ManželéMannovi ManželéMannovi komentáře u knih

Ministerstvo strachu Ministerstvo strachu Graham Greene

Doporučuji

27.07.2016 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Nechápu nízké hodnocení některých čtenářů. Kniha nemá být napínavá, takže nechápu námitky na to že je nudná. Naposlouchal jsem ji jako audioknihu a nemá to chybu. Pohled dítěte na odpornou dobu normalizace je úžasnej.

27.07.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na knihu přirovnávanou ke Zmizelé jsem byl zvědav. Hlavní hrdinka mi nebyla kvůli jejímu alkoholismu moc sympatická, ale do příběhu tento fakt dokonale zapadl. Kniha nezklamala, ale ani extra nenadchla.

19.07.2016 4 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

Úžasně komplexní životopis. Stylistika výborná. Nezatížené sentimentem. Profesionální objektivní pohled.

14.07.2016 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Příjemný návrat do světa Zaklínače. Pěkné čtení. Zpočátku jsem si říkal, že román o zaklínači a jeho ztracených mečích nebude nic moc, ale ve finále mě kniha bavila a opět jsem musel číst a číst. Propojování postav ze ságy a rozvíjení jejich charakterů mě potěšilo (Nimue, Koral). Závěrem si autor nechal prostor pro další knihy.

13.07.2016 5 z 5

Rudolf Beran a jeho doba Rudolf Beran a jeho doba Jaroslav Rokoský

Úžasné zpracování, ale trochu dlouhé :)

07.07.2016 5 z 5

Ústecký mír Ústecký mír František Roček

Jako popularizační kniha fajn, ale nebrat jako bernou minci v této problematice.

Ústecké lágry Ústecké lágry František Roček

Kvituji snahu o popis situace v lágrech. Podobných prací již vyšlo několik, zejména vysokoškolských prací. Uznávám knihu, jako popularizační, ale musím dát jen takové hodnocení, jelikož se kniha tváří jako odborně historická a hodně lidí ji takto bere. Chybí ovšem poznámkový aparát a postrádá další prvky, které bych u tohoto typu knihy očekával.

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Zajímavě napsaná pohádka, četl jsem ji na základní škole a před měsícem. To co se mi líbilo tenkrát dnes už bohužel neplatí. Dnes už mám raději Zaklínače, kterého považuji za o stupeň lepšího. Proto jen tři hvězdy.

Stallo Stallo Stefan Spjut

Kniha mě zaujala námětem, ale to je tak všechno.

07.07.2016 2 z 5

Sám proti zlu Sám proti zlu Pavel Kosatík

Opět výborně napsaný životní příběh významné osobnosti československých dějin, která není dodnes doceněná. Přemysl Pitter byl hluboce věřícím člověkem, který věřil v člověka a v dobro. Způsob jakým po roce 1945 dokázal zachránit židovské i německé děti bych mohla přirovnat k tomu, co pro děti udělal před druhou světovou válkou sir Nicolas Winton. V knize jsou popsány nejdůležitější životní události osobnosti Přemysla Pittera. Ale kniha není nudná ani těžkopádná. čte se velmi dobře.

Baronka v opeře Baronka v opeře Pavel Kosatík

Výborně napsaná kniha o životě naší velmi úspěšné operetní pěvkyně. Kniha společně s životním příběhem Jarmily Novotné popisuje i společnost a dobu ve které žila. Obdivuji preciznost autora se kterou přistupoval k množství písemných pramenů i osobních svědectví ze života pěvkyně.

06.07.2016 4 z 5

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

Krásná kniha, která dává přesný obraz o tehdejším Rusku. O společnosti, morálce a manipulaci s lidmi. Krásně a barvitě jsou popsány osudy hlavních hrdinů. Kniha je čtivá a úchvatná. Skládám nejvyšší úctu, této dnes klasické ruské literatuře.

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

Knihu zbožňuji. Četl jsem ji několikrát. V dětství, na střední škole, vysoké i v nedávné době. Nikdy mě nepřestane bavit. Historii mám rád a troufám si tvrdit, že kniha může zaujmout každého.

06.07.2016 5 z 5

Maršál Lannes : francouzský Achilles Maršál Lannes : francouzský Achilles Pavel Benedikt Elbl

Kniha o mém nejoblíbenějším francouzském maršálovi. Styl psaní podobný tomu jakým píše Jiří Kovařík.

06.07.2016 5 z 5

Zachovej nám, Hospodine: Češi v Rakouském císařství 1804–1918 Zachovej nám, Hospodine: Češi v Rakouském císařství 1804–1918 Jiří Rak

Čekal jsem trošku víc, Pana Raka znám a je to výborný vypravěč a historik, ale ta kniha mě příliš nezaujala.

06.07.2016 3 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Klub rváčů miluji. Kniha napsána úžasně. Doporučuji divadelní hru od činoherního studia v Ústí nad Labem. Až na pár částí knihy je ve hře všechno.

05.07.2016 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Od knihy jsem čekal víc.

05.07.2016 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělá knížka. Začátek nic moc, ale jakmile se děj překlopí, tak je to jedna velká jízda.

04.07.2016 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco