Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Souhlasím s dalšími komentáři, že toto je trochu jiná Darcy než jsme zvyklí.. :-) A také jsem začátek moc nepobírala, ale vydržet stálo za to.. :-) Bylo to opět velmi čtivé, mírně strašidelné.. :-) Strašidelný dům to zkrátka je, jen jinak :-) A to se mi líbilo.. Takže doporučuji :-) Hlavně u podivného startu neodložit ;-) :-D

18.05.2023 5 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Výborná kniha, moc mě bavila.. Nemohla jsem knihu odložit..
Postavy jsou výborně vystižené, tak lidské, reálné.. Jasmína vyvolává mnoho emocí.. Je tak křehká, ztracená.. A poté, hlavně díky Joachimovi, rozkvete.. A osud ji nadělí velkou ránu, která už se nikdy nezahojí.. Autorka má velký talent nechat čtenáře vše pocítit, prožít..
V celé knize je mnoho smutku, ale vlastně také naděje... Naděje, že konec něčeho může být novým začátkem.. Dvě časové roviny dodávají příběhu kouzlo...
Už první knihou si mě autorka získala a tato je ještě výjimečnější, kouzejnější.. Už teď se těším na další knihu :-)

14.05.2023 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Výborná kniha, jak je u Tima zvykem :-) Už bych asi i poznala autora, i kdybych to nevěděla :-) Už jsem se moc těšila na nový díl s Davidem a vůbec to není zklamání.. :-) Zajímavý případ.. Kam se mohli za pár sekund ztratit dva lidé, aniž by zanechali stopy? A nikdo nic neviděl.. Nikdo nic neví.. Prostě to správné napětí :-) A David se jako obvykle ocitá v ohrožení života, které přináší pravda.. A policie ho nemá ráda :-D
A k tomu linka s Colmem.. Věčné strašidlo prozrazení..
Konec tomu dal skvělou tečku a jsem moc ráda, že se můžeme těšit na další velmi napínavý díl :-)

14.05.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Další výborná kniha od tohoto talentovaného autora.. Příběh mě moc bavil, i když se dá poměrně brzy odhadnout, odkud vítr vane.. :-) Kniha je velmi čtivá, nedá se odložit :-) Kate i Tristan jsou velmi sympatické postavy, i když mají své chyby.. Je to vlastně tak lidské.. Autor také umí skvěle popsat prostředí, až máte pocit, že se na tom místě nacházíte a úplně z toho mrazí.. Všechno "ďáblovo" je zde opravdu strašidelné.. Až jsem ráda, že je toto místo fiktivní :-) Už teď se těším na další knihu :-) A doporučuji, vlastně celou sérii.. vlastně obě série :-D Tedy vlastně všechny autorovy knihy.. :-D

01.05.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Tak moc jsem se na novou knihu ze série HH těšila a teď jsem mírně v rozpacích.. Už mi to přišlo trochu překombinované.. Věčné odvádění podezření do slepých uliček.. V důsledku pak mnoho věcí nesedělo a nedávalo smysl.. Stěžejní postavy celé série zde mají poměrně málo prostoru.. A všichni jsou najednou tak staří a unavení životem... Jak si člověk celou sérii zamiloval a bude mi těšení se na další díl chybět, mám poprvé pocit, že už je to uměle natahované a že by možná bylo lepší dát sérii důstojný konec.. Brzy už také nebude z hlavních postav koho zabíjet :-D Tento díl posledním není, tak uvidíme, co si pro nás autor nachystá příště.. :-)

25.04.2023 4 z 5

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

Zde asi budu opakovat názory většiny.. Skvěle vykreslené prostředí, čtenář úplně cítí žár, sucho, písek... (doporučuji nečíst ve studený deštivý den jako já :-D ) Charaktery postav odhalujeme postupně, Nathan je takový sympatický.. nikdo na začátku nevypadá na to, kým se ukáže být.. ale faktem je, že nás autorka postupně navádí k určitému závěru, který se nakonec ukáže být mylný :-) všechno jde pomalu, postupně, ale to vůbec nevadí.. čtenář se nenudí ani chvilku.. :-) tajemství Honákova hrobu také pomáhá atmosféře :-) příběh této rodiny je velmi zajímavý a rozhodně jsem takovéto rozuzlení nečekala :-) Jen za mě ten sluníčkový konec úplně nebyl třeba :-) Vřele knihu doporučuji :-)

18.04.2023 5 z 5

Temnota Temnota David Lagercrantz

Asi jsem tak nějak čekala víc... Po vcelku povedeném kopírování stylu Stiega jsem asi prostě čekala podobný styl... Ale to se postupně vytratilo a nebylo to zase tak špatné :-D líbil se mi námět.. postava Hanse Rekkeho byla fascinující, psychicky nemocný génius.. a jako v každé pořádné detektivce spousta tupých policistů, aby inteligence jiných vynikla v kontrastu :-D politika jako v reálu.. :-( asi jsem ráda, že spoustu věcí člověk neví.. :-( bylo to občas trochu kostrbaté, neplynulo to úplně ladně... ale dvě hlavní postavy byly tak zajímavé, že se těším na další knihu už teď :-)

12.04.2023 4 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Opět skvělá kniha :-) ostatně jako vždy :-) a jako vždy velmi rychle utekla :-( téma bylo originální.. chvíli čekáte, kdy se Stacyin případ protne s hlavní dějovou linkou.. zajímavá myšlenka štafety :-) tým Kim zazářil, protože si úplně nejsem jistá, jestli by se na to reálně dalo přijít :-D vraha jsem samozřejmě neuhodla, i když člověk vychází z předpokladu, že se v knize někde vyskytuje a není to nikdo z týmu :-D jinak bych klidně dala malinko větší prostor postavám z týmu, autorka nám to opravdu dávkuje po malinkých kouscích :-) a i mě některá místa dojala.. :-) tato série je velmi povedená, stačí jedna kniha a propadnete závislosti :-D už aby tu byl další díl :-)

12.04.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Úžasná kniha.. jak moc historické knihy nemusím, tak tady jsem byla nadšená.. V první části více historie než samotného příběhu, ale to bylo třeba a navíc to je tak skvěle vyvážené, že přesně když jsem si říkala, že historie by už stačilo, tak následuje sám příběh.. a ten se mi moc líbil.. Výborně popsané postavy, úplně jako živé.. Tak lidské, vůbec ne černobílé.. A kniha se vůbec nedala odložit, čtenář prostě musí vědět, jak to dopadne :-) A hned :-D Kniha by si zasloužila mnohem více hvězd.. :-) Jistě si knihu přečtu někdy v budoucnu znovu a to je vlastně to nejlepší doporučení.. :-)

07.04.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Na začátku musím konstatovat, že už jsem hodně dlouho neviděla takové množství tak dlouhých komentářů jako u této knihy.. :-D Ať už šlo o pozitivní ohlas nebo naopak :-) Což svědčí o tom, že kniha vzbudila mnoho emocí..
Za mě nejděsivější krimi thriller roku jistě nikoliv.. Tři hvězdičky konečného hodnocení je průměr více aspektů.. Obsahově to je dost slátanina.. Námět v kopírování známých sériových vrahů také není nějak extra originální.. Snaha šokovat ohromným množstvím krve a násilí.. Kdo byly oběti, to kromě nekolika výjimek není vůbec podstatné.. Téměř všechny hlavní postavy jsou nějakým způsobem psychicky ne úplně v pořádku, když to shrnu takto jednou větou.. Je to taková rychlost, že jste si ani nevšimli a už jste u oběti číslo dvacet devět.. Tam se zamyslíte a zjistíte, že už ani nevíte kdo koho kdy a jak..
Vlastně bych toto na druhou stranu vyzdvihla, protože se to vlastně čte velmi rychle a čtenáře to tak nějak nutí si najít další chvilku na čtení a jet dál.. :-D V autorce vidím potenciál a další knihu si určitě přečtu také.. :-) Ještě v závěru k závěru :-) Vraha jsem odhadla nejdéle v půlce, předtím si člověk není jistý, který z nich to je :-D Za mě tedy závěr knihy byl docela šok, protože tohle jsem nečekala.. A nesmí se nad tím moc přemýšlet, protože náš vrah je vlastně téměř superhrdina, ve dne pracuje a v noci vraždí, kdy spí, to není známo :-D Závěru vlastně připisuji největší originalitu z celé knihy.. Uvidíme, čím nás autorka překvapí příště :-)

01.04.2023 3 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Byla jsem knihou mírně rozčarovaná.. Postavy jsou zvláštní... Oliver značně nesympatický.. A Monika? Šedá myška, introvertní, zláštně myslící.. Nepochopitelná, neuchopitelná..
Moc se mi líbila pasáž, kdy vyrazili na cyklovýlet a padla mlha.. Bylo to velmi efektní... Trochu i běhal mráz po zádech.. Tajuplný dům a zvláštní lidé.. Oliver zmizí.. Ale po konci této pasáže nadšení opadlo... Pořád jsem čekala, jak se to celé vyvine a takový konec byl překvapením.. Čtenář si vlastně může vybrat, čemu uvěří..
Za mě by neuškodilo, kdyby byla kniha mnohem delší, propracovanější, s více detaily.. Opravdu to značně pluje po povrchu a to je škoda..
Ale je cítit, jak je autorka talentovaná a mám moc ráda její knihy a už teď se těším na další :-)

27.03.2023 4 z 5

Podivuhodná historie sexu Podivuhodná historie sexu Kate Lister

Myslela jsem, že vím, co zhruba od knihy čekat a to jsem také dostala.. Mnoho informací z historie, kde jsem si říkala, jak se taková hrůzy mohly dít.. Mnoho z nich člověk bere se shovívavostí, bylo to z nevědomosti a neporozumění, tedy s výjimkou náboženství, tam je důvod poněkud jiný..
Co jsem ale nečekala, tak to, že je autorka tak úžasně vtipná, že jsem se občas musela smát nahlas , od srdce.. :-D a také přiznávám, že jsem si musela udělat několik screenshotů, budou se hodit, až si bude člověk potřebovat zlepšit náladu :-D některé formulace jsou nezapomenutelné, viz další recenze :-D za sebe knihu doporučuji, ale každý si musí vyhodnotit, zda to zvládne, přece jen to není pohádka :-)

24.03.2023 5 z 5

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Za mě autorova nejlepší kniha.. Ale tento úsudek je asi ovlivněn tím, že jsem poslední dobou zatížená na romány s reálným historickým pozadím, které ve mě vyvolají zvědavost si o tom něco podrobněji nastudovat.. a tady jsem končila americkým debaklem ve Vietnamu.. ale díky knize je to už jiné :-) Líbil se mi popis prostředí v zemích, kudy postavy prošly.. Postava Jacka Elliota je tak reálná, tak pochopitelná, jako kdyby se člověk do něj vžil.. Naopak Lisa, ta je opravdu divná.. často jsem přemýšlela, co to dělá... a nedokázala to pochopit.. a o pochopení tamní kultury se ani nesnažím.. každá postava je úplně jiná a to je pro knihu přínosem.. a Jack Elliot? jako spousta akčních hrdinů přežije úplně všechno, to bylo vážně přehnané :-D ale my mu to přejeme.. :-) knihu prostě musím doporučit :-)

17.03.2023 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

To byla docela jízda, ani chvilička na vydechnutí.. a to přece chceme :-) opravdu mi tu chyběla Gilly, ta byla zabita v minulém díle.. a Maria na mateřské :-) nový kolega sympaťák, který se ale moc neprojeví :-) a zase se dozvídáme střípky o trochu ujeté rodině komisařky Lottie.. :-) vrah či vrahové.. ? :-) Vraha jsem v určité chvíli objevila, ale motiv byl záhadou.. na ten si počkáte do konce, ale to čekání stojí za to :-) ale knihu slupnete hned, nedá se moc odkládat :-) jak obvykle u této autorky nezbývá než doporučit, vlastně všech šest dílů, pěkně popořadě :-) a sedmý snad brzy :-)

17.03.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Dobrá kniha, ostatně stejně jako vždy u této autorky :-) Nicméně předchozí díly série se mi líbily malinko více.. Postava Josie je stejně tvrdohlavá, nezastavitelná.. Ale nové postavy byly takové zvláštní.. A u postavy Amy jsem celou knihu nevěděla, co si o ní myslet.. byla trochu překombinovaná, asi s cílem pochopení jejího chování, ale stejně.. I malá Lucy se chovala zvláštně na sedm let.. Ale i přesto stojí kniha za přečtení, přece jen bude další díl a tam by linka osobního života stálých hrdinů chyběla :-)

03.03.2023 4 z 5

Hádka Hádka Victoria Jenkins

Když si přečtete anotaci, čekáte od knihy úplně něco jiného.. :-) Je pravda, že je ten začátek malinko pomalejší, takový klid před bouří.. Uděláte si názor na postavy, který pak budete muset kompletně přehodnotit :-) A to tak, že nestačíte zírat a říkáte si, že to opravdu není možné.. Nejhorší na tom je, že se něco takového může stát i v reálném životě :-( A vy začnete některé postavy nenávidět a říkat si, jak můžou něco takového dělat a ještě si myslet, že je to naprosto v pořádku.. :-(
Rozhodně stojí za to ten začátek vydržet, je to pak pořádná síla..

23.02.2023 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Zvláštní kniha, tak jiná.. Musela jsem si dát nějaký čas, abych to zpracovala a musím uznat, že kniha v čtenáři něco zanechá.. Pro někoho to může být nuda, jsme asi většinou zvyklí na mnoho dialogů a velkou akčnost.. Zde je kouzlo někde jinde.. Úžasný popis prostředí.. nedotčené přírody.. lidí.. samoty.. každodenních činností.. A upřímně, z celého srdce Betty obdivuji..
Zarazila jsem se už na začátku knihy, myšlenka, že žena má dělat muže šťastného a na ni zas až tolik nezáleží.. Má být prostě vděčná za to, co dostane.. To už je dnes u nás v podstatě nepochopitelné.. Ale byla to jiná doba.. jiná země..
Co se týče humoru, já ho tam moc nenašla.. Sem tam drobný střípek, ale spíš mi tak přišlo, že se Betty snaží vše zvládnout, mít nadhled, zlehčovat.. ale je to bezútěšné, osamocené, studené... Ale to je jen můj názor.. Mě se kniha četla dobře a jsem rozhodně ráda, že jsem ji díky čtenářské výzvě objevila... ale není pro každého, což i dokazují protichůdné recenze.. Řekla bych, že je třeba jistá životní vyzrálost.. Ale tím se rozhodně nenechte odradit, pokud máte chuť to zkusit :-)

23.02.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Když jsem zjistila, že jde koupit ebook v předprodeji a číst hned, tak jsem prostě neodolala :-) a nelitovala toho ani na vteřinu :-) už se mi po těch dvou klucích z UNTČ stýskalo a kniha překonala veškerá očekávání.. přijde mi, že se autoři předhánějí v tom, kdo stvoří co největší brutalitu a Chris by byl v žebříčku hodně vysoko, nic pro slabé povahy.. nicméně když se postupně odhalí pozadí těch šíleností, mění se pohled na vraha.. Je v tom tolik bolesti ze ztráty a hněvu.. a přitom na začátku byla taková láska.. nejhorší pro mě byl asi okamžik, kdy mi běželo hlavou, že vraha úplně chápu, nedokážu ho dál odsuzovat.. tak pozor :-)

20.02.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

Tak to byla jízda :-) Po konci minulé knihy jsem si říkala, že je s Alexem amen a bude z něj jedna z hrozeb Výhně :-( na druhou stranu, ještě to není poslední díl :-) Bylo to velmi čtivé, zhltnuté za dva dny, stále se něco děje :-) Stále jste nuceni cítit emoce postav, jsou výborně vykreslené.. Konečně se dozvídáme něco dalšího o Výhni a jejích tajemstvích.. zrůdnostech.. nestvůrách, které dřív byly malými kluky.. kdo je Správce a odkud vše pochází.. přemůže láska a přátelství temnotu? To si přečtěte sami :-) A že to stojí za to :-)

17.02.2023 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Kniha byla opět velkým čtenářským zážitkem.. :-) Kniha se nedala odložit, čtenář musel jen číst dál a dál.. Tentokrát bylo téma ještě těžší než obvykle, nad těmi malými chlapci srdce usedalo.. Jak mi jich bylo líto, tolik strašného se jim dělo a nikdo o tom neměl tušení.. :-( A začátek s miminkem, to už jsem tušila, že to nebude lehké.. Kniha utekla tak rychle, že si člověk ani nevšiml a byl konec.. A Lottie, už by se to konečně mohlo s Boydem posunout, už je to trochu frustrující :-D Tak třeba v dalším díle, protože konec nám už napověděl, že to bude další jízda.. :-) A už brzy :-)

17.02.2023 5 z 5