mamzila mamzila komentáře u knih

Tajemství starého domu Tajemství starého domu Thomas Brezina

Dovolím si v tomto komentáři ohodnotit všechny mnou přečtené knihy z této série. Myslím, že komentovat každou zvlášť není potřeba, komentáře by byli velmi podobné.
Série "Tygrů" je v rámci literatury pro začínající čtenáře naprostý fenomén.
Má nápad, sympatické hrdiny, smysluplnou zápletku, dobrodružství, šťastný konec.
Styl psaní je jednoduchý, přesto velmi čtivý a zábavný. Také formát a rozsah knih je pro děti ideální.

22.03.2021 4 z 5

Báječné spojovačky Báječné spojovačky neznámý - neuveden

U těchto spojovaček jsem strávila několik příjemných chvilek. Některé obrázky byly lehčí, některé těžší. Některé byly po dokončení hezké, některé méně. Ale celkově je to fajn zábava, když se nesmíte hnout z místa a potřebujete se nějak zabavit.

15.03.2021 4 z 5

Adventní vybarvovací kalendář Adventní vybarvovací kalendář Jarmila Hannah Čermáková

Klasické omalovánky se zimní/vánoční tématikou. Hezká kresba, pěkný nápad - na každý den adventu jeden obrázek s básničkou. Povedené.

101 mandal pro krásný den 101 mandal pro krásný den Tereza Pecáková

Nebylo to úplně špatné, vzhledem k ceně. Ale určitě by prospělo trochu více kvality jak v kresbě, tak v tisku. Účel omalovánky splnily, ale patří spíše k těm méně povedeným.

15.03.2021 3 z 5

Mandel sonetů Mandel sonetů Miloň Čepelka

Dva díly této rozměry nevelké "knihy" jsem si za poměrně velkou sumu koupila jako suvenýr v muzeu Járy Cimrmana. Vynaložených peněz však v nejmenším nelituji. Čtení je jako milé pohlazení a vždy mi zlepší náladu.

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Četla jsem s větším odstupem od přečtení celé Temné věže, ale byl to příjemný návrat. Celé vyznění série to nemění, pouze trochu obohacuje. Celkově dobré.

Volání zlaté sovy Volání zlaté sovy Thomas Brezina

Létající přízrak Létající přízrak Thomas Brezina

Série "Tygrů" je v rámci literatury pro začínající čtenáře naprostý fenomén.
Styl psaní je jednoduchý, přesto velmi čtivý a zábavný.
Také formát a rozsah knih je pro děti ideální.

Oživlá mumie Oživlá mumie Thomas Brezina

Pirátský poklad Pirátský poklad Thomas Brezina

15.03.2021 4 z 5

Inspirace v odstínech šedi - Vítězné povídky soutěže Staň se novou E L James Inspirace v odstínech šedi - Vítězné povídky soutěže Staň se novou E L James * antologie

Nebyl to úplně můj šálek kávy, ale začínající autoři se snažili. Třeba se časem alespoň od některých dočkáme i lepších počinů.

07.03.2021 2 z 5

Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Klára Smolíková

Tato kniha je velmi dobrý způsob, jak seznámit malého čtenáře se žánrem fantasy. Jelikož je určena dětem od 8 let, je příběh poněkud jednodušší a méně propracovaný. To však není úplně na škodu, protože mladšího čtenáře alespoň neodradí. Skvělým doplňkem příběhu jsou úžasné ilustrace.

07.03.2021 4 z 5

Chlípnost Chlípnost Filip Koryta

Ano, je to sprosťárna nejvyššího kalibru. Ale tak osobitá, vtipná a neodolatelná.

25.04.2020 4 z 5

Soumrak nad údolím Soumrak nad údolím Emma Raven

Ze tří volně na sebe navazujících knih je tato poslední asi nejpovedenější. Příběh má celkem hlavu i patu. Nechybí koně, pořádná záhada a trochu těch puberťáckých záležitostí.
10 letá dcera je z příběhů Salmy a Ryana unešená, takže záměr autorky se asi povedl.

Tajemství soumraku Tajemství soumraku Emma Raven

Tento díl je z trojice příběhů asi nejslabší. Ono tajemno, které je plusem příběhů, se zde objevuje jen minimálně až v samém závěru. Ovšem dcera je jiného názoru. Jsou tu koně a je to super.

Večerní přítel Večerní přítel Emma Raven

Maličko kýčovité. Nicméně pro malou slečnu (myšleno dceru), která teprve objevuje svět příběhů a knih je to poměrně slušné. A hlavně nechybí tajemno, duchařina a koně.

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Bylo to trochu utahané. Zkrátila bych to o 150 až 200 stran aniž by to ublížilo příběhu. Zápletka celkem slušná, ale Kepler to umí i lépe.

30.10.2019 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

U této knihy jsem měla trochu problém zvyknout si na hlavního hrdinu. Asi je to tím, že jde o čtvrtou knihu série. Knihu mi půjčila kamarádka, s tím, že je to "síla". Příběh je docela dobrý, vyústění děje skvělé, ale styl autora mi prostě nějak nesedne.

25.01.2017 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Tak druhý díl mám za sebou. Četlo se mi to celkem dobře, tenhle žánr mě dost bere. Nicméně musím uznat, že kniha je určena pro mladší čtenáře a ti starší, kteří se do ní pustí, s tím musí počítat. Děj ubíhá příjemně, není zbytečně natahován a už teď se těším, jak to vlastně dopadne, protože zatím fakt nevím, komu věřit.

06.12.2016 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Po Hunger games moje druhá dystopická série. A opět přečteno jedním dechem. Tento žánr postapokalyptické budoucnosti se mi líbí víc a víc. Nápad zavřít skupinu teenegerů do bludiště, ze kterého není úniku a sledovat, co to s nimi udělá, je zajímavý. Nejhorší je asi představa, že lidstvo by něčeho takového bylo klidně schopné. Jsem moc zvědavá na pokračování.

01.11.2016 5 z 5