Makec Makec komentáře u knih

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Číst tuto knihu a zároveň pak sledovat seriál, dává pocitově nevšední prožitky a útrapy 2. světové války. Seriál trochu pomůže zapamatovat si jména postav v knize. Dále pak knižní zpracování rozšiřuje seriálové a v závěru jsou i stručně uvedeny poválečné osudy některých účastníků roty E.

18.09.2019 4 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Jelikož jsem prošel kdysi školením hrobníků, tak jsem si asi dokázal lépe představit postavu Augustina, kterou shledávám v této knize jako nejlepší. Trochu mě ale zklamal vývoj děje a to jak to nakonec dopadlo, proto "jen" 4*. Na druhou stranu chválím jak je kniha čtivě napsána.

09.06.2023 4 z 5

Lamentace Lamentace Christopher John Sansom

Bylo, nebylo jedno království a v něm ... samá intrika. Další vynikající příběh s pro mě nečekaným koncem. V závěru knihy je klidnější průběh událostí, ale na úplném konci opět odhalení ve stylu MS, ikdyž zde má jistou roli ve vyšetřování i jiná osoba. Už jsem propadal panice co číst dál, protože tato série je pro mě "echt gold", ale naštěstí vyšel další díl!

14.12.2019 5 z 5

Krvavé příběhy z hradů a zámků Krvavé příběhy z hradů a zámků Felix Krumlowský (p)

Příběhy, které se zakládaly na pravdě a historii samotné, jsou v této knize lepší než ty, které jsou víceméně smyšlené staletími, pověrami atd. Kniha je čtivá a dozajista neurazí zájemce o historii.

22.01.2019 3 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Opět strhující příběhy akterů této série. Pocitově se mi moc nelíbilo jak se kniha vyvíjí, ale nemění to dojem z celkového provedení. Mnoho recenzí mě tady přece varovalo, ať si moc nezvykáme na postavy. Znovu se mi nejvíce líbily příběhy noční hlídky a najdeme zde i rozličné postavy, které si zapamatujete a třeba i oblíbíte (např. šišlající "Kozel", starý Fray se svým "ha").

28.02.2022

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Z tohoto pokračování ságy jsou snad nejlepší příběhy Noční hlídky a Aryi Stark. Dále se mi líbila postava Jaqena H'ghara a popis rozpoutané hlavní bitvy tohoto dílu.

27.12.2021 5 z 5

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Další povedený detektivní příběh o politických intrikách a nástrahách 16-tého století s vložením soukromého vyšetřování. Někdy si říkám, jak vše v té době mohli stihnout. Do poslední chvíle jsem si nebyl jist kdo je strůjcem spiknutí. Člověk se opět dozví něco z dějin Anglie, což beru také jako +.

22.05.2018 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Jak již bylo několikráte napsáno - je to prostě úžasný příběh. Člověk jen zírá co bylo, je a určitě bude možné v tomto našem světě. Mám chuť si dokonce koupit i filmové zpracování. Zajímalo by mě, co asi dělají Corleonovci dnes. Asi podnikají již legálně v realitách. Také bych se rád dozvěděl něco o tehdejším Chicagu, jestliže jak je zmíněno v knize to byl mnohonásobnější masakr. :D

10.04.2018 5 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Poutavý příběh o rivalitě umělců a jejich uměleckých výtvorů. Škoda, že čas plyne jako voda v Arnu a spousta děl zůstala nedokončena. V průběhu čtení prostě musí člověk shlédnout i tyto mistrovské díla alespoň na fotografiích.

08.03.2018 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Je to již hodně let co jsem viděl film, ale stylem jakým autor popisuje stavby, postavy a samotný děj, tak mi přijde jako bych na to koukal včera. Ještě jsem nečetl knihu, kde by bylo tolik popsaných variant pro jednu věc.

06.12.2017 5 z 5

Dle mého názoru lepší než Stoletý stařík, kde se ke konci knihy setkával již s tolika mocnými lidmi, že to na mě bylo až přehnané. V této knize byl přehnaný snad jen pád z helikoptéry s dopadem do měkkého :). Kniha také ukazuje jak (ne)schopní jsou někteří lidé na vedoucích funkcích, což můžeme znát i ze života. Pro pobavení je toto pěkný příběh o životě a co v něm lze "možná" prožít a proto dávám 4 hvězdy.

12.08.2017 4 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Klobouk dolů něco takového vytvořit a také překlad dal asi zabrat. Jinak je to také těžší čtení. První část jem v celku pochopil, ale tu druhou jelikož jsem ji četl s většími prodlevami, tak nikoliv.

11.03.2019 4 z 5

Vladař Vladař Christopher John Sansom

Co napsat jiného než prostě "Pecka". I když jsem správně předpokládal, kdo je ona záporná (těžko říct, jestli záporná) postava tak je to pro mě zatím nejlepší ze série, ale nevím, jak dlouho to bude platit, když se dívám na hodnocení dalších dílů.

15.10.2018 5 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Slušný popis doby a života před vladařením Karla IV. Pro zájemce o historii dobrá volba.

29.08.2018 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Bohužel jsem prvně viděl filmové zpracování a proto věděl kdo je Sněhulák. I když nevím podle čeho byl film natočen, protože kniha je úpně jiná. Snad jen to téma. Kniha se dobře čte a v příběhu nejsou žádné přehnané situace, pouze sériový vrah :). Možná bych uvítal nápaditější přechod a zjištění HH, že vrahem je ...

19.12.2017 3 z 5

Země mrtvých nadějí Země mrtvých nadějí Christopher John Sansom

Méně vyšetřování, více rebélie. Asi to byl ale záměr přiblížit další dějiny Anglie. Oceňuji závěrečné historické popisky ze kterých autor čerpal pro svoji knihu.

05.11.2023 4 z 5

100 pokladů naší planety: Hrady a zámky 100 pokladů naší planety: Hrady a zámky Hannah Brooks-Motl

Krásná kniha plná fotografií s popisem staveb, doplněným o tipy, zajímavosti a nejvhodnější dobu k návštěvě. Kdyby to šlo, tak bych je navštívil snad všechny.

29.10.2021 5 z 5

Zázraky lidského umu - Architektura od počátku věků do současnosti Zázraky lidského umu - Architektura od počátku věků do současnosti kolektiv autorů

Super kniha pro milovníky architektury historických i moderních staveb. Nejvíce mě asi překvapil africký kontinent.

24.07.2021 5 z 5

Waterloo Waterloo Bernard Cornwell

Tuto knihu shledávám a řadím do skupiny Fascinující. Je to asi prostě tím tématem, ale nemohu jinak. Kniha je velmi čtivá a mezi klady řadím hlavně úryvky dopisů a postřehů samotných aktérů této bitvy.

21.06.2020 5 z 5

Kávologie Kávologie Gloria Montenegro-Chirouze

Bez kávy ani ránu. Tato kniha přibliží pro čtenáře a milovníky kávy život kávového zrna od počátku vzniku a průběh jeho putování, než se ocitne u nás doma či v kavárně. Bavily mě pasáže z historie a prvopočátky objevů kávy v evropě.

25.09.2019 5 z 5