Malinali Malinali komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tohle je prostě klasika. Četla jsem jako malá, soutěžila s jeho básněmi na recitaci (i vyhrála). Četla jsem na střední a jako dospělá už několikrát. Nesmrtelné básně, strašidelné, ale něco v nich prostě je a nutí k zamyšlení. Zapadnou do každé doby, když se nad tím zamyslíme..

06.02.2021 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásné a třeba i k zamyšlení nad lidmi jací jsou

28.06.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Bravurně napsaná kniha s hlubším přesahem. Zamyšlení nad životem a sebou sama. Doporučuji.

20.04.2022 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Baba Jaga, Jelena Překrásná, pták Ohnivák...

Moje nejmilovanější kniha dětství. Dostala jsem ji od mamky v roce 1989. A teď z ní čtu svým dětem.

18.01.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Já jsem si to užila, oddechovka a super příběh. Sofie mě bavila.. Todd mě lákal. Děj hezky plynul, sice jsou tyhle knihy předvídatelné, ale je to super relax. Celá série spisovatelky je skvělá a ještě lepší je, že není nutné číst knihy za sebou, jak vyšly... Také se prolínají různě postavy z jednotlivých knih a je to jako byste potkali staré známé.

05.05.2021 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Jemné čtení kočičí, příběhy, pohoda na víkend. Knihu jsem zvolila díky čtenářské výzvě. Příběhy se mi moc líbily, nejvíce Čekání na kocoura, dle kterého se i kniha jmenuje.

15.01.2024 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Klasika a moc se mi líbí původní jazyk. Vdaná, ale ne z lásky... Věčné téma. Mě se líbilo.

12.08.2021 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Trochu náročné čtení pro novější generace čtenářů. Ale je fajn zkusit se přesunout do jiné doby a vnímat lásku tehdy a nyní. Kniha ukazuje, jak lásku dvou mladých lidí může zničit vzájemná a nesmyslná nenávist států.

09.03.2023 3 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Vyprávěno vypravěčem. Strašidelná pohádka, čtení před spaním pro dospělé a splnění čtenářské výzvy :o) Mě se to moc líbilo. Klasické horory od Kinga číst nemohu, pak se moc bojím. Ale toto mě bavilo.

24.01.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tyhle knihy vůbec nejsou mým žánrem, ale díky DK jsem zkusila a velice se mi líbí pohodový styl psaní, vždy poznání dané země, jako bych tam byla s partou přátel já.

Opět další lehce romantický a pohodový příběh autorky. Velmi čtivé.. A víte co, já si ty skořicové dánské šneky jdu upéct..

17.01.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Poslední úkol jsem nakonec dokázala splnit: Knihu jsem četla díky čtenářské výzvě.

Hodně jsem se tohoto tématu bála, vůbec to není můj styl a špatně z takových knih spím. Ale tato kniha je psána "jemně" a doporučuji i pro slabší povahy, či začátečníky v poznání Osvětimi.

Uf. Ale stálo to za to.

22.10.2020 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Pohodička u moře, tedy pro čtenáře. Skvělé popisy, bavilo mě to. Oddechovka. Autorky styl psaní mě baví.

07.09.2020 5 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Krásná obálka, vánoční kniha, romantický příběh - ideální na zasněžené studené večery v období zimy.

08.01.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Pro mě příjemné oddechové čtení na zimní večery, lyžování, láska, jídlo :-)

30.11.2022 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Krásná a povedená kniha, laskavá, pohodová, plná svobody a snů a splněných přání....

23.09.2022 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Tohle je prostě naprostá bomba. Jako mě u toho bolelo břicho, furt jsem na příběh myslela, v noci jsem se bála i na wc. Nejsem fanda hororů apod., ale tohle jsem musela číst stejně jako kdysi Drakulu od Brama Stokera. Tohle je pecka pro všechny fandy Draculy. Skvěle psáno jako příběh... Ubíhá, napínavý děj celou dobu.

Tahle kniha si zaslouží čestné místo v mé knihovně a věřte, že je to pocta. Knihy totiž nesyslím, mám jen pár mě cenných.

Ještě chci pochválit krásně udělánou obálku knihy, to okénko je díra a líbí se mi jako nápad.

21.02.2021 5 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Nádherné rýmovačky pro děti. Jako malá jsem se naučila téměř všechny a vyhrála pár recitačních soutěží. Do dnes si je pamatuji a recituji je dětem i bez knihy, když je potřeba (čekárna u doktora, před spaním když není kniha apod.). Krásně doplněno ilustracemi.

15.01.2020 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Láska, zrada, naděje.. Klasika, která nezklame. Patří právem k povinné četbě.

21.08.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Ačkoli preferuji spíše knihy historické a založené na skutečných událostech, tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Nádherně napsané, smutné a čtivé. Nemám více slov. DOPORUČUJI.

30.09.2015 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Skvělé večerní čtení pro dámy.

03.03.2023 5 z 5