Před úsvitem

Před úsvitem https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1911/pred-usvitem-9xm-1911.jpg 4 30 11

Podzimní hon na husy začíná vždy za úsvitu. Letos je však mezi střelci někdo, kdo nemá políčeno na tažné ptáky, nýbrž na lovce. Během krátké doby se odehrají tři záhadné vraždy a islandská kriminální policie stojí před nebezpečným úkolem najít sériového vraha, aby ukončila smrtící hru na kočku a myš...

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Afturelding , 2005

MarieH
17.08.2020

Právě jsem dočetla a jsem ráda že jsem u konce. Za mne bez hvězdičky, asi jsem jediná komu se knížka nelíbila. Tak podrobné líčení co kdo snídal a obědval a ostatní popisy byly únavné.
To byla první a poslední knížka od tohoto spisovatele, škoda času.

hvezdyn
13.05.2017 3 z 5

Kniha byla pro mne zajímavá prostředím, ve kterém se detektivní příběh odehrával. Island působí dosti ponuře. Jména i názvosloví jsou pro nás spíše jatykolamy. Pár věcí v tomto příběhu však zůstalo nedořešeno.

MOu598
10.05.2017 3 z 5

Četla jsem v prosinci 2008. Podle mých poznámek:
Detektivka, spíš kriminální příběh, kde skupina vyšetřovatelů řeší záhadné smrti zastřelení při lovu na kachny.
Nemám moc ráda detektivky, tahle patří k těm lepším.

Schonecke69
12.12.2016

Jenom čekám jestli se zde nepotkáme s inspektorem Erlendurem od Arnaldur Indridasona :-)

marek1278
26.08.2016 4 z 5

3+ Zpočátku jsem se vůbec nemohl začíst, ale postupem času mě příběh lovců lidí co loví divoké husy pohltil. Lepší průměr, určitě stojí za přečtení :)

petrels
03.05.2015 4 z 5

Jo to jedna z lepších severských dedektivek.

konicekbily
29.04.2015 5 z 5

Kdo se zajímá o SEVERSKOU KRIMI, neměl by tuto knihu vynechat.

šipek
01.09.2014 4 z 5

Jedna z lepších severských krimi. Ze začátku jsem si nemohl zviknout na tykání, ale pak vše v pohodě.

Janamarie
13.02.2014 5 z 5

Knihu právě čtu, od první chvíle mě zaujala! Zase jedna dobrá severská (islandská) detektivka.
Ke knize se ráda vracím, těším se na pokračování! Napínavé!

Zaujal mě vynikající překlad.

Evik30
21.11.2013 3 z 5

Pro mě jedna z lepších severských krimi. Zaujalo mě všeobecné tykání na Islandu. Každý s každým. Zase trochu jiná detektivka. Motiv vraha - poněkud zvláštní. Napadlo mě hned že vrah nespáchal všechny vraždy které jsou v knize popsané. Prostě mi to neštimovalo. Pro vraha je typická hra kočky s myší.

opicejudy
25.08.2011 4 z 5

Napínavý!Zatím všechny knihy, které jsem četla z cyklu Severská detektivka byly výborný.

Island islandská literatura severská krimi islandské detektivky

2008  78%Před úsvitem
2009  68%Záhada ostrova Flatey