Makyt Makyt komentáře u knih

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Smutný příběh, jako každý, který je o nemocném hrdinovi, kor když je to skoro ještě dítě... seznam přání je vlastně takový útěk od reality dne plného bolesti a očekávání toho nejhoršího... Smíření, odevzdání se situaci a zároveň neutuchající touha splnit si poslední přání...Poplakala jsem si po celou dobu čtení a donutilo mě to zamyslet se nad tím, jestli není třeba seznam přání začít plnit dřív, než víme, že už je na jejich splnění strašně málo času...

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Jedna z mála českých autorek, která mě fakt baví. Popisuje, jak se lze jako holka z města přizpůsobit životu na vesnici a že ani tam nejsou sto let za opicema a lze tam zažít spoustu dobrodružství, zážitků i nečekaných následků. :-)

30.07.2015 5 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Nadpřirozeno, které ve vás vyvolá smích a vzápětí slzy smutku. Příběh protkaný historií a vtipnými hláškami puberťácké pratetičky... a láska. Pohádka pro každého, nebo spíš pro každou ;-)

V kůži supermodelky V kůži supermodelky Meg Cabot

Trochu scifi, ale pěkně popsané, jak se Em vyrovnává resp. nevyrovnává se životem Nikki. Popis toho, že je těžké žít s tím, že vaše dítě už vlastně není tak úplně vaše dítě... že i když si myslíte, že někoho milujete kvůli jeho duši, tak to jak vypadá, vás a váš postoj k němu hodně změní. Stojí za přečtení, ale nesmíte do toho jít s přehnaným očekáváním.

30.07.2015 4 z 5

Oči dokořán Oči dokořán Raine Miller

Jo, tak tady bylo od začátku jasné, že díky práškům selže antikoncepce... a Karl jako záporná postava.. opět to obohatilo celý příběh a kniha tak dostává oprávněně 5*.

Vzácná a drahocenná Vzácná a drahocenná Raine Miller

Pěkný závěr celé série a zároveň uvedení novely Dokonalá vášeň. Je pěkně ukázáno, že v životě stojí za to bojovat se svými démony a podporovat své nejbližší, aby dělali totéž. Celou sérii včetně novel hodnotím 5* (mít jich k dispozici víc, tak dám víc ;-))

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Až do úplného konce jsem byla na pochybách, kdo prsten ukradl... závěrečné rozuzlení... to bylo něco. A to, že si Poppy až těstě před svatbou uvědomuje, že to vlastně není ono a dovídá se o svém snoubenci něco, co jí opravdu šokuje, to je něco, co by nechtěla poznat žádná z nastávajících nevěst... holt se to ale některým stává...

Neděle u bazénu Neděle u bazénu Madeleine Wickham

Tragická událost, která ovlivní osudy několika lidí, jeden vychytralý právník, který se na neštěstí chce přiživit... příběh smutný, ale pěkně napsaný, provázený několika vztahovými problémy a neproblémy.

30.07.2015 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Zase tak trochu pohádka, od začátku je jasné, kdo sedí vedle Emmy v letadle. Podlost pracovního kolektivu, resp. jednoho kolegy spolu s nervovým vypětím, to je odrazový bod pro spoustu zajímavých zážitků, prožitků a situací. Líbila se mi postava Jacka, který ví, kdy má mluvit a kdy "držet hubu a krok" :-)

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Raine Miller

Druhý díl, který se vyrovnává Nahé, možná trochu převažuje tím, že to vypráví Ethan ;-)

Nahá Nahá Raine Miller

Opět nejlepší první díl v celé sérii. Ethanovo nadšení a neutuchající zájem... jeho dominance a síla... Brynnini démoni, její strachy a vypěstované obranné mechanismy... Takový Ethan kdyby si vyhlédl mě ;-) I když tohle je taková moderní Popelka, že? On krásný, bohatý, ona modelka..."a žili spolu až do smrti" :-)

Dokonalá vášeň Dokonalá vášeň Raine Miller

Pěkná vsuvka mezi "pravými díly", místy ale trochu nekoresponduje způsob vyjadřování vs. historický román. Sexuální scény, romantika, historie... prostě vsuvka ;-)

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

Nejslabší z dílů, které jsem četla (New York, Londýn, Paříž), ale zato nádherný popis Paříže, při čtení jsem se tam trochu vrátila. Škoda, že já tam oproti hlavní hrdince strávila jen zlomek času ;-)

30.07.2015 2 z 5

Zbožňuju Londýn Zbožňuju Londýn Lindsey Kelk

Jako většina vícedílných knih mi tohle přišlo trochu jako nastavovaná kaše, ale nechalo se to přečíst... vtip, smích a další ujeté zážitky, prostě pěkná neděle ;-)

Třešinka Třešinka Raine Miller

Erotická oddechovka plná lásky a citů...tohle jednou zažít... B-)

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

První knížka od této autorky, původně jsem se trochu bála, nevěřila jsem, že české spisovatelky jsou takhle vtipné.... Super knížka, která na mém profilu způsobila další oblíbenou autorku. A další její přečtené knížky. Vtip, akce, vztahy, práce, sny každé holky... to je prostě ono. Podle mě super!

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Jo, tak tahle holka je drsná a ví co chce... to jsem si myslela po prvních stránkách.. pak jsem si začala uvědomovat, stejně jako ona, že svět není tak jednoduchý, že by šlo prostě jen přejet jinam a začít tam nový život... ona se s tím ale poprala a my všichni ostatní jí její odvahu a trpělivost můžeme jen závidět. A klasika - nové město, nový začátek, nová láska... co bychom mohli čekat? Ještě třeba novou práci, nové přátele a vůbec celkově nové zkušenosti ;-)

Chlad Chlad Maya Banks

Celá tahle trilogie se nechala dobře číst, klasicky nejlepší byl první díl. Je to tak trochu "porno pro matky", jak se to dneska nazývá, ale třeba se v tom najdete. Ash s Jacem na mě byli trochu moc, v některých pasážích i Gabe, ale jejich oddanost svým životním ženám je obdivuhodná.

Žár Žár Maya Banks

Pád Pád Maya Banks