Marryzlis Marryzlis komentáře u knih

Ranhojičova pouť Ranhojičova pouť Wolf Serno

Poutavé odvyprávění plné zajímavostí o léčení v 16. století, tajemství, dobrodružství a k tomu ždibec romantiky.

18.01.2020 5 z 5

Mussoliniho holič a další příběhy malých postav velkých dějin Mussoliniho holič a další příběhy malých postav velkých dějin Graeme Donald

Možná tam pár zajímavostí bylo, ale rozhodně to nebyla "nejzábavnější kniha o historii", jak se píše na zadní straně obálky. A navíc je to napsané tak nepoutavým stylem, že jsem měla potíže těch dvě stě stran a něco přelouskat.

09.01.2020 2 z 5

Grayova hora Grayova hora John Grisham

Ale jo, proč ne. Četla jsem i lepší knížky od pana Grishama. Zajímavé ale je, že i takový nic moc příběh dokáže napsat tak, že se to tak hladce čte.

30.08.2019 3 z 5

Prasopolis Prasopolis Martin Klusoň

Tak žádný literární poklad to není, ale já se při čtení bavila. Grafika teda úžasná.

15.04.2019 5 z 5

Hororové povídky Hororové povídky Dan Angus (p)

Byla jsem natěšená, jak se budu "bát v noci jít na záchod", jak se na obálce knihy avizovalo. No to teda byla hrůza neskutečná. Víc jsem se bála u Půlminutových hororů, co má syn půjčené z dětské knihovny. Asi jsem rozmazlená z Kinga, prostě mě to vůbec nechytlo.

30.03.2019 odpad!

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Zajímavé "nakouknutí" do životů jiných žen.

06.03.2019 4 z 5

Kniha Špekouna Ollieho Kniha Špekouna Ollieho Ed McBain

První kniha od McBaina. Čekala jsem víc, i když musím uznat, že jsem tam našla pár dobrých hlášek.

14.01.2019 3 z 5

Jádro věci Jádro věci Graham Greene

Četla jsem do výzvy (1). Drobet depka teda. Ale tak vyzkoušela jsem zase něco nového.

09.11.2018 3 z 5

Tisíc sluncí Tisíc sluncí Alex Scarrow

1. 11: Nedočetla jsem. Nápad originální. Ale vůbec mi nesedl styl, možná to je překladem. Škoda, těšila jsem se na tu knížku, ale nemohla jsem se do toho začíst. Dodatek 5. 11: nakonec jsem do dolouskala, ale byl to boj!

01.11.2018 3 z 5

Průvodce povětřím a tmou Průvodce povětřím a tmou Ludvík Němec

Dobrej nápad s tím stylem učebnice. Příjemná oddychovka.

30.10.2018 4 z 5

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

To jsem teda nečekala, že se u čtení této knížečky tak pobavím! :-)

30.10.2018 5 z 5

Zpěv vzdálené Země Zpěv vzdálené Země Arthur Charles Clarke

První moje kniha od Clarka, rozhodně ne poslední. Přečetla jsem jedním dechem.

30.10.2018 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Ufff! Konečně jsem ji přelouskala. Jiné jeho knihy se mi četly dobře (a nečetla jsem jen Harryho Holea), u téhle to byl trochu boj. Chvílemi mi přišlo, že ten příběh byl spáchaný horkou jehlou. Necítím se být tak vzdělaným a sečtělým kritikem, abych do toho mohla nějak víc rýpat. Tentokrát mi to prostě nějak nesedlo.

29.08.2018 2 z 5

Čo to bude? Čo to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Četla jsem ji do výzvy. "Co to bude?" Spíš si říkám, "co to bylo?" Plytké, to slovo už tu někdo použil a je dokonale vystihující. Toto opravdu není můj šálek čaje, vrátím se zpět ke svým žánrům a knihy tohoto typu nechám ke čtení jiným.

17.07.2018 odpad!

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Boží, poslouchala jsem třikrát. Hanák se dobře poslouchá, Šabach dobře čte. Určitě na ni ještě dojde :)

09.04.2016 5 z 5

Později Později Stephen King

Ale jako dobrý, no. Četlo se to samo, jako všechny knihy od pana Kinga. Ale od něj jsem už četla lepší kusy.

16.02.2023 3 z 5

Trocha magie – Poslední sbírka povídek fantasy Trocha magie – Poslední sbírka povídek fantasy Isaac Asimov

No čekala jsem víc od pana Asimova. Ale zase bylo zase zajímavé si přečíst druhou část knihy s jeho pohledem na fantasy a sci-fi žanr. A zdálo se to jen mně, nebo ty pohádky v první části knihy byly velmi podobné těm od našeho pana Wericha?

18.06.2020 3 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

První dva díly byly super. Tady mně trochu vadila ta přemíra romantiky (já vím, že je to "romantický román", ale místy toho bylo prostě moc.

18.06.2020 4 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Moc se mi tahle podivná knížka líbila!

22.03.2020 5 z 5

Cadillac Jack Cadillac Jack Larry McMurtry

Tolik tiskových chyb v jedné knize, to musí být rekord! Několik vtipných hlášek, pár zajímavostí o starožitnostech, ale tím to zajímavé končí. Ženy okolo hlavního hrdiny mě tak neskutečně medily, že jsem měla kolikrát chuť knihu zavřít. Ale jo, no, byla to nová zkušenost.

30.11.2019 3 z 5