Malíček Malíček komentáře u knih

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Za mě bohužel velké zklamání, od knihy jsem čekala více nápaditosti, originality a zábavy. Místo toho jsem dostala humor, který byl až příliš nucený a naprosto otravné hlavní postavy. Do dalších dílů se pustím jen s myšlenkou, že nic tak laciného už jsem dlouho nečetla a určitě to nemůže být horší.

28.09.2023 2 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Další romantická kniha, kterou jsem si užila a asi bych ji doporučila dál. Musím se přiznat, že víc se mi líbil první díl série Osobní strážce, protože v Polib mě znovu jsem měla problém s chováním prince Prescota a velkou část knihy jsem se nedokázala vcítit ani do bodyguardky Silver. Každopádně styl psaní autorky mi sedl, a i když tento příběh bych si dokázala představit tak o sto stran kratší, myslím, že za přečtení stojí.

15.04.2023 4 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

U téhle knihy jsem vůbec ale vůbec nebyla připravená na to, co přišlo v poslední třetině. Celkově jsem si čtení užila, i když jsem měla asi trochu problém se stylem psaní autorky. Hlavní postavy mi přišly sympatické, Samantha se snažila zavděčit všem, což ji vnitřně trochu sžíralo, a Jase by se byl rozkrájel pro svou velkou rodinu. Ten si mě získal tím, jak byl šikovný a nebojím se říct sexy.
Kniha ukrývá poměrně hluboká témata, pokud se o nich člověk nebojí přemýšlet.

02.04.2023 4 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

Čtení knih od této autorky je prostě jedna radost.
Tento díl si mě získal nejvíce hlavními postavami, protože s Alizou jsem se dokázala velmi snadno ztotožnit a její příběh mě opravdu zajímal, byla jsem napjatá, jak to nakonec dopadne, i když nějakou představu jsem samozřejmě měla. Přeci jenom je to pořád romantika na entou. Lucien byl pro mě docela záhadou, takovou velmi sympatickou a sexy záhadou. Ten si mě získal svým přístupem k rodině, ke své mladší sestře, o kterou se staral.
Celkově jsem si čtení opravdu užila a knihu mohu doporučit zejména čtenářům, kteří chtějí vypnout, u knihy si oddechnout a na chvíli se vypravit do světa nerozhodných vysokoškoláků.

02.04.2023 4 z 5

Spratek Spratek Torey L. Hayden (p)

Tahle knížka mě donutila hodně přemýšlet, rozhodně se dotkla mých citů, vtáhla mě do děje a také mě velmi inspirovala, jelikož speciální pedagogika je mi blízká a do budoucna se plánuji v této oblasti angažovat.
Autorka popisuje události věcně, ale je z ní cítit nadšení pro tuto profesi a pocit zodpovědnosti za to, co dělá. Z řádků sálá láska k dětem, pochopení, empatie a neskutečná kreativita.
Nemohu dát méně než plný počet hvězdiček a určitě bych knihu doporučila naprosto všem, myslím, že si z ní každý může vzít, co potřebuje.

09.03.2023 5 z 5

Sny v nás Sny v nás Anna Savas

Druhý díl série V nás se mi líbil ještě o něco víc než díl první a čtení jsem si fakt moc užila. Lily mi přišla někdy až moc tvrdohlavá, takže jsem se s ní dokázala hladce ztotožnit, a Julian byl prostě sexy, šarmantní a vtipný spolubydlící, kterého bych si hned nastěhovala domů.
Ve zkratce určitě doporučuji, čtení je to zábavné, plné romantiky, skvělého přátelství i tajemství.

03.03.2023 5 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

Série která mi velmi připomněla knihy Mony Kasten, což už samo o sobě je trochu záruka kvality. Oblíbila jsem si hned na začátku všechny hlavní postavy i prostředí, kde se celý příběh odehrává. Cole je takovej vysněnej starší brácha a Tessa je na jednu stranu městská křehotinka, ale na druhou strašně silná osobnost.
Jednu hvězdičku jsem musela strhnout kvůli tomu, že mi místy kniha přišla až moc zdlouhavá a s některými rozhodnutími Tessy nebo Cola jsem se vůbec neztotožnila a přišla mi naprosto mimo mísu.
Jinak ale tuto knihu mohu rozhodně doporučit. Myslím, že si na prvním díle série V nás smlsnou hlavně beznadějné romantičky.

03.03.2023 4 z 5

Na kolenou Na kolenou Meredith Wild

Nejsem z knihy tak nadšená, jak jsem si myslela. Příběh mi přišel poněkud plytký, hlavní postavy se chovali extrémně a buď přemýšleli nad věcmi až moc, nebo naopak vůbec. Cameron byl sympatický, ale svým chováním mě občas pekelně vytáčel. Maya se opravdu zdála většinu knihy jako alkoholička, která nesnáší svou práci, ale baví ji život v luxusu.
Na další díl se chystám spíše ze zvědavosti, ale raději nebudu mít přehnaná očekávání.

01.02.2023 3 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Tohle pro mě bylo zčásti utrpení, příběh mi přišel vyhrocený a chování hlavních postav mi občas nedávalo moc smysl.
Knihu bych hodnotila jako průměrnou romantiku a asi bych ji dál nedoporučila. Myslím, že jsou na trhu i příjemnější a komplexnější knihy tohoto žánru.

27.01.2023 3 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Vzhledem k tomu, kolik knížek jsem už z tohoto žánru a především z vydavatelství Red přečetla, tak jsem asi bohužel čekala od knihy víc.
Hlavní hrdinka Kate mi přišla sympatická, ale velmi zela v minulosti a hodně ji ovládalo to, co se jí stalo. Aidan byl opravdu takový superhrdina, který se ale schovával za masku protivného muže, což mi někdy až vadilo, protože jeho chování bylo přehnané.
Celkově mi nějakou dobu trvalo, než jsem se do knihy začetla, něco na stylu psaní autorky mi prostě úplně nesedlo.
Do dalšího dílu se asi pustím, protože mě minimálně láká obálka, ale radši do čtení půjdu s co nejmenšími očekáváními.

27.01.2023 3 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Další romantická knížka od vydavatelství Red, kterou jsem si musela pořídit, protože anotace mě velmi zaujala.
Čtení jsem si užila, příběh byl svižný, hlavní postavy sympatické, i když jejich rozhodnutí byla občas velmi impulzivní a zbrklá. Opakovala bych předchozí komentáře, ale celkově je příběh vystavěn tak, že má hlavu a patu, dává smysl, je zábavný, i když místy k zamyšlení.
Knihu mohu určitě doporučit hlavně beznadějným romantikům.

27.01.2023 5 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Velmi milý, vtipně podaný komiks. Našla jsem se v mnoha příbězích a celkové zpracování se mi hodně líbilo. Určitě můžu doporučit dál a v mojí knihovničce si svoje místečko Sarah Anderson zasloužila už Tesáky, takže je jasné, že i tuhle útlou publikaci mám doma.

27.01.2023 5 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

Za mě určitě nejslabší díl z celé trilogie. Kniha se sice četla dobře, autorčin styl psaní mi vyhovuje, ale celý příběh se podle mě hodně táhl, až jsem z toho měla pocit, že autorka pořádně neví, co psát a kam příběh směřuje. Některé části bych zcela vynechala a jiné bych zase více rozvedla, vyvstalo mi během čtení několik otázek, na něž jsem nenašla odpověď a také mi pár věcí v knize nedávalo moc smysl.
Komunikace hlavních postav byla tragická, a to jsem si myslela, že si během prvních dvou dílů uvědomili, jak je to důležité. Tak ne no. Taky se z nich opět stali děti, jejich rozhodnutí mi přišla nepromyšlená a fakt dětinská.
Velmi kladně hodnotím obálku, ta se mi moc líbí.

27.01.2023 4 z 5

Asi druhá kniha poezie, do které jsem se pustila a teda rozhodně nelituji a určitě se pustím i do dalších autorčiných knih.
Sbírka básní je poněkud depresivní a naplněná smutkem, ale v jednotlivých částech se dostáváme k hezčím pocitům, k motivaci, lásce. Knížka je velmi prostoupená emocemi, které dokáže přenést na čtenáře.

06.01.2023 5 z 5

Dívčí parta Dívčí parta Lisi Harrison

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a určitě jsem nebyla zklamaná. Tuto sérii jsem zčásti přečetla již ve školním věku, kdy se mi moc líbila, takže nynější návrat k Maisiině partě byl vlastně docela fajn. Knížka se čte rychle, protože příběh plyne, není zbytečně zamotaný, takže se čtenář v textu neztrácí.

06.01.2023 3 z 5

Z vůle Luny Z vůle Luny P. C. Cast (p)

Knížka na mě celkově udělala skvělý dojem, i když se musím přiznat, že jsem měla problém se do příběhu začíst, sžít se s jednotlivými postavami a zkrátka se nějak ponořit do úplně jiného světa, než jsem zvyklá. Ale hodně mě motivovala ta moc hezká obálka a to, že jinak tuto autorku mám strašně ráda, takže jsem se dostala přes asi prvních 250 stran a potom to šlo jako po másle.
Příběh mi přijde velmi originální, postavy jsou realisticky popsané a vyvíjejí se, prostředí je až krutě zajímavé a nechybí ani romantická linka (juch juch, to já potřebuju!).
No sečteno podtrženo první díl této série mohu doporučit (určitě vydžte první půlku, která vás prostě musí nějak uvést do děje, což je často matoucí) a těším se, až se pustím do navazujícího příběhu.

04.01.2023 5 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Tracy Andreen

Oddechovka, která nenadchne ani neurazí, na vánoční čas úplně ideální, protože navodí takovou fajn atmosféru. Nemůžu si pomoct, ale určitě to nebude nejlepší vánoční příběh, který jsem kdy četla, protože jsem se nedokázala sžít s hlavní postavou Finley, která mi docela lezla na nervy svými rozhodnutími a celkově mi přišla asi moc dětská. Nejspíš mi chyběla i nějak víc rozebraná romantická linka, ta byla taková nemastná neslaná.
Celkově se knížka ale četla dobře, styl autorky mi sedl.

04.01.2023 3 z 5

Sama sobě majákem Sama sobě majákem Kateřina Rezková

Krásná knížečka plná příběhů, pocitů, emocí, nádherných a podporujících slov, důležitých myšlenek. Moc jsem si užila i grafické zpracování a věřím, že se k těmto "zápiskům" budu vracet pravidelně.

20.12.2022 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Klasicky skvělá Colleen, která mě opět nezklamala. Silný příběh vyprávěný poutavým a čtivým stylem, který čtenáře chytne na první straně a vyplivne na konci. Užila jsem si romantickou linku, zasazení příběhu do prostředí Texasu i těžké téma, které se dějem prolíná.
Hlavní postava Beyah je podle mě silná osoba, která ale někdy rychleji mluví než myslí. Osobně jsem si ji ale docela oblíbila, stejně tak jako hlavní mužskou postavu Samsona.
Knihu bych rozhodně doporučila dál, možná už jen kvůli té krásné obálce?

20.12.2022 5 z 5

Plavat se žraloky Plavat se žraloky Claire Bidwell Smith

Já jsem z téhle knihy dost rozpačitá. Po tom, co jsem ji poměrně dlouhou dobu nechávala ležet na poličce bez ladu a skladu jsem se do ní pustila bez většího očekávání, takže vlastně nemůžu ani říct, že bych byla po přečtení nějak výrazně zklamaná. Každopádně musím říct, že jsem měla problém se do knihy začíst, tak první půlku knihy jsem se v příběhu a jednotlivých kapitolách hodně ztrácela.
Kniha ale nabízí pro mě několik věcí k zamyšlení a uvědomění, takže to se mi líbilo.

01.12.2022 3 z 5