Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Smutný žhář Smutný žhář Tomáš Přibyl

Knihy z edice PČD nemají většinou vysoká procenta hodnocení, ale já je čtu ráda. Tato se mi líbila, případy byly zajímavé, popisovaly způsoby vyšetřování a byly čtivé.

01.11.2023 4 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Tato útlá knížka překvapí čtenáře hloubkou myšlenek. Dala by se citovat téměř celá...a krásné ilustrace dojem jen podtrhují.

31.10.2023 5 z 5

Tak hodně štěstí Tak hodně štěstí Kristan Higgins

Příběh tří přítelkyň, ve kterém každá řeší nějaký psychický problém: morbidní obezitu jako následek zneužívání v dětství a šikany ve škole, předčasná smrt sestry-dvojčete a přílišná kritičnost matky, která je sama nezdravě závislá na svém vzhledu. Je to inspirativní příběh vlastně pro každého v tom smyslu, že je důležité, aby byl každý v pohodě hlavně sám se sebou, se svým vzhledem i svými názory.

30.10.2023 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Ráda jsem si zopakovala četbu téhle půvabné knihy a opět jsem obdivovala odvahu mladé ženy z města, která se se svým novomanželem pustila do farmaření v zapadlém koutě Ameriky. Její zážitky jsou svým způsobem strašlivé, ale nekonečně zábavné. Tato kniha patří k mým oblíbeným.

26.10.2023 5 z 5

Kosti nikdy nelžou Kosti nikdy nelžou Kathy Reichs

Napínavé, zajímavé, jen ta spousta neustále opakovaných jmen mě trochu rušila v soustředění.

19.10.2023 4 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

Musím se přiznat, že se mi do čtení bůhvíproč moc nechtělo, snad to způsobila obálka. Nakonec jsem četla až do rána...Známý vzorec týrané ženy byl zpracován velmi přesvědčivě, popisy prostředí stejně tak - úplně jsem ji na těch plážích a útesech viděla. Bonusem byly příběhy detektivů, hlavně Rayovy rodinné problémy, i když ty jsou dost časté i v jiných detektivkách. A ten jemně nakousnutý poslední odstavec...

12.10.2023 5 z 5

Stíny vraždy Stíny vraždy Ann Granger

Stará dobrá Anglie, nyní i před sto lety - alespoň v tomto příběhu. Plynul pomalu, sem tam vyskočila vlnka napětí. Alan s Meredith pokročili ve svém vztahu, tak se snad konečně i vezmou.

11.10.2023 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Obrovské množství balastu téměř utopilo ty napínavé okamžiky, které se sporadicky objevily. Linhartová je na kriminalistku až příliš nejistá, citově rozháraná, nesoustředěná. Nevím jak to říct, asi mi prostě nesedly - autorka ani hlavní hrdinka.

04.10.2023 3 z 5

Dům v podhradí Dům v podhradí Jaroslava Černá

Duchařina s psychologickými rozbory, jinak opravdu lehké čtení.

02.10.2023 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Knihou jsem se prokousávala velice ztěžka, ve většině případů jsem nevěděla o čem je řeč - tolik fyziky, chemie, matematiky a dalších věd jsem nestačila pobrat. Jako jiskřička probleskoval humor, který se mi líbil velmi - asi bych měla zkusit film...

29.09.2023 3 z 5

Pan Moravec se umí ptát a vybral si muže velmi zajímavého. Někdo s tak pevnými a správnými názory by se měl naklonovat a klobouk dolů před jeho řešením nuceného odchodu od policie. Jako věrný divák Případů 1. oddělení jsem si na mnohé případy vzpomněla a spojila si je s vyprávěním pana Mareše, jak to vlastně všechno bylo...

18.09.2023 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Tomáš Volf řeší případ dvou vražd, které si původně nikdo nespojil, a které sahají až do doby odsunu Němců z pohraničí po skončení druhé světové války.
Asi mám nového oblíbeného českého autora!

18.09.2023 5 z 5

Osudná třináctka Osudná třináctka James Patterson

Pěkná sbírka psychopatů, jak už to Patterson umí!

18.09.2023 4 z 5

Srdcový král Srdcový král Petra Hesová

Emma Lindová je po otci Švédka, po mamince Češka. Právě prožívá jako kriminalistka svůj první samostatný případ vraždy mladé kartářky. Kniha je přeplněna psychologickými úvahami, najde se i trocha humoru. Vadily mi chyby v textu a pasáže ve švédštině a angličtině (bez překladu).

18.09.2023 3 z 5

Zkrocení mlsného muže Zkrocení mlsného muže Jitka Ludvíková

Oním mlsným mužem je vlastně muž žravý až pažravý, což je rozdíl, ale jeho žena je téměř světice. Jsem zvědavá, jestli se v dalším díle pravdu splní jeho sen.

18.09.2023 4 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Trochu jsem se ztrácela v postavách - každý bylo z něčeho nebo odkudsi - a provázanost příbuzenská tomu napomohla, ale to je prostě ta historie, no. Jinak zápletka dobrá, připomínky na dříve řešené případy taky. Ale toho nevázaného sexu, wow!

10.09.2023 4 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Vyvraždění sedmičlenné rodiny amišů bylo tedy silné kafe. Trochu mi vadilo časté opakování některých faktů z minulosti Kate, malinko přehnané popisování jejích záchvatů vzteku (vím, je to jen člověk) i odtažitost od Tomassiho (přece s ním spala), prostě toho bylo malinko víc než bylo třeba. Ale jinak zápletka i řešení případu paráda.

01.09.2023 4 z 5

Kdoule Kdoule Ivana Chřibková

Tak třetí díl už tak třeskutě vtipný nebyl, ale bavila jsem se. Takzvaně vystoupit ze své komfortní zóny a podniknout cestu do neznáma, nota bene když neovládám jazyk oné země, to chce odvahu. Líbily se mi vtipné vsuvky její starostlivé maminky ("s nikým cizím se nebav!").

31.08.2023 4 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Nádherný román čerpající ze skutečných událostí, kdy v letech 1854 až 1929 přepravily Vlaky naděje asi 200 000 dětí, které ztratily jakýmkoli způsobem své rodiny, ať už to byli sirotci nebo děti, o které se jejich rodiny nedokázaly postarat a uživit je. Propojily se zde životy Molly, která ještě není plnoletá, ale už zažila několik pěstounských rodin, a Vivian, které je 91 let a byla právě jedním z dětí z Vlaku naděje. Pomohly jedna druhé k tomu, aby našly v případě Molly jakousi jistotu v životě a jeho směr, v případě Vivian jakési oživení a pomoc při nalezení dcery a její rodiny. Ke konci jsem měla slzy v očích...

29.08.2023 5 z 5

Pohřebiště obětí Pohřebiště obětí John Sandford (p)

U staré farmy v nepoužívané nádrži najdou pozůstatky více než dvou desítek žen. Kdo a jak dlouho zde schovával těla svých obětí a kdo byly ta ženy? Lucas Davenport jako jediný je schopen najít zrůdu, libující si v mučení, znásilňování a zabíjení a nakonec i zachránit svoji kolegyni, která se stala poslední jeho obětí. Od začátku do konce napínavé, prakticky žádné hluché místo.

26.08.2023 5 z 5