malagelo malagelo komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Je to Twilight pro dospělé. Úroveň písemného projevu naprosto stejná, postavy také úplně stejné. On krásný, bohatý a neodolatelný, ona obyčejná, hnědovlasá, nešikovná. Láska a zbožňování na první pohled.
A proč je to tak populární no to je jasné, ženy prostě rády čtou oddechovky, červené knihovny, kde je vzorec předem jasný - zamilování - nějaký problém - řešení - happy end.
Každá náctiletá by chtěla potkat krásného upíra, který ji bude milovat až za hrob a každá žena má své vnitřní touhy, které přibližuje a rozebírá hlavní hrdinka Ana.
Meyerová byla první, která začala psát o upírech, a pak se s nimi roztrhl pytel a Jamesová je první, která píše o tématu D/S.

Zkuste českou autorku Sylvu Lauerovou a její knihu HRAČKA a porovnejte!

05.03.2013

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Skvělá kniha, velmi skvěle napsaná, ale musím dát hvězdičku dolu za ten otevřený, nevyřešený konec. Je to jen můj osobní pocit, ale já jsem prostě byla strašně zklamaná. Tolik práce hlavní postavy a vniveč. Bezprostředně po přečtení jsem prohlásila - kdybych věděla, jak to dopadne, tak to vůbec nečtu.

31.01.2013 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Začínám mít Gerharta opravdu, opravdu ráda :-)

31.01.2013 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Přečetla jsem jedním hltem a doporučuji přátelům se slovy - takové fantasy mixlé se scifi a ještě od českého autora jste ještě nečetli. Hlavní hrdina je upír proměněný za Jana Lucemburského, což mě, jako čtenářku Vaňkové nesmírně pobavilo.

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Ke Kulhánkovi jsem se dostala přes Kotletu. Zajímalo mě, kdo ho natolik ovlivnil, že začal psát. A Jiří Kulhánek mě opravdu nezklamal.

Richenza Richenza Antonín Polách

Hradec Králové je krásné město a určitě k tomu přispěla i královna vdova Richenza, která ho dostala věnem. Vždycky jsem si myslela, že Eliška Přemyslovna byla silná, hrdá žena, která by byla dokonalá královna a škoda toho, že následník musel být muž. Ale autor ji očividně nemá rád, protože ji vylíčil, jako pěknou potvoru. Oproti tomu Richenza je dokonalost sama a člověk ji prostě musí obdivovat. Její vztah s Jindřichem je vylíčen romanticky a zejména scéna, jak ho nepustila do města mě opravdu pobavila. Prostě to s chlapami uměla a to i s Janem Lucemburským.

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Jako čtenářka Ludmily Vaňkové musím tento román jednoznačně doporučit. Čte se lehčeji, protože není přehlcen detaily o historickém pozadí postav. Václav IV. je tu vylíčen o trochu lépe než v jiných knihách a Hynek Tas je prostě akční hrdina, jak vyšitý. Je to tvrďák, který má svůj pohled na život a vyznává jen svá pravidla pro které je ochoten zemřít bez mrknutí oka.
Kdyby si některý čtenář Kulhánka nebo Kotlety chtěl rozšířit obzory v historickém románu, vřele doporučuji právě tuto knihu.

31.01.2013

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

I druhá kniha série šlape dobře. Cat vede speciální protiupíří jednotku a scény s kolegy vojáky mě fakt bavily a ani by se v tomto díle nemusel objevit Bones. Těším se na třetí a doufám, že se její mužstvo nerozpadne.

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Musím říct, že po prvním přečtení jsem si říkala, že takový normál. Po čase jsem se k ní vrátila a skvělá. Asi jsem se prostě jen potřebovala přecvaknout z něčeho romantického do něčeho o trochu drsnějšího. Funguje tu perfektně napětí mezi hlavními postavami. Konec se mi líbil v očekávání dalšího dění.

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Další série od Patricie je skvělá. Hrdinka Anna je omega tedy nejsubmisivnější členka smečky, ale je to jen zdání, protože ve skutečnosti nemusí poslechnout ani Maroka. To je to co se mi na knížce nejvíc líbí, jak Anna získává odvahu nekrčit se před dominantními vlky. Charlese jsem si ze série s Mercy vůbec nepředstavovala, jak ho autorka vykreslila, takže pro mě rozhodně příjemné překvapení. Mam ráda i odstavce s Branem, kterých je v této sérii dost a určitě by si zasloužil svoji serii :-)
Patricii jsem začala číst hned po Stephenii, když jsem hledala další fantazy. A v současné době u mě těžce vede. Je to autorka, která píše dospěle a její dialogy jsou skvěle vystavěné bez prázdných frází.

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Tento životopis je především velmi kvalitně napsaný. Autor dokázal život Steva Jobse podat jako napínavý román. Pro uživatele Applu je to snad i nezbytnost přečíst si, kde se vzal název Apple, proč Macintosh, proč iPod, iPhone, iPad....
Je neuvěřitelné číst o Jobsovi posedlosti dokonalostí techniky a designu. Před přečtením jsem neměla ani ponětí, že měl i prsty ve vzestupu Pixaru. Každopádně po přečtení tohoto životopisu člověk pochopí, proč jsou výrobky Applu tak uzavřené a snad i kultovní a proč Jobs nenáviděl androidy, Microsoft a adobe flash. Byl to pedant, perfekcionista, egoista, ale především génius.

27.12.2012 5 z 5