Kaštánek ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů. Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal. Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408840/kastanek-Lks-408840.jpeg 4.31191
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno (ekniha), Kniha Zlín

Kastanjemanden, 2018

Kniha Kaštánek

skrytourka
předevčírem

Po všech recenzích jsem si Kaštánka koupila.Presto že miluju tenhle žánr, kniha mě absolutně nezaujala. Několik pokusu se do knihy začíst a přesto jsem knihu nakonec odložila a po několika pokusech se k ní vrátit ji nakonec prodala.Za mě tedy tentokrát palec dolů.

Malíček

Běžně detektivky ani krimi příběhy nečtu, ale tuhle jsem měla náhodou doma (protože má skvělou obálku!) a navíc se mi hodila do Čtenářské výzvy.
Musím říct, že se mi to celkově líbilo. Bylo to brutální, nepředvídatelné, tajemné i napínavé, zároveň ze začátku poměrně matoucí (zvláštní jména postav i měst haha) na orientaci a ke konci už jsem měla pocit, že se to docela táhne.
Knihu ale hodnotím velmi pozitivně a myslím, že milovníkům severských krimi by se rozhodně mohla líbit.

e.s.e.t.

(+ SPOILER) Nestydím se za to, že mám ráda knihy, kde je hodně krve, sekery v hlavách a podobně. Stejně tak mám ráda takovou tu lehce dusivou atmosféru, která Vám nedá a musíte číst "už jenom jednu kapitolu! víc ne!".
Kaštánek splňuje tu klasickou severskou linku úchylností, které se protínají celým dějem, totálně zavrženíhodné chování se k dětem, bylo v tomto případě možná už moc. Ve výsledku to ale nevadilo. O tom kdo je vrah jsem měla svoji teorii, ale ta se nakonec nepotvrdila. To beru vždycky jako dobré znamení, že mě autor dokázal obelhat a udělat tak příběh ještě o něco zajímavějším.
Co se týče pokračování, dá se s ním asi počítat, ale nemám ten trýznivý pocit, že bych potřebovala vědět jak to dopadne, za což autorovi moc děkuji :)
Ve výsledku dávám 4*z 5, protože i přes dobrou zápletku, zpracování, příběh i severského ducha se nevyrovnává dokonalosti Larse Keplera.

nirvana91

(+ SPOILER) Niečo takéto som teraz potrebovala. Priznám sa, že tým, že vrah bol Genz som síce prekvapená až tak nebola, ale to pozadie za ním, bolo geniálne. Takže napätie sa dalo krájať aj po tomto zistení stále. Bol to však len jeden z mojich typov, okrem iného som chvíľu mala spadnuté na Vogela (asi to tak aj malo pôsobiť a možno by som uvítala odhalenie jeho "posadnutosti" Rosou - možno stará neopätovaná láska - ale jasné, že to predmetom knihy nebolo), Jansena (už len skrz to rýchle uzavretie prípadu tu bolo podľa mňa podozrenie - aj keď len na chvíľku) či lekára Ríšskej nemocnice.. Páčilo sa mi, že kapitoly boli krátke a človek sa v príbehu nestratil, lebo väčšinu vecí autor aj opakoval, čo mi však nevadilo. Koniec ostal otvorený, čomu som rada a dúfam, že sa čoskoro dočkáme pokračovania. Cesty Hessa a Thulinovej sa síce rozišli, ale mám pocit, že je to len dočasné :)

petkasable

(+ SPOILER) Po dlouhé době knížka, která se mi moc líbila a skvěle se četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběh postupně gradoval a stále mě něco překvapovalo. Co mi ale vadilo, že vrah byl z řady policistů? Přijde mi tím porušené takové ''pravidlo'' kdo by vrahem neměl být.
Co jsem ještě nepochopila, tak bylo to, co řekla ministryně v dětství rodičům o dvojčatech špatného? Přišlo mi, že to nebylo pořádně řečeno/vysvětleno.
Dalšímu pokračování bych se ale nebránila. Zajímalo by mě, jak by to dopadlo s Hessem a Thulinovou.

Katulinka69

Tak plný počet nedám, ale knížka byla dobrá, skvěle se četla, mám ráda tenhle žánr, ale je pravda,že poslední dobou co čtu detektivky je to většinou na stejné brdo Přesto doporučuji a určitě přečtu ráda od autorky další knihu

simona g.

Skvělá kniha, od které se nedá odtrhnout, dokud ji nedočtete!!! Šílená zápletka, super napsáno, skvěle přeloženo, od začátku do konce jedno velké juuuuuuvaaaa.

nela3812
31.12.2020

Osobně jsem byla z knížky nadšená. Líbila se mi zápletka, která byla neotřelá. Děj byl strhující od začátku do konce. Přečetla jsem jedním dechem a těším se, že se ke knížce časem zase vrátím.