maminkoutek maminkoutek komentáře u knih

Zachráněné Vánoce Zachráněné Vánoce Lenka Rožnovská

Kniha přináší originální příběh z období adventu a Štědrého dne. Má krásnou myšlenku – malý chlapec se rozhodne potěšit svého souseda, který je smutný, protože mu někdo ukradl květiny pro jeho zesnulou ženu, které ji každoročně nosí o Vánocích na hrob. František chce koupit novou kytici, jenže získat ji není jen tak. Touha udělat sousedovi hezké Vánoce je ale větší…

Ježíšek Ježíšek Hana Skálová

Kniha se zaměřuje nejen na Vánoce, ale také na adventní období. Snaží se podporovat hlavně české pojetí svátků, ale vysvětluje také některé světové způsoby. Přináší vysvětlení jednotlivých událostí a zvyků, obsahuje obrázkové návody na tvoření (adventní věnec, andělská křídla, ořechové lodičky, domácí betlém aj.), zábavné úkoly (hledání na obrázku, spojování) a nechybí ani 4 příběhy.

28.12.2020

Tradiční česká zima – Zvyky, říkadla, koledy Tradiční česká zima – Zvyky, říkadla, koledy Josef Lada

Kniha obsahuje obrázky staré několik desítek let. Také grafické zpracování nadpisů je zastaralé. Přesto má ale kniha své charizma, díky kterému ji budete chtít otevřít i dnes. Najdete v ní informace k různých významným svátkům v zimě - tedy advent, sv. Mikuláš, Vánoce, ale také třeba Boží hod, Tři králové, hromnice nebo svátek sv. Lucie a sv. Matěje. Součástí je také spousta básniček, pranostiky a pořekadla. K tomu nestárnoucí ilustrace Josefa Lady.

28.12.2020 4 z 5

Odvážné sny - 30 Čechů na cestě za úspěchem Odvážné sny - 30 Čechů na cestě za úspěchem Daniel Storch

Kniha dětem představuje Čechy, kteří jsou výjimeční. Hlavně tím, že šli za svým snem a povedlo se jim být úspěšnými. ???? V knize jsou nejen historické osobnosti, ale především stále žijící Češi, které budou možná děti i znát - Ester Ledecká, Martina Sáblíková, Libuše Šafránková... Nejedná se jen o sportovce či herce, ale také o vědce či podnikatele. Vše je psáno jazykem, který bude dětem blízký. Vhodné od 8 let.

Vánoce za dveřmi Vánoce za dveřmi Barbora Vajsejtlová

Kniha Vánoce za dveřmi přináší příběh dvou obyčejných dětí, které se těší na Vánoce. Čekají je přitom aktivity, které budou čtenáři určitě znát – pečení perníčků, zdobení stromečku, betlémské světlo, vánoční trhy a jiné. Děti s nimi všechny tyto události projdou a nakonec přijde také očekávaný Štědrý den.

Outdoorová kuchařka Outdoorová kuchařka Petra Pospěchová

Kniha dává praktický návod, jak řešit stravování na rodinných výletech i náročnějších expedicích. Pokud plánujete podobnou cestu, ať už s dětmi či bez, a nechcete zůstat jen u polévky ze sáčku, kniha vás určitě potěší. Kromě postupů obsahuje také reálné fotografie jídla přímo z treků.

Co věděla moudrá želva Co věděla moudrá želva Iva Gecková

Kniha zpracovává formou příběhu téma, kdy se do rodiny dostane nový člověk. A děti v ní zjistí, že i když jich bude více, to hlavní se nedělí.

Slyšíš, jak mluví stromy? Slyšíš, jak mluví stromy? Peter Wohlleben

Kniha je vhodná pro děti od 6 let a dozví se v ní různé zajímavosti - jak stromy fungují? Co jejich rodina? Jak se dorozumívají? A mají někdy žízeň? Nechybí samozřejmě ani informace o zvířatech, které žijí v lesích....

19.11.2020

Svět plný svátků Svět plný svátků Jitka Římánková

V knize najdete spoustu známých i méně známých oslav z různých koutů naší planety. ????Není to přitom jen teorie, kniha je psaná v podstatě jako deník, takže dominují hlavně informace, jak oslava probíhá v praxi a k tomu je zmínka o tom, proč tomu tak je a jaké je historické pozadí. Vše je doprovázeno o barevné ilustrace.

10.11.2020

Kniha o noci Kniha o noci Bonnie Pang

Co se děje venku v noci? Kdo pracuje, jak vypadá příroda? A spí také ryby????? To vše děti zjistí v Knize o noci. Zaměřuje na město, les, továrnu, noční dopravu, podmořský svět, austrálskou divočinu a mnoho dalšího.

10.11.2020

Chodí mýval brzy spát? Chodí mýval brzy spát? Tobias Pahlke

Kniha Chodí se zaměřuje na zvířata a jejich den. Najdete v ní spoustu zajímavostí, v čem se jednotlivé druhy liší. K tomu hezké ilustrace, A moderní grafika.

Věděli jste třeba, že kolibřík umí zůstat na jednom místě i ve vzduchu? A želvy se perou o místo na kladení vajíček?

30.10.2020

Homeopatie a děti Homeopatie a děti Tomáš Karhan

Kniha uvádí nejčastější zdravotní problémy u dětí a zmiňuje, jaké homeopatika jsou v tomto případě vhodné. Kniha je členěná dle vývojových etap dítěte, takže snadno najdete, kde jsou informace o kolikách i kojenců i menstruačních potížích u teenagerů.

26.10.2020

Nejkrásnější místo na světě Nejkrásnější místo na světě Petr Horáček

Zajíček s králíčky chtějí věděti, jak vypadá nejkrásnější místo na světě. Není to třeba u nich na louce? Vydají se do světa, aby našli odpověď. A vrací se se zajímavým zjištěním - není důležité, jak místo vypadá, ale....

26.10.2020 5 z 5

Na venkově Na venkově Stéphanie Babin

Knížka dětem umožňuje poznávání nejen zrakem, ale také hmatek. Obrázky jsou velké, jasné a k tomu mají zvířata "realnou" srst, takže děti mohou obrázky hladit a škrábat.

21.10.2020 5 z 5

Solfánci a Sluneční královna Solfánci a Sluneční královna Martina Mia Svobodová (p)

Kniha představuje příběh o sulfáncích, kteří se snaží na zemi najít lásku, aby mohli opět otevřít svá srdce. K tomu jim pomáhá i sluneční královna. Jenže celá záchrana se nějak zkomplikuje...

10.10.2020 4 z 5

Kdopak se tu chechtá? Kdopak se tu chechtá? Jens Poschadel

Kniha se zaměřuje na různé pocity, které vnímají zvířata. Zjistíte třeba, co dělají čápi, když se spárují, jak se chová vlk, když se bojí, kdy je šťastný kůň či nosorožec nebo jak poznáte rozzlobeného dudka. Věkově doporučuji od 3-4 let.

05.10.2020 5 z 5

Co se šeptá v trávě Co se šeptá v trávě Eva Horáková

Kniha přináší několik příběhů o zvířátkách z travní říše. Zároveň podporuje genetickou metodu čtení, takže jsou nejprve používána slova především jednoslabičná a poté se slabiky postupně přidávají. Je tedy vhodná hlavně pro začínající čtenáře.

01.10.2020 4 z 5

La! (Knížka, která dělá zvuky) La! (Knížka, která dělá zvuky) Hervé Tullet

Kniha je veselá, plná barev a zajímavých optických hrátek, jak tomu bylo i u předchozích dílů Knížka a Varvy. Kromě toho ale nechybí ani slovní hříčky, které jsem teda ani nečekala. Troufám si říct, že je to asi nejpovedenější dílo z Tulletovek, které jsme prozatím vyzkoušeli. Už totiž nestačí jen ruka, ale zapojuje se zároveň i hlas.

22.09.2020 5 z 5

Pekelné příběhy čertí babičky Pekelné příběhy čertí babičky Iva Gecková

V knize najdeme různé příběhy ze života čertí babičky. Jsou krátké, čtivé a místy dokonce i humorné, protože obsahují různé vtipné přirovnání a metafory. Čertí život se zde promíjí i v malým detailech (například v narážkách na věk – babičce už není 300 let, je krapet starší nebo neuklízela jsem nejmíň 85 let a podobně). Vše je pak doplněno o netradiční ilustrace od Drahomíra Trsťana.

Kniha je vhodná pro děti od 3-4 let. Dá se k ní dokoupit také sešit plný hádanek, luštění a doplňovaček, kde se děti opět setkají nejen s babičkou, ale také dalšími obyvateli pekla

18.09.2020 4 z 5

Letem světem s Vášou Letem světem s Vášou Marcela Kotová

Knížka Letem světem s Vášou má za cíl zábavnou formou ukázat, že svět je různý. Každá země má svá specifika, lidé a jejich zvyky jsou také odlišné, ale přesto máme všichni mnoho společného a v každém světadíle se dá najít i spoustu hezkého. S knížkou samozřejmě neprocestujete celý svět. Navštívíte ale všechny světadíly a děti tak mohou získat alespoň základní přehled, v čem se liší třeba Afrika od Grónska nebo Asie.

Kniha obsahuje příběh, ale také spoustu reálných informací k uvedeným zemím. Doporučuji ji tedy spíše pro školáky, případně předškoláky.

01.09.2020 3 z 5