maminkoutek maminkoutek komentáře u knih

Jedlá soda Jedlá soda kolektiv autorů

V knize najdete více než 250 tipů, jak využit jedlou sodu v kuchyni, koupelně, při úklidu nebo na zahradě. Nápady jsou jednoduché a rychle proveditelné, což se mi moc líbí.

06.08.2020

Co se skrývá v lidském těle Co se skrývá v lidském těle Katie Daynes

Kniha je tvořena tak, aby uspokojila hlavně malé zvědavce. Je členěná dle otázek, které děti často pokládají - jak? co? kde? kdy? proč?

03.08.2020 5 z 5

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Krásná knížka pro děti od 1,5 let. Jednoduchý a krátký příběh, hezké a pestré ilustrace, vhodné i pro začínající čtenáře.

18.02.2020

Hádej, jak moc tě mám rád! Hádej, jak moc tě mám rád! Sam McBratney

V tomto nádherném leporelu ukazuje zajíček svému tatínkovi, jak moc ho má rád. ❤️ Ták moc, jak daleko dosáhne. Taak moc, jak vysoko vyskočí. A hlavně taaaaak moc, jak je to od něj až k měsíci.

09.02.2021 5 z 5

Hravé básničky pro kluky a holčičky Hravé básničky pro kluky a holčičky Romana Suchá

Kniha obsahuje 42 jednoduchých a krátkých básniček, které nejsou jen o čtení, ale také o ukazování. U každé básničky jsou totiž červeně zvýrazněna slova, které děti mohou znakovat. A pod básničkou je pak znázorněno a vysvětleno, jaké na to.

BioAbecedář Hanky Zemanové BioAbecedář Hanky Zemanové Hana Zemanová

V knize najdete praktické rady i obecné info k různým srovinám a potravinám. Od mouky, přes oves, obiloviny, luštěniny či semínka až pod ořechy či sladila. V třetí části jsou park recepty především z těchto surovin

09.02.2021 5 z 5

Martinka - krátké příběhy na cestu do postýlky Martinka - krátké příběhy na cestu do postýlky Gilbert Delahaye

Kniha má nový obal, ale příběhy i obrázky zústávají stejné, jak bylo v předhoczích vydáních. V knížce je několik příběhů o Martince a jejich sourozencích - Martinka v Zoo, v letadle, Martinka a láska k poníkům, Martinka a neposedná fretka, bráška, Martínka vychovatelkou.

09.02.2021 5 z 5

Jak byl Fiškus malý a ztratil se Jak byl Fiškus malý a ztratil se Sven Nordqvist

Další kniha o kocouru Fiškusovi a jeho pánovi Pettsonovi nám osvětlí, jak se vlastně kocourek dostal ke starému dědovi. Jak se život obou změnil a proč? A co teprve, když se jednoho dne Fiškus ztratil a Pettson ho nemohl najít...

Můj kamarád dinosaurus Můj kamarád dinosaurus Petra Martišková

niha vypráví příběh o chlapci, kterému se splní sen. Konečně má zvířátko. Už nemusí závidět ostatním spolužákům, už se má také s kým mazlit, hrát si a samozřejmě i chlubit. Jenže jeho zvířátko je neobvyklé. Navíc na něm mají zálusk dva divní pánové…

09.02.2021 3 z 5

Nový domek pro myšku Nový domek pro myšku Petr Horáček

Myška hledá nový domek, protože do toho stávajícího se nevleze i s jablíčkem. Povede se ji najít něco, kde se bude cítit jako doma?

Příběh je jednoduchý, nenáročný a přesto se budete asi usmívat od začátku do konce. Na každé stránce je pouze pár vět, takže text není dlouhý. K tomu celostránkové ilustrace v pestrých barvách, které vtipně doplňují průřezy.

09.02.2021 5 z 5

Zahrada žije - zahradničíme s dětmi Zahrada žije - zahradničíme s dětmi Anita Blahušová

Tato knížka je vhodná hlavně pro ty, kdo mají doma či na chatě zahradu. Najdete v ní spoustu praktických návodů, co lze dělat s dětmi na zahradě a jak podněcovat jejich zájem o zahradničení. Kromě pěstování různých plodin a práce s nimi vyzkoušíte také všelijaké vychytávky v podobě žížalího komposteru, zahradního kompostu aj.

Rok v pohádce Rok v pohádce Maciej Szymanowicz

Jak už je u této série zvykem, každá dvojstrana je věnovaná jednomu měsíci a můžeme sledovat, co zde postavy dělají. Co je ale trošku jiné - v knize Rok v pohádce nenajdeme reálné situace, nýbrž pohádkový svět plný fantazie a kouzel...

Pohádky vánočního zvonku Pohádky vánočního zvonku František Kožík

Kniha přináší soubor 12 originálních pohádkových příběhů. Pohádky jsou humorné a čtivé, a to navzdory tomu, že obsahují místy také zastaralá slova a slovní spojení (autor žil v letech 1909-1997).

09.02.2021 4 z 5

Bětka a Vojtíšek: Jak se těšili na Ježíška Bětka a Vojtíšek: Jak se těšili na Ježíška Anna Burdová

Kniha ukazuje, jak jedna česká rodina prožívá advent a přípravy na Vánoce. Není to pohádka, ale spíše vyprávění o dvou sourozencích a jejich rodičích. Děti se často handrkují a čekají je i české tradice jako tvorba adventního věnce, psaní dopisu Ježíškovi, Mikuláš a jiné. Prostě příjemná oddychovka, která bude dětem nejspíše blízká.

13.01.2021 4 z 5

Čekání na Vánoce Čekání na Vánoce Marek Kita

Kniha dětem přibližuje Vánoce, ale zcela jiným způsobem, než je běžné. Představuje po celý advent různé postavy, které jsou nějak spojené s narozením Ježíše. A vysvětluje, jakou úlohu sehráli. Děti se tak setkají nejen s Josefem, Marií či mudrci z východu, ale také třeba s Abrahámem, Janem Křtitelem či Alžbětou. Pokud se chcete dozvědět o narození Ježíška více, kniha by vám určitě neměla uniknout.

13.01.2021 5 z 5

Jak to žije v jesličkách Jak to žije v jesličkách Emily Bolam

Leporelo Jak to žije v jesličkách přináší dětem zjednodušenou verzi příběhu o narození Ježíše. Je určeno mrňouskům od 1 roku, takže zde nenajdete žádné podrobné detaily, ale jen základní informace, kde se Ježíšek narodil a kdo u toho všeho byl. Kromě textu je na každé dvojstránce nějaký pohybový prvek, který děti vtáhne do vyprávění.

28.12.2020 5 z 5

Auta, vlaky, bagry taky Auta, vlaky, bagry taky Hana Zobačová

Kniha využívá genetickou metodu čtení, takže obsahují velká písmena a slova, jež jsou jednoslabičná, dvojslabičná a postupně se to ztěžuje. Zaměřuje se totiž na auta, vlaky, bagry, letadla a další dopravní prostředky.

27.12.2020 5 z 5

Denní činnosti Denní činnosti kolektiv autorů

Kniha obsahuje krátké zvukové stopy. Informace jsou nenáročné, obvykle popisují, co postava dělá a proč nebo udává základní vlastnosti věcí na obrázku. Básničky jsou o pár verších a na každé stránce jich najdeme hned několik. U nás ale nejvíce zaujaly písničky, které jsou na každé stránce jiné. Textům jde relativně dobře rozumět

27.12.2020 4 z 5

O myšce, která se nebála O myšce, která se nebála Petr Horáček

Kniha vypráví o myšce, která se nebojí ostatních zvířátek, i když jsou velké. Jednou ale narazí na kočku....

Kniha je určena nejmenším čtenářům, textu je málo, dominují hlavně celostránkové ilustrace. Je vhodná také pro začínající čtenáře.

01.12.2020

Kolik váží Matylda Kolik váží Matylda Jiří Holub

Kniha je psána z pohledu třeťáka Káji, který má svůj osobitý styl vyjadřování. A hlavně vtipné prupovídky.

Příběh je o tom, že s kamarádkou Hermínou uvažují, kolik asi váží jedna strašně tlustá holka u nich ve škole. Jenže zvážit ji není jen tak, obzvláště když nikoho nemá ráda a všechny jen šikanuje... Jo, zní to trochu děsivě, ale o to překvapující je zpracování, které je svižné, zábavné a určitě se nejednou zasmějete.

18.11.2020