MarekTall MarekTall komentáře u knih

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Čím více sleduji stránky čtenářů, bookstagramerů, nakladatelů... tak ve mě roste takový zvláštní pocit, který vám chci popsat - a možná je to tím, že sám v oboru marketingu pře 15 let pracuji. Jde o vzhled knih. Vím, jak funguje. Vím, jaké chemické reakce má způsobit v mozku cílové skupiny a dělá to z nás čtenářů pro nakladatele jen konzumenty / doslova zvířata? Ano, dělá. A mě se to prostě nemůže líbit, protože to považuji za manipulaci, jenže sám to dělám a živím se tím, tak začínám být z toho rozpolcený. Ale KURWA BOBER, uvědomte si, že kniha není obal! Nesuď knihu podle obalu platí dvojnásobně. Kontra s tím jde přemrštěný nebo naprosto zazděný marketing. Ve výsledku čtete třeba knihu, co vypadá, že byste si ji nedali mezi luxusní ořízky, má nicmoc recenze, ale ve výsledku se vám pak může líbit více, než byste čekali. A to je ten lepší případ. Proto se třeba vyhýbám trailerům a spoilerům na filmy, co si chci užít - u knih na to začínám teprve přicházet, že to funguje úplně stejně. Přecejen za den můžete shlédnout i 6 filmů, ale přečtete tak 1 knihu, když na to přijde. Opačně vám nakladatelství pak může připravit reklamní masáž na knihu, která je přirovnávána k titulu, které si už vydobyly zaslouženě své jméno. Na což vidíte, jak luxusně vypadá a kolik času/peněz nakladatelství investovalo do vizuálu jen proto, aby vypadala luxusně na soc. sítích. Jak mi pak nemá být na hovno, když takovou knihu po pár kapitolách mám chuť nedočíst nebo rovnou před ní varovat? Nejsem cílová skupina, ale zaměřili mě. Tak tady to máte viz hodnocení.

16.04.2024 1 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

(SPOILER) Skvěle odvyprávěný příběh ze Šumavy. Oceňuji reálie a vyšetřovací postupy. Akorát ten závěr - ten mi připadal, že šel vytěžit ještě víc, kdyby se překvapivě odehrála další vražda, když je podezřelý ve vazbě.

A chyběl mi tam hlubší vhled do vrahovy mysli - to je asi největší mínus knihy. Nevíte, proč je jeho modus operandi přesně takový, jaký je.

06.03.2024 4 z 5

Svobodní bastardi Svobodní bastardi Jonathan French

Ty tři knihy utekly... parádní série, kdy vám na konci potečou možná i slzy jako mně.

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Celá Legie je něco nevídaného. Postavy jsou tak osobité, že každý další díl budete očekávat jako na trní. S touhle sérií nemůžete šlápnout vedle. Od Hustého nářezu je to první série, která mě takhle šíleně baví!

PS: Když ten díl má v rukou K. Sněgoňová, přijde mi ten díl ještě šílenější a zábavnější, což je vedle Kotlety co říct :-D

06.03.2024 4 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

06.03.2024 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Krásky a vetřelci: Pulp stories Krásky a vetřelci: Pulp stories * antologie

Některé povídky jsou vyloženě luxusní a nerad bych kvůli některým, které mi osobně nesedly, snižoval hodnocení pod 100%. Každý si v knize najde několik svých nových oblíbených úchylek, a to se cení!

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělé! Posloucháno před spaním asi dva měsíce...

13.04.2023 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Mi to prostě nesedlo, ale není to špatné. Celkem vím, komu knihu dál daruji a ta čtenářka tomu dá 4/5 hvězd z pěti.

13.04.2023 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha mého dětství, ke které se každý rok vracím. Vždy v ní znovu objevím krásu a něhu.

10.07.2022

Les Les Jan Hlubek

Miluju tu béčkovost příběhu! Přesně mi to sedlo a zhltnul jsem to během letu z Prahy do Ammánu :-D

10.07.2022 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Malá Elena byla pro mne díky "rozvinutým" komunikačním dovednostem pro mě tahounem příběhu a vůbec mi to nevadilo, jak některým. Líbilo se mi, jak dokázala v situacích kličkovat a za pomoci svých hustch kamarádů procházet příběhem. A ze závěru jsem si sedl na zadnici. Dávám lepší 4*

10.07.2022