MakiMel MakiMel komentáře u knih

Stejně se vrátíš Stejně se vrátíš Nora Roberts

Bohužel je to jen Harlekýnka v tvrdých deskách. Už jsem od Nory Robertsové četla mnohem lepší knihy. Na uvolnění určitě super, přečtenou jsem ji měla rychle, ale nenadchla - neurazila.

01.12.2020 3 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Fitzek je prostě machr na nečekané zvraty. Celou dobu vás vodí za ručičku, nechá vás abyste si udělali pár svých závěrů a pak bum, otočí to celé naopak a vy zase chvilku přemýšlíte, jak to zapadá do vašeho konceptu a když to přehodnotíte a už jste si jistí, že jste na stopě BUM a udělá to znova, jen jiným směrem. Ten autor je zkrátka šílený, ale mě ty jeho knihy neskutečně baví.

01.12.2020 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Prvotní myšlenka mě nadchla a závěrečné rozuzlení bylo v rámci sci-fi taky docela dobré, ale jinak je mi teda svět robotických technologií na hony vzdálený, takže se mi četlo obtížně. Celou dobu jsem bádala nad tím, jak se mohly nahrát ty vzpomínky a myšlenky a nesoustředila jsem se na četbu.

01.12.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

(SPOILER) To prostě nechcete číst. Ale zároveň je to tak dobře napsané, že otáčíte stránku za stránkou a bojíte se toho, co se objeví na konci, ale nemůžete si pomoct. Pravda je, že ten konec jsem si přeložila spíš v tom smyslu, že to dítě vyskočilo z okna. Nevím, jestli měl zůstat spíš nějak zahalený tajemnem a fantazií o přeměně na vránu... Každopádně to připodobnění rodičů vran a rodičů lidí bylo nesnesitelně hořké.

Soukromé vztahy Soukromé vztahy Diane Chamberlain

Po dlouhé době zajímavý příběh a zajímavě propletený, místy sice poněkud méně uvěřitelný, ale rozhodně obsahoval nečekané zvraty a donutil mě po dlouhé době ponocovat.

Kapka štěstí Kapka štěstí Linda Lael Miller

Čekala jsem jen romantiku typu Harlequine, ale dočkala jsem se celkem propracovaného příběhu, takže za mě super.

01.12.2020 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Navzdory vlažnějšímu hodnocení mě kniha neuvěřitelně chytla a rozhodně sáhnu i po autorových dalších knihách. Jeho styl psaní mi neskutečně sedí a hlavní postava mě taky nadchla.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vynikající kniha. Chytlavý příběh a navíc díky znalosti místního prostředí tak nějak blízký. Rozhodně doporučuji.

Tváře noci Tváře noci Corrie Jackson

Thrillery obzvláště nevyhledávám, ale tento mi svým prostředím i rychlostí a jakousi uvěřitelností sedl. Takže rozhodně můžu doporučit.

Nikdy nevystoupat na vrchol Nikdy nevystoupat na vrchol Paolo Cognetti

Pokud se chcete zpomalit a nadechnout, tak je to ta skvělá knížka. Už jen když jsem ji otevřela, měla jsem pocit, že medituji, až mi bylo líto, že už končí. Je o putování sama k sobě, ale ne v tom moderním duchu, kdy se cestovatel změní úplně o 180 stupňů, spíš o uvědomění si některých drobností, o doplnění mozaiky života, o naťuknutí některých problémů Tibetu apod. Rozhodně stojí za přečtení.

16.06.2020 5 z 5

Zkrocení markýze z Raventhorne Zkrocení markýze z Raventhorne Stephanie Laurens (p)

Docela dobře odhadnutelná a také vtipně napsaná červená knihovna. Na můj vkus příliš dlouhé popisy milostných scén, jako oddechové čtení rozhodně nezklame.

10.05.2020 4 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Liz Carlyle

Historická romantika s detektivní zápletkou. Rozhodně se četla dobře, i když děj je vzhledem k typu knihy dost předvídatelný.

03.05.2020 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Skvěle vykonstruovaná detektivka, jsem fanynkou paní Klevisové a těším se na její další knihy.

29.01.2020 5 z 5

Sloneček Malej ve světě širém Sloneček Malej ve světě širém Ivan Binar

Společně se synem jsme prožívali slonečkovo dobrodružství s kamarádem Kubíkem a kocourem Floriánem. U syna měla kniha velký úspěch, zvládli jsme ji za tři večery.

29.01.2020 4 z 5

Pro pobavení super, ale co si budeme, nakonec je člověk rád, že to dočte. Mnohem víc se mi líbí Deník kastelána. Ale na film se těším. Jen už jsou všechny ty fórky tak nějak mnohokrát opakovaný.

28.01.2020 2 z 5

Tři v posteli Tři v posteli Carmen Reid

Na můj vkus se to poněkud vleklo a taky mě trochu zklamal závěr, který byl až příliš happy. Ale celkově se jedná o pohodové a odpočinkové čtení.

14.01.2020 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Je to přesně ta knížka, kde vám na konci spadne brada a řeknete si, že tohle jste teda nečekali. A to nemám thrillery moc v oblibě, kvůli tomu strachu, který se mě vždycky drží během čtení. Tento příběh je ale dobře vystavěný, nenechá vás vydechnout, nejsou v něm žádná hluchá místa. Takže vřele doporučuji.

14.01.2020 5 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Protože Fulghuma miluji a nejsem zkrátka vůbec objektivní...

29.12.2019 5 z 5

Cesta do hlubin českého školství Cesta do hlubin českého školství Milan Kocmánek

Poměrně trefné komentáře a kreslené vtipy, které bohužel odrážejí problémy současného českého školství. Jako podnět k diskuzi určitě výborná věc.

26.12.2019 4 z 5

Najdu si tě v Římě Najdu si tě v Římě Tatiana Brezinská Čuperková

Pohodový příběh, oddechové čtení, ale má spád a čte se rychle a dobře. Vřele doporučuji.

26.12.2019 4 z 5