Máma001 Máma001 komentáře u knih

Čtyři ženy a jeden pohřeb Čtyři ženy a jeden pohřeb Narine Abgarian (p)

Autorka píše velmi čtivě, od první strany mě to chytlo. Kniha má zvláštní náladu a velice mi sedla. Celou dobu jsem měla pocit, že jsem součástí příběhu. Určitě si přečtu další román od této autorky.

31.12.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Skvěle napsáno, napětí až do konce, zajímavé téma, osobitý styl, určitě si od autorky ještě něco přečtu.

09.10.2023 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Příběh má napětí, tajemství, vtip, hodně postav různorodých charakterů, překvapení a skvělý nápad. Líbil by se mi i zfilmovaný. Je to trochu temné, ale s přesahem i do dnešní doby.

13.09.2023 5 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Krásný poetický jazyk. Příjemné čtení.

04.08.2023 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Za mě průměrná detektivka. Nevím, co mi na ní vadilo, asi konkrétně nic, jenom mě to nudilo.

03.08.2023 2 z 5

Wolf Hall Wolf Hall Hilary Mantel

Tak tahle kniha mi dala opravdu zabrat. Velmi náročné čtení. Je to krásně napsané, kvalita, opravdu, ale já jsem si to prostě neužila. Musela jsem se mimořádně soustředit na text. Často jsem se dívala do přehledu postav, kterých je opravdu hodně, mnohdy jsem nechápala, o co jde a musela jsem odstavce číst vícekrát. Fakt dřina. Přesto jsem to dočetla zejména kvůli atmosféře knihy.

16.07.2023 3 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Pro mě nuda. Popisy a zase popisy, spousty názvů různých míst, těžko se pamatovaly, nevím, dalo mi velkou práci knihu dočíst.

10.06.2023 2 z 5

Turista Turista Olen Steinhauer

Nějak se mi nedařilo začíst se do knihy. Jednak mě to nebavilo a navíc jsem se musela často vracet, abych pochopila souvislosti. Možná je to mnou, dělám to nerada, ale vzdávám to.

20.05.2023 2 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Mě to hrozně bavilo. Je to trochu víc smutné, ale velice čtivé.

12.05.2023 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Velice příjemné čtení. Sympatický autor píše zdánlivě prostě, ale přitom velmi barvitě popisuje atmosféru pěší poutě. Je vtipný a legraci si dělá hlavně sám ze sebe. Čtenář se s ním snadno ztotožní.

14.02.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha mě uchvátila. Přišla mi velice čtivá už od začátku. Příběh se krásně vyvíjel, překvapoval, do 3/4 jsem považovala četbu za relax, a potom už jsem ji zase nemohla odložit kvůli napětí. Silné.

08.02.2023 5 z 5

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

Taková docela příjemná romantika vhodná k oddechu. V knize jsou zajímavosti o medicíně, když byla ještě v plenkách a příběh má milou atmosféru.

04.02.2023 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Krásný příběh, velmi čtivý, nádherně napsáno, určitě si od autorky přečtu další knihy.

27.01.2023 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Kniha mě nebavila. Možná není špatná, ale je to takové čtení k vodě, když jste začínající čtenář. Příběh je banální, takových knih je spousta.

18.01.2023 2 z 5