marti7729 marti7729 komentáře u knih

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Bylo pro me tezke se zorientovat v tunelech, ale kdyz jsem si k tomu stahla linky ruskeho metra hodne mi to pomohlo. Prvni pulka se mi hrozne spatne cetla a bylo to snad nekonecny, strasne dlouho vlastne trvalo nez jsem pochopila proc pod tou zemi jsou.. Druha polovina naopak mela spad a byla moc ctiva a zajimava. Kniha se mi libila, ale do pokracovani se uz poustet nebudu zas tolik me neoslovila..

14.06.2019 3 z 5

Pohanský pán Pohanský pán Bernard Cornwell

Moje prvni cornwellovka a musim rici, ze za me super. Nevim jestli bylo vhodne si uplne precist jednu knihu ze serie, ale nasla jsem v knihovne pouze tu :D za me bylo tezky se prolouskat zacatkem a jmeny, ale to mohlo byt zpusobeno, prave ze jsem nezacala 1 dilem. Kdyz jsem se zorientovala, pribeh mel rychly spad a kniha byla dobre ctiva. Urcite se poohlidnu po dalsich Cornwellovo knihach a tentokrat zacnu prvnim dilem ;) :D

14.06.2019 5 z 5

Přírodní kosmetika - Jak na to Přírodní kosmetika - Jak na to Shannon Buck

úžasný průvodce a rádce na cestě za přírodní kosmetikou. doporučuju pro každého koho baví vytvářet si věci, být soběstačný a nechce si dávat chemické koktejly na tělo od kosmetických firem. Protože každý z nás může říct ne, žít ekologičtěji a bez ekzémů a dermatologických problémů :)

02.01.2019 5 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

na silvestrovsky vecer/noc, jsem zvolila tuto nostalgickou knihu ze serie stopy hruzy a hura 1. Kniha roku 2019 zdolana :) . Mam takovy pocit, ze tuhle jsem cetla poprve. Ke stopam hruzy mam nostalgicke vzpominky, jsou to prvni knihy se kteryma jsem jako dite zacinala. Kniha je kratka, ma rychly dej a spad, dobre se cte i nam "starsim" rocnikum (je mi 28). Monika hlavni postava mi prisla daleko mladsi nez byla, podle stylu mluveni. Zapletka byla super napinava, autorka se mohla klidne rozepsat a vyradit vic. Konec a zacatek jak z beckoveho hororu, ale ve smes prijemna oddychovka mezi slozitejsimi dily.

02.01.2019 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kniha se strašně dobře četla jak je u Jojo zvykem, příběh byl pěkný jako první díl, sice už to nebylo úplně ono, ale to je asi normální. Absolutně mě nenadchnul konec jakože jaký čerstvě zamilovaný člověk by toto udělal ? No nevím... Víc než celá kniha samotná by mě zajímalo prostředí z NEW YORKU. Takhle to bylo milé čtení, ale úplně o ničem..

01.06.2018 3 z 5

Tady je jasný důkaz že by se nemělo koukat na film dřív než se přečte knížka. Knížka mi přišla úplně jiná a samozřejě o dost lepší, ale spíš mě zarazilo že se děj točil trochu jiným směrem. Za mě super !

28.03.2018 4 z 5

Velká kniha o matce a dítěti Velká kniha o matce a dítěti Elizabeth Fenwick

Knihu jsem dostala od sestry - pro prvorodičku mnoho užitečných základních informací. Jde z ní cítit, že je psaná v trochu jiné době, ale mě to opravdu nevadí. Ráda si v ní listuju je to pro mě velice poučné a cítím díky ní větší pouto s miminkem.

21.05.2017 5 z 5

Velikost XL: Kila navíc přibývají Velikost XL: Kila navíc přibývají Meg Cabot

Hodnotím s odstupem času (nějak jsem zapomněla) - druhý díl série opět nezklamal, je to taková napínavá a vtipná oddechovka u které se nejde nebavit. :)

09.02.2017 5 z 5

Made in Čína Made in Čína Paul Midler

Velice poučné čtení. Kniha se mi líbila to co jsem se dozvěděla už o něco míň .

03.02.2017 5 z 5

Domácí bylinář - Připrav, uvař a smíchej léčivé bylinky Domácí bylinář - Připrav, uvař a smíchej léčivé bylinky neznámý - neuveden

Pro začátečníky s bylinkama je to ten správný průvodce. Líbili se mi převážně recepty na čaje a rozhodně v sezóně vyzkouším.

03.02.2017 5 z 5

Jak vypěstovat prakticky cokoli Jak vypěstovat prakticky cokoli Zia Allaway

Pěkný průvodce světem zahradničení - pro začátečníky zahrádkáře praktická příručka, avšak nedozvíte se z ní nic nového co by se nedalo na internetu už vyčíst. Kniha obsahuje úplné základy od zahrádkářského náčiní , přes hlínu až po různé složité výsadby. Kniha je nabitá inspirací a také zde najdeme základní informace o pokojových rostlinách. Za mě super ! Našla jsem v knize spoustu zajímavých nápadů a tipů a rozhodně jich využuju na své zahrádce.

03.02.2017 4 z 5

Tajná zahrada: Pastelkou proti stresu Tajná zahrada: Pastelkou proti stresu Johanna Basford

Nejlepší v poměru cena x kvalita . Omalovánky jsou krásné a je radost si s nima pohrát . Najdete spousty krásných obrázků, kde je radost pustit fantazii. Pro ty kteří upřednostňují přírodní motivy - myslím skvělý dárek. Já bychj si je klidně koupila znovu. Příště se chystám na oceán :) Johanna je prostě skvélá !

13.07.2016 5 z 5

Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Meg Cabot

Knížku bylo radost číst . Nejprve jsem měla obavy , přece jenom Meg je známá jako autorka především dívčích románů . Jelikož jsem příznivcem složitějších titulů (především historických románů) a musí se nad nimi trochu přemýšlet , byla to pro mě úžasná oddechovka ! Děj byl čtivý , svižný , dokonce i zápletka byla do poslední chvíle pro mě překvapením . Jako vraha jsem do poslední chvíle tipovala paní A. Knížku bych zařadila do kategorie YOUNG ADULT a dle chování bych hlavní hrdinku tipovala maximálně na 24-25 let, ale postava Heather na mě působila velice sympaticky. Dále musím vyzdvihnout jak kniha byla velmi napsána , jde vidět že autorka touto velikostí opravdu prošla , proto to nezní jako chabý pokus a vytvoření vtipného obsahu někým kdo o tom ani nemá páru - věřte že v tom je znatelný rozdíl . Byla to moc příjemná kniha a Meg zařazuji k mým oblíbeným autorům . Určitě v budoucnu zkusím i její ostatní díla . Suma sumarum - s Heather jsem se bavila, prožívala strasti i slasti její "větší velikosti " , smála se , byla jsem napjatá , jordanovi přála to nejhorší a cooperovi jsem domlouvala ať už konečně otevře oči ... No nebudu to dále protahovat - čtu druhý díl této série , jinak to samozřejmně nešlo . Doporučuji si knihu přečíst a meg zahrnout do své knihovničky - nebudete litovat.

11.07.2016 5 z 5

Cizinka - Antistresové omalovánky podle úspěšné knižní a filmové předlohy Cizinka - Antistresové omalovánky podle úspěšné knižní a filmové předlohy Diana Gabaldon

Nějak se mi celou dobu nelíbily, ale když jsem je otevřela a viděla ty úryvky z kni ... Musela jsem je mít. Teď mi pomáhají zahnat nudu. Neváhejte za ty peníze to stojí :)

10.05.2016 5 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

První jsem viděla samozřejmně seriál :D Knížku hodnotím kladně, ale seriál je daleko lepší.

27.06.2015 3 z 5

Duch na stromě Duch na stromě Dori Hillestad Butler

Krásná knížka, která se líbila především 6leté dceři. Příběh o dvou brascich, shodou okolnosti duchove, kteri hledaji sve rodice. Moc hezky a dojemny pribeh o propojeni sveta duchu a lidi. Roztomila kniha, nic desiveho.

Malý mýval Nemyjsa Malý mýval Nemyjsa Britta Sabbagová

Velmi roztomilý příběh vhodný pro nejmenší. Má nádherné ilustrace a učí děti návyky. Za mě skvělý kousek do knihovničky.

Šuškání o trpaslících Šuškání o trpaslících Barbara Supeł

Upřímně dětem se moc líbila, ale já u ní trpěla. Měla pěkné ilustrace a byla především o tradicích než trpaslicích.

10.06.2024 3 z 5

Nela a růžová zahrada Nela a růžová zahrada Darcey Bussell

Nadhery detsky pribeh o holcicce, ktera se ocitla v zemi kouzel. Krasny, dojemny pribeh, ktery si uzijou Vase holcicky..

10.06.2024 5 z 5

Gigantosaurus: Dinopříběhy na 5 minut Gigantosaurus: Dinopříběhy na 5 minut Jonny Duddle

V prvé řadě musím vypíchnout nádherné ilustrace. Kniha je opravdu krásná. Ukrývá v sobě několik pěkných příběhů pro malé děti. Moje holky 5 a 7 let z ní byly nadšeny a doporučuji všem milovníkům dinosaurů.