marinada marinada komentáře u knih

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Vůbec bych nečekala, že mě bude takhle bavit knížka o Ottu Velikém. Skvělý příběh, některé postavy jsem si zamilovala, každy večer jsem se těšila, až se opět ocitnu v 10. století. Už aby vyšel další díl, doporučuji kudy můžu.

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kaštánka moc doporučuji, děj se pěkně posouval, hezky seversky syrové, za mě po dlouhé době skvělý thriller.

Smrt si nevybírá Smrt si nevybírá Ambrose Parry

Kriminální linka jednoduchá, ale skvělé a zajimavé prostředí porodnictví a lékařství v 19. století. Čtení jsem si moc užila, kdo nemá rád krváky, určitě doporučuji.

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Knihu jsem si přála na vánoce, ale teď když mi mončičáček oznámil kdo je vrah, tak už mě přešla chuť :-(, co tak napsat příště spoiler

30.11.2012

Vzdálené vrcholky hor 1 Vzdálené vrcholky hor 1 Mary Margaret Kaye

Nádherná knížka, krásně popsaná Indie a její zvyklosti. Pro mě taky nostalgická a hodně vzdálená vzpomínka na seriál, který jsem v dětství sledovala.

10.03.2012 5 z 5

Vzdálené vrcholky hor 2 Vzdálené vrcholky hor 2 Mary Margaret Kaye

Dávám 80% za vynikající první polovinu románu, druhou půlku už jsem nebyla schopna se soustředit, šlo už jen o válčení a romantický ráz příběhu se téměř vytratil. I tak moc doporučuji těm kdo přečetli první díl!

10.03.2012 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Kniha je skvělé napsaná, neustále mě udržovala v napětí. Konec je sice trošku překombinovaný, ale i tak musím dát plný počet bodů.

14.09.2011 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Výborná knížka, četla jsem ji s velkým napětím. Už se těším na další román této spisovatelky i na filmové zpracování knihy.

04.08.2011 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Skvěla kniha, výborná zápletka a tentokrát jsem vraha odhadla správně.

31.03.2011 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Skvělá detektivka, vraha jsem odhadla správně, ale to jenom díky tomu, že jsem z komentářů vytušila, že to bude všechno trošku jinak a napětí při odhalování vraha bylo opět velké.

23.02.2011 5 z 5

Perfektní počteníčko na zimní měsíce a taky ke zlepšení nálady.

10.02.2011 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Obvykle u knížek nebrečím, ale tady jsem se slzám neubránila, moc krásný příběh!

12.01.2011 5 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Knížku jsem četla před časem a pořád mi z ní běhá mráz po zádech, jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla

01.12.2010 5 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Úplně první knížka, kterou jsem od Sheldona četla a pro mě absolutní TOP

01.12.2010 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Napínavé od začátku až do konce, absolutně jsem netušila, kdo může být vrah.

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Krásné a velmi dojemné, hlavně když si člověk uvědomí, že je to skutečnost. Tahle kniha chytne za srdce.

30.11.-0001 5 z 5

První díl byl pro mě nejlepší, ale celá trilogie byla jedna velká jízda, doporučuju všem.