Kaštánek přehled

Kaštánek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408840/bmid_kastanek-Snj-408840.png 4 1947 1947

Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů. Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal. Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kaštánek. Přihlašte se a napište ho.

eDex
14.05.2024 5 z 5

Výborná kniha, jak pracuje s napětím, a příbehem z minulosti.
Výborné to bylo i filmově zpracované na Netflixu.

mauvais-ange
06.05.2024 4 z 5

Kniha mě bavila, je psaná poutavě, děj je napínavý a zajímavě propletený. Na konci do sebe vše hezky zapadalo. Nelíbily se mi nelogické kroky vedoucího a některých policistů. Pár pasáží bylo brutálnějších, ale výrazně mi to nevadilo, k severské krimi to patří. Z postav mi byl sympatický snad jen Hess. Jsem zvědavá na pokračování.

bumble
24.04.2024 5 z 5

Opět jedna z knih, která baví. Stále se něco děje a autor nenechá čtenáře vydechnout. Napětí, brutalitu a hrůzu si v této knize užijeme dostatečně a rozhodně se zde nezapře severská škola.
Na první vraždu jsou přiděleny dva vyšetřovatelé a speciálně Hess, který na začátku vypadal, že ho to vlastně vůbec nezajímá (byl zde přidělen, tak říkajíc za trest) ukazuje velký detektivní um a schopnosti. Další vraždy přichází a situace se zamotává.... Za mě nadstandardní kriminálka, která opravdu stojí za to.

Knižní novinky (43. týden)

25.10.2021

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Ocenění knihy (1)

2020 - Barry Award (Best First Novel)

Kniha Kaštánek v seznamech

v Právě čtených46x