtenář úplně cítil tu frustraci a beznaděj.. řešení sice nebylo zas tak neočekávané, nicméně všechny otázky byly zodpovězeny a tak to má být :-) doporučuji, i ostatní autorovy knihy :-)

19.07.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Shari a její obvyklý scénář :-) Dva mrtví rodiče a omezený počet podezřelých, kde se dá očekávat, že jeden z nich to byl.. :-) Vlastně každý má motiv a téměř nikdo nemá alibi.. :-) Tomu se říká pořádná záhada.. :-) Čí motiv je dostatečně silný pro vraždy? Bylo to napínavé, ale na druhou stranu se tam pořád dokola rozebíralo to samé, takže za mě to na plný počet hvězd není.. Tak uvidíme zase příště :-)

19.07.2022 4 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Od dočtení jsem si musela dát pár dní na zpracování, protože tohle bylo něco.. Většina knihy je prostě příběh Sam a hledání únosce a věznitele, je to velmi napínavé a čtenář čeká, jak to bude dál... Ale pak ke konci se čtenář dozví, že je vlastně všechno úplně, ale úplně jinak a najednou musíte projít celý ten příběh z úplně jiného pohledu.. To bylo na jednu stranu naprosto geniální.. Ale když nad tím člověk přemýšlí do detailu, tak hodně věcí nedává smysl a nesedí.. A přesto dávám pět hvězdiček za autorovu odvahu a ten šok na konci :-D Těším se na další díl :-)

13.07.2022 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Kniha se mi docela líbila.. I když už člověk z tohoto žánru vyrostl.. :-) Mráz mi občas běhal po zádech víc než u některých hororů... svítící oči černého stvoření pod postelí, vystrkující kostnaté pařáty.. brrrr.. :-D Jen ten konec nemusel zůstávat takto otevřený.. na druhou stranu si ho může čtenář domyslet podle sebe, což také není špatné :-) Tak kdo se chcete dětsky bát, je pro vás.. :-)

07.07.2022 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Naprosto se ztotožňuji s většinou předchozích komentů :-) Angela je neskutečná spisovatelka, její knihy jsou vždy skvělé, tato není výjimkou.. Téma sekt je zajímavé, svým způsobem fascinující i děsivé zároveň.. Rozuzlení je originální a nečekané.. Angela se umí vžít do postav a popsat jejich pohled na různé situace.. A kniha čtenáři hodně připomene, že k manipulaci s myslí dochází každodenně a jak nebezpečné to vlastně je, nejen u vnímavějších jedinců.. Vedlejší případ zase přináší velké dilema, kde vlastně správná odpověď není.. Přečteno za den (tedy spíše bouřlivou noc :-D ) a už teď se moc těším na další knihu :-)

28.06.2022 5 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Jako vždy od Tima skvělá kniha :-) Mno ano, jsem určitě mírně zaujatá :-D tentokrát čtyři příběhy, v každém alespoň kousek Davida :-) A také plus za to, že se autor nesnažil udělat z jednotlivých příběhů celé knihy, protože takhle to bylo výborné a bohatě dostačující :-) Každý z příběhů je jiný, velmi mě zaujal ten první, jak může člověk prostě zmizet ze svého domu, tomu se snad věřit nedá.. a přece :-) Ale přečtěte si to sami, stojí to za to :-)

07.06.2022 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Carol Wyer

Zajímavá kniha.. Ale upřímně, první polovinu se autorka pěkně snaží čtenáře zabavit, ale přišlo mi to moc dlouhé, protože každému musí být jasné, že to vůbec nedává smysl.. Zhruba v té polovině se něco začně trochu dít a dá se pak vcelku brzy odhadnout, odkud vítr fouká.. Ne že by to nebylo čtivé, ale ta první polovina pro mě byla dost frustrující.. Takže zvědavost samozřejmě táhne číst dál, ale možná mohl být příběh malinko jinak postavený, protože takhle se 5 hvězd opravdu dát nedá, což mě mrzí, protože autorčina první kniha byla skvělá.. konec navíc naznačuje možná témata, kam se budou příští díly s Kate orientovat, takže se máme na co těšit :-)

06.06.2022 4 z 5

Otisk Otisk Alexandra Oliva

Kniha se mi velmi líbila.. Jen anotace je poněkud zavádějící, čtenář čeká něco trochu jiného.. Ale kniha jistě stojí za přečtení, vyvstává mnoho témat k přemýšlení.. Postavy jsou výborně vykreslené, člověk si ani nedokáže představit, jak by se cítil na místě hlavní hrdinky.. Je to až děsivé.. A představa budoucího světa rovněž.. Jako kniha skvělé, ale doufám, že nikdy takováto realita nepřijde :-)

01.06.2022 5 z 5

Panny Panny Alex Michaelides

Kniha se mi líbila, asi více než první autorovo dílo.. Ale jsem docela ráda, že jsem si pro komentář dala pár dní času :-) Protože když se to trochu uleželo, dlouhodobější dojem zůstal jiný... Četla se dobře a na podstatu jsem až do konce nepřišla, ale bylo to vlastně celé absurdní.. Z toho konce jsem byla poněkud rozpačitá.. :-) Tak zkuste a uděláte si svůj názor :-)

01.06.2022 4 z 5