marek1278 marek1278 komentáře u knih

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Vůbec jsem netušil do čeho jdu. Po prvních pár desítkách stránek jsem moc nadšený nebyl, ale co se rozehrálo dále, bylo skvělé. Knihu jsem si užil a moc se těším na další díly. Velmi příjemné překvapení :)

11.10.2016 4 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Hodně zajímavá kniha a trochu jiná než minulé díly. Prolínající dějové linky mě zpočátku trochu mátly, ale časem se výborně doplňovaly a příběh neustále běžel dopředu a neodvratnému konci. Moc dobré čtení, doporučuji

03.10.2016 4 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Zajímavé... :) Nevím jak tohle dílo popsat výstižněji, zajímalo mě jak to všechno dopadne a co se z toho vyklube a nakonec jsem se fakt bavil :) Jsem zvědavý na další díly

23.09.2016 4 z 5

Soumrak Soumrak Paul S. Kemp

3+ / Ze začátku jsem se do knihy nemohl vůbec začíst - hodně postav, žádné vysvětlivky, jen narážky na nějaké minulé události atd, ale cca od půlky už jsem se začetl a děj už běžel mílovými kroky do cíle - těším se na další díl

16.09.2016 3 z 5

Teror Teror Håkan Östlundh

3+ Téma i kniha je zajímavá, nicméně kvality ani napětí prvních dvou dílů nedosahuje. Přesto se jedná o pěknou knihu a jsem zvědavý na další díl

08.09.2016 3 z 5

Před úsvitem Před úsvitem Viktor Arnar Ingólfsson

3+ Zpočátku jsem se vůbec nemohl začíst, ale postupem času mě příběh lovců lidí co loví divoké husy pohltil. Lepší průměr, určitě stojí za přečtení :)

26.08.2016 4 z 5

Páté roční období Páté roční období Mons Kallentoft

Malin je konečně střízlivá a je to hnedka znát :) Kniha se dobře četla, žádná slabá místa, jen je trochu víc brutální než zbytek. Každopádně se těším na další díl / díly :)

15.08.2016 5 z 5

Shannarovo dědictví Shannarovo dědictví Terry Brooks

Většina Brooksových knížek je prakticky o tom samém, ale stejně se člověk nedokáže odtrhnout a "znovu" si to musí přečíst :) Pěkný úvod do boje s Přízraky, těším se na další díly

08.08.2016 4 z 5

Noční vizita Noční vizita Helene Tursten

Hodně zajímavá detektivka, Irene mi docela sedí a tak jsem se celou knihu bavil - finále bylo docela překvapením :) Už se těším na další díly

01.08.2016 4 z 5

Vejde vrah Vejde vrah Ngaio Marsh

Ze začátku trochu zamotané, než si člověk zvykne na všechny postavy, ale nakonec zajímavý detektivní příběh z divadelního prostředí, těším se na další díly

28.07.2016 4 z 5

Pěšec proroctví Pěšec proroctví David Eddings

Po letech jsem si znovu přečetl tento prolog a zase jsem jím byl učarován a ihned se musím vrhnout na další díly a znovu si celé dobrodružství prožít. Zkrátka mám Eddingse moc rád a těším se na další knihy

30.06.2016 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Připojuji se i já s komentářem, že se asi jedná o "nejslabší" díl z celé série, ale přívlastek nejslabší je tady stejně na 5*, protože se čte zatraceně dobře a moc se těším na další díl, skvělé čtení :)

28.06.2016 5 z 5

C... jako corpus delicti C... jako corpus delicti Sue Grafton

Další vyřešený případ pro Kinsey, i když tentokrát pro mrtvého klienta. Knížka se četla moc pěkně a už se těším na další díly a setkání s Kinsey

17.06.2016 4 z 5

Předmět doličný Předmět doličný Patricia Cornwell

Perfektní detektivka se vším všudy, Kay mám opravdu rád a už se těším na další díly :)

30.05.2016 4 z 5

Uzly a kříže Uzly a kříže Ian Rankin

Překvapivě hodně povedená krimi, John Rebus se mě hnedka zalíbil a těším se další díly :)

17.05.2016 4 z 5

Dáma v autě s brýlemi a puškou Dáma v autě s brýlemi a puškou Sébastien Japrisot (p)

Knihu jsem četl poprvé a ač jsem byl ze začátku trochu zmatený, příběh Dany byl opravdu hodně dobrý a jak postupem času byla objevována další a další fakta, nedalo mi to než dočíst jedním dechem. Skvělá práce

12.05.2016 4 z 5

Blackstoneovy úklady Blackstoneovy úklady Quintin Jardine

Velice příjemné překvapení, příběh Oze s Prim byl prostě skvělý a styl psaní mě také seděl - už se moc těším na další díly

06.05.2016 4 z 5

Mrtvý úsměv Mrtvý úsměv Ross Macdonald

Tenhle příběh Lew Archera mi dal docela zabrat, na můj vkus docela hodně postav a při té rychlosti jsem se v příběhu dost ztrácel, finále hodně zajímavé a všechno to pak dalo smysl, nicméně průměr, jsem zvědavý na další díly

02.05.2016 3 z 5

Vražda na Akropoli Vražda na Akropoli Margaret Yorke

Pěkná, nenáročná detektivka z oxfordského venkova, zajímavé rozřešení případu. *3,5

26.04.2016 3 z 5

*3,5/5* Hodně pohodová a oddychová četba, uvidíme co přinesou další díly - paní Ramotswe řeší případy svým důvtipem a vynalézavostí (třeba případ s krokodýlem, to by mě fakt ani ve snu nenapadlo) :)

20.04.2016 3 z 5