Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

Tak se člověk dlouho těšil a teď je to takový smutek, že je konec.. :-( Ale že to bylo velké finále.. Od první stránky jsem napětím skoro nedýchala.. Kniha je stejně čtivá jako předchozí díly, myslela jsem, že nás autorka už nemůže ničím překvapit, ale přišlo to znovu.. Není Vyzáblý jako Vyzáblý, každý člověk se vyrovnává s novým světem jinak, ne každý pravděpodobně mrtvý mrtvý opravdu je, i když nás autorka nechala si to myslet.. :-) A ten úplný konec je opravdu krásný, v dobrém závidím každému, kdo má poslední díl ještě před sebou :-) Tak jen do toho, nebudete litovat :-)

16.02.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Na komentář jsem si pár dní počkala, protože po dočtení jsem nějak nenacházela slova.. Cítila jsem se rozpolceně.. Bylo mi hlavní postavy líto, ale na druhou stranu je tam strach.. Téma je to velmi těžké... Naštěstí reálně dojde k naplnění tužeb málo často... Nečetla jsem anotaci, tak jsem si půl knihy jen tak domýšlela, o co asi vlastně půjde.. Takže pomalejší rozjezd, ale pak už se děly věci... Autorka má velký talent a čtenář velmi prožívá emoce s postavami.. Ale tak nějak se mi Vrány líbily víc.. Autorka si vybírá velmi těžká témata.. A už se těším na další knihu :-)

18.01.2023 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Tak tohle bylo hodně dobré... :-) Jako milovnice Darcy Coates, královny hororu, musím říct, že u této knihy jsem cítila mrazení mnohem častěji.. Brrr.. Velmi se mi líbilo, že se kniha odehrává u nás v Čr, to je hned čtenáři blíž.. a jako čtenář z Podkrkonoší, kde se dochovala spousta tradic, jsem se cítila jako doma.. Příběh byl velmi strhující, úplně to táhlo, aby se čtenář dozvěděl konec :-) Rozhodně bych nepoznala, že jde o autorčin debut a už se těším na další knihu :-)
Jen doufám, že autorka příště zvolí jiná jména, protože bylo trochu rozlaďující, jak Petrova sousedka nesla přijmení mé rodiny :-D A kniha končí na mé narozeniny, to byla tečka :-D :-D :-D

12.01.2023 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Kniha se mi docela líbila, byla čtivá a rychle utekla.. Musím jen souhlasit s několika komentujícími, není to tak úplně rozhovor.. a asi bych klidně autorku vynechala a jen četla vyprávění pana Štočka.. :-) Některé případy jsem znala, jiné ne.. Některé případy jsou opravdu odporné a úplně vyvolávají extrémní negativní emoce.. Ale jistě si z knihy vezmu pár důležitých věcí.. paralyzér místo pepřáku, nepouštět do domu, radši jet v noci taxi.. :-) A moudro na konec: vrazi se ve vězení nemění, pouze se naučí to, co do té doby neuměli..

09.01.2023 4 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Tu jsem se rozhodovala, zda tři nebo čtyři hvězdičky, ale nakonec za vcelku neobvyklou kompozici jsem se rozhodla pro víc.. :-) a na tu strukturu díla si člověk musí chvíli zvykat.. Lena, blog, Ray-Ray, Cambry, která je mrtvá a Lena se snaží odhadnout, co vlastně mohla cítit a na co myslet.. Most sebevrahů, Hairpin, o kterém kolují duchařské historky..
Ale upřímně to bylo hodně přitažené za vlasy.. Lena, která si myslí, že Cambry byla zabita a tak si dá s potenciálním vrahem schůzku na místě Cambryiny smrti, mimo signál, na míle daleko od civilizace, s kazeťákem, na který nahrává jejich rozhovor.. Stane se přesně očekávané, policista nemá šanci s o dvě hlavy menší holčinou poloviční váhy.. :-D Ale dobře, hodně přes čáru, ale budiž.. ale ten konec tomu opravdu nasadil korunu.. :-D jinak se tu Lena dost opakuje, vrací se k některým věcem.. a rozsáhlý popis honičky v autech, to jsem měla trochu chuť přeskočit..
Mě se autorova první kniha líbila víc, ale jsem ráda, že jsem si tuhle přečetla, nicméně vracet se k ní už určitě nebudu.. Ale rozhodně ji nezatracuji :-)

07.01.2023 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tak tady název opravdu dokonale vystihuje obsah.. :-) To jsem tedy opravdu nečekala.. Nečetla jsem všechny autorovy knihy, ale za mě zatím nejlepší.. Zhltla jsem ji jako malinu.. Nešlo to přestat :-) Je to sice fikce, ale trochu se bojím, jak dlouho to bude platit.. Jinak atmosféru tedy kniha měla, samé bouře a tmu, ve které číhá zlo.. Tam, kde ho vůbec nečekáte.. Doporučuji :-)

06.01.2023 5 z 5

Zrádná paměť Zrádná paměť Lisa Gray

Lisa se hned první knihou zařadila mezi mé oblíbené autory a touto by to udělala znovu.. :-) Je to skvělá kniha, výborný příběh.. Až z toho mrazí... Část příběhu byla očekávaná, Rue čeká na popravu v cele smrti a přicházejí pochybnosti.. Je ve vězení třicet let nevinně a pokud ano, kdo to doopravdy udělal..? Vůbec se to nedá předvídat, dokud se to prostě nedozvíte.. :-) A jistě kniha stojí za přečtení, velmi doporučuji :-)

06.01.2023 5 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

Kniha se mi líbila.. Když to člověk bere z emočního hlediska, tak zde moc postav v neutrální zóně nebylo.. Buď hodné jako z pohádky nebo téměř či úplně monstra.. Ale s malou Miou autorka pěkně zahrála na city.. Bylo to čtivé a byla jsem celou knihu moc zvědavá, jak to dopadne :-) takže moc povedený počin a doporučuji :-)

30.12.2022 5 z 5

Záblesk ve tmě Záblesk ve tmě Stacy Willingham

Tak zde jsem trochu váhala mezi 4 a 5 hvězdami, ale nakonec tak.. :-) Člověk musel zohlednit, že kniha je prvotinou a na to to bylo velmi dobré.. :-) I když trochu průhledné, tak nějak vcelku brzy jsem tušila, odkud bude vítr foukat :-) Bylo to čtivé, napínavé, mrazivé, znervózňující.. Konec byl třešničkou.. Ale brr teda :-) Určitě si přečtu další autorčinu knihu, pokud bude možnost :-)

30.12.2022 4 z 5

Symetrie odplaty Symetrie odplaty Tim Weaver

Bylo velké překvapení, když večer přišel mail "nová kniha oblíbeného autora" a tam pak Tim, neměla jsem tucha :-) To bylo radosti :-) a pak zklamání, že je to tak krátké :-D čtenář musí brát v potaz, že je to novela a ne velká kniha jako obvykle :-) Nebylo to vůbec špatné.. ale je fakt, že příběh by klidně byl pro velkou knihu :-) Opět ukázka hrozby internetu, i když tu by to vrah vyřešil i jinak a nezabránilo by mu to :-) Každá postava je tu nějak zvláštní, má své problémy.. a David Raker přišel, udělal něco malého (i když vlastně velkého :-D ), otočil se a zmizel.. :-D Tak teď už se zase bude dlouho jen čekat.. :-)

22.12.2022 4 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Super kniha :-) Pěkně strašidelné téma našeptávače.. V podstatě strašidelnější než samotní vykonavatelé.. brrr.. Stínové bytosti.. Jak internet ovlivňuje človíčky a jak si vlastně nebezpečí vůbec neuvědomujeme.. K tomu téma Hry.. Prostě dobrá práce, autor se překonává a už teď se nemůžu dočkat další knihy :-)

21.12.2022 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Výborný poslední díl série :-) Po celou dobu čtení byl člověk napjatý, musel pořád číst dál a dál.. Uznávám mínění některých dalších čtenářů, že je to občas trochu přehnané, ale to mi vůbec nevadilo.. :-) Čtenář prožívá velké emoce s postavami, až slza ukápla.. I když samy postavy mají prožívání občas prazvláštní a nezdravé.. :-D Za mě je autor skvělý a všechny knihy čtivé, už se těším na další knihu, i když mi všechny postavy budou chybět.. Fabian a Dunja na straně jedné, slizák Kim či Ingvar na té druhé.. Necháme se překvapit :-)

20.12.2022 5 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Nebylo to špatné, ale na druhou stranu mě to zas tak nenadchlo.. Každá z postav byla šáhla nějak jinak, až trochu přehnaně.. O strůjci hrůz jsem měla dobrý odhad, nebylo to nic originálního.. Byla tu hodně patrná touha šokovat bestiálním provedením.. Kniha byla asi o malinko lepší než minulá, ale už to stejně nějak není ono.. Tak třeba příště, určitě dostane šanci :-)

16.12.2022 4 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Není to špatná kniha, autorka se vypracovává.. :-) Úplně mi bylo při čtení zima.. :-D Lavina, tuny sněhu s kamením.. brr.. Vrah se dá odhadnout docela brzy, i když motiv je dlouho neznámý a to je dobře :-) Postavy jsou každá úplně jiná, aby vynikl kontrast.. A kniha také vede k zamyšlení, kdo je padouchem a kdo obětí.. :-) Takže za mě kniha stojí za přečtení :-)

08.12.2022 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

To je tak krásná kniha.. :-) Přečteno za den a noc.. Možná jsem měla s komentářem počkat, protože teď je z toho člověk takový rozněžnělý.. :-) Všechny postavy jsou tak reálné, každá jiná, svá.. Dojímavá.. Budu knihu doporučovat všem :-)

02.12.2022 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Tak to byla zase jednou inspirace :-D (vtip). Kniha se četla úplně sama, to nešlo odložit.. Oproti minulému dílu skok nahoru.. A konec dává očekávání, že příští díl bude také pořádný masakr.. :-) Příběh byl super, sice žádný extra originál, ale zase bezva výkon, tohle vydržet 30 let, aniž by si toho někdo všiml.. Celý tým se víc a víc sbližuje a to je bezva, je tu cítit ta sounáležitost.. Tak šup sem s dalším dílem, už teď je člověk napjatý jako kšandy.. :-D

30.11.2022 5 z 5

Vina otců Vina otců Åsa Larsson

Super. Jsem moc ráda, že Asa ještě jednou zavítala zpět k tomuto žánru a dala Rebece konec, i když cítím trochu lítost, že to byl poslední příběh.. Ale je velmi vydařený.. Mnoho mrtvých, zemřelých různými hrůznými způsoby, mnoho podvodů, lží a zla, na druhé straně také přátelství, lásky a odpuštění.. Všechny postavy jsou tak realistické, živé.. Zkrátka výborné dílo. Bude se mi po autorčiných knihách stýskat a skoro závidím dětem :-) Tak snad se zase někdy rozhodne vrátit :-)

26.11.2022 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Dala jsem Druhé šanci druhou šanci.. :-) Snažila jsem se na knihu dívat jako na první počin.. Když ji člověk četl podruhé, už věděl, takže se mohl soustředit trochu více na jiné věci.. Některé pasáže jsou velmi dobré, to člověk ani nedutá, ale pak se to překlopí a říká si proboha proč autor dal sem zrovna tohle... Celá struktura je poměrně zmatená a mnoho otázek zodpovězených není.. Zakomponování reálných historických osob či událostí mi přišlo trochu umělé a zbytečné.. Je to prostě fantasy.. Tak uvidíme, jaká bude další kniha, ale potenciál by tu byl :-)

26.11.2022 3 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Tentokrát trochu jiná Darcy.. V půlce knihy nalézt epilog, to se jentak nevidí.. :-D Není to ze současnosti, takže i v tomto se to liší.. Ale proč ne :-) Duchové, jedno zlé monstrum, prokletá rodina.. Zlo ve stínech, které se stále dívá.. :-) Opět pěkně mrazivá atmosféra, ještě lepší se čtením v noci, kdy není venku hezky.. :-) Takže za mě opět výborné.. :-)

26.11.2022 5 z 5

Píseň mrtvých Píseň mrtvých Graham Masterton

To bylo počteníčko :-) Autor opět šokuje počtem mrtvých i způsobem jejich usmrcení.. Poměrně brzy přichází indicie, kdo zabil Jimmyho a tam to čtenář dobře odhadne, ale ten zbytek je velký oříšek, i když se dá také tušit :-) Tentokrát je tu možná až příliš mrtvých a příliš zainteresovaných osob.. A konečné rozuzlení mě trochu zklamalo.. Ale člověk se dlouho těšil na další příběh Katie a zbytku sympatických postav a myslím, že dostal vše, co očekával.. Doporučuji a už se těším na další díl, snad bude :-)

17.11.2022 5 z 5