marta14 marta14 komentáře u knih

Bojovnice za lásku Bojovnice za lásku Glennon Doyle

Tohle bylo citově náročné. Neuvěřitelný příběh. Mně se to celkem líbilo, i když mě autorka místy štvala ve svém jednání a Craig se mi nelíbil v první polovině knihy.

10.08.2020 4 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Mně se to líbilo. Ten svět jsem si zamilovala. A i když jsem byla zmatená z toho, kdo je vrah a ta romantická linka byla nic moc, tak to bylo skvělé. :)

30.07.2020 4 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Čekala jsem něco jiného. První polovina knihy se táhla a nebavilo mě to, druhá polovina však vše změnila a zamilovala jsem si to. Nápad je to skvělý, zajímalo by mě moje datum... Na provedení mohla autorka podle mě ještě zapracovat. Kdyby mi bylo 14, tak by se mi to asi líbilo víc.

19.07.2020 3 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

3,5* Znám i lepší knihy tohoto žánru, ale na odreagovaní dobré.

06.07.2020 3 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. A to krásnou oddechovou romantickou knížku, u které se zasměji! Teď jen jít na film! A další knihy autorky si určitě přečtu :).

29.05.2020 5 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Za mě teda celkem zklamání, čekala jsem daleko zajímavější knihu a nějaké ty zvraty... Tady mě to do poloviny knihy nudilo, posledních 100 stran to trochu zachránily, ale i tak je to průměr... Další pokračování nemám v plánu.

06.05.2020 3 z 5

Věř, běž a dokážeš Věř, běž a dokážeš Ladislav Raego Pham

Tohle si všichni povinně musíte přečíst! Úžasná kniha a ještě úžasnější člověk :).

24.11.2019 5 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Čte se to skvěle, ale na to, že takový žánr čtu pořád. Tak tohle pro mě bylo klišé, a to už je co říct. Až moc dobře do sebe všechno zapadalo. Až jsem si říkala, že to ani není možný... I tak je to na oddych pěkná kniha.

08.09.2019 3 z 5

Politicky korektní pohádky na dobrou noc Politicky korektní pohádky na dobrou noc James Finn Garner

Nejvíc mě pobavila Červená karkulka a Popelka. To bylo za moc :D.

18.08.2019 4 z 5

Láska & štěstí Láska & štěstí Jenna Evans Welch

Poté, co jsem přečetla Lásku a Gelato, která byla úžasná, jsem se na tuto knihu dost těšila a doufala jsem, že to bude aslespoň z části tak dobré... Bohužel. V této knize nebyla žádná romantická linka. Hlavní hrdinka mi na 16 let přišla dle svého chování spíš minimálně na 13... Čekala jsem od toho víc, ale je to milá knížka, kterou bych však doporučila mladším čtenářům ( třeba těm 13ti letým). Za mě se tam nic moc nedělo, ale bylo to milé...

02.08.2019 3 z 5

Procitnutí Procitnutí Petr Kopl

Kresby se mi líbily, příběh byl celkem originální a líbil se mi. Byla tam zasazena česká města, což je velké plus, ale ten konec? Nemám ráda otevřené konce a tohle už vůbec ne. Jsou tu vlastně dva otevřené konce.... No a k dalšímu dílu se asi nedostanu, protože v knihovně ho nemají... Škoda.

17.07.2019 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Nejsem zrovna fanda hororů. Ale když jsem tuto knihu vyhrála, tak jsem se rozhodla si ji přečíst. Čekala jsem, že to bude skvělé, jak všichni říkali. Myslela jsem si prostě, že v tom domě bude strašit a tak... Taková klasická duchařina. Ale začátek knihy se vlastně nic nedělo a bylo bez nějakého zvláštního děje. Napřed mi nevyhohovoval styl, jakým je kniha napsaná. Tak v polovině se mi to však začalo líbit a přečetla jsem tu druhou polovinu dost rychle. Opravdu jsem se v jednu chvíli i bála. Byla tam jedna scéna, kterou bych nezvládla. Fakt děsivý! No ale bylo tam podle mě dost nelogických věcí a Addy se podle mě nějak výrazně nebála. Já na jejím místě bych si tam asi hodila mašli a ona byla celkem v pohodě. Ale každopádně jsem ráda, že jsem knihu přečetla.

15.06.2019 3 z 5

Bonnie a Clyde / Bonnie and Clyde Bonnie a Clyde / Bonnie and Clyde Angelo Franklin

Skvělá kniha na novou slovní zásobu do angličtiny. Navíc se dozvíte víc o Bonnie a Clydovi. Doporučuji.

27.01.2019 5 z 5

Ukrutná dovolená Ukrutná dovolená Harald Tonollo

Kdyby mi tuhle knihu dal někdo v mých deseti, tak to miluju a určitě bych si přečetla všechny díly. Nyní už to nebylo pro mě tak úžasný, ale nebylo to hrozný. Pěkný příběh, který je přečtený hned.

17.12.2018 3 z 5

Sestra lovce čarodějnic Sestra lovce čarodějnic Beth Underdown

Jako nápad je to skvělý, ale kniha by mohla být lépe zpracovaná. Čekala jsem, že tam bude víc popisů toho, jak zabíjeli čarodějnice. Asi tak posledních sto padesát stran ke konci, jsem to chtěla odložit, ale vydržela jsem a posledních tak čtyřicet stran u koce bylo nakonec to, na co jsem celou tu dobu čekala. Knihu si už nikdy znovu nepřečtu, ale za přečtení to podle mě i tak stálo, takže pokud to uvidíte v knihovně, tak to zkuste.

25.11.2018 3 z 5

Černá magie Černá magie Lisa Jane Smith

Tak tento díl je zatím nejlepší. A jsem dost zvědavá na pokračování této série.

29.10.2018 5 z 5

Sobí hora Sobí hora Karin Tidbeck

Tak tato kniha byla pro mě dost znepokojivá. Například povídka Tety. To bylo tedy dost... znepokojivé. Zato povídka Pyret se mi dost líbila. Kniha se skvěle čte, takže to je velké plus.

14.10.2018 3 z 5

Prokleté sestry Prokleté sestry Lisa Jane Smith

U této série nejvíc miluju konce knih. Je to celé takové o ničem, ale ke konci mě to vždy začne hrozně bavit.

26.08.2018 4 z 5

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Skvělá odpočinková fantasy. I když téma rakovina není zrovna veselé. Přesto byla podle mě kniha skvělá a dost mě bavila. Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale ten konec to napravil. Doporučuji a už se těším na další díl. Jen se mi nechce tak brzy loučit s těmito hrdiny. Jamese jsem si oblíbila :).

23.07.2018 5 z 5

Svět může být i jiný Svět může být i jiný Sergio Bambarén

Útlá knížečka, ve které najdete hodně mouder. ,,Před skutečností oči zavírat můžeš, ale před sny ne." Trochu mi to připomínalo Malého prince. Kniha se mi celkově líbila. A je přečtěná hned.

28.06.2018 4 z 5