Majkrofon Majkrofon komentáře u knih

Dievča v ľade Dievča v ľade Robert Bryndza

Na detektívky som už asi dosť náročný. Bryndza ma bohužiaľ nejak zvlášť nezaujal.

16.09.2018 3 z 5

Chlapec na vrchole hory Chlapec na vrchole hory John Boyne

Fu, tak toto bol opäť ďalší silný príbeh. Boyne ukázal aké ľahké je manipulovať s detskou mysľou a načrtne tak neskutočne brilantnú zmenu osobnosti, že som sa nestačil čudovať. Opäť kniha, ktorá určite nie je len pre deti, resp. mládež.

13.08.2018 5 z 5

Spiace krásavice Spiace krásavice Stephen King

Úprimne? Absolútne som nevedel, čo od tejto knihy očakávať. Ale ukázalo sa, že som proste kingmaniak a aj keď som knihu čítal pomerne dlho, tak určite nesklamala, práve naopak. A poslednú pasáž som zhltol na posedenie, predchvíľou.

26.07.2018 5 z 5

Brána Irkally Brána Irkally Juraj Červenák

Ďalšie dobrodružstvo kapitána Báthoryho nás zavedie hlbšie do osmanského sveta. Báthory sa po dvoch rokoch v zajatí v tureckých galejách vydáva na nebezpečnú cestu plnú krvi, priateľstva, zrady a nadprirodzena. Druhým dieľom sa Juraj Červenák zaradil medzi skvelých spisovateľov na poli historického fantasy.

25.06.2018 5 z 5

Na Západe nič nové Na Západe nič nové Erich Maria Remarque (p)

Ďalšia klasika, ktorá sa ku mne dostala až po určitom čase. ale vôbec neľutujem. Kniha je plná akcie, vtipu v danej situácii a hlbokých myšlienok, ktoré nestrácajú na svojej originalite ani dnes. Vrelo odporúčam každému, kto ešte nečítal.

05.05.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Bavilo ma to viacej ako iné Karikové knihy. Aj keď autor nemá nejakú literálnu hodnotu, tak dokáže písať pútavo pre masovú čitateľskú obec. Aj šudia, ktorý vôbec nečítajú, môžu po tejto knihe siahnuť. Mňa osobne zaujímala hlavne z dôvodu, že pochádzam z Nitry a Tribečské pohorie mi je dobre známe. V Jedľových Kostolianoch mal kedysi môj dedo penzión s chatovou osadou, trávil som tam každé leto zimu. Tak isto som milovník turistiky a také miesta ako Žibrica, či Veľký Tríbeč mam pochodené, na Veľkom Tríbeči som dokonca prespal. Aj keď som sa nestretol so žiadnymi anomáliami, toto pohorie má svoje čaro a ponurú atmosféru. V celku teda nejde o vôbec zlú knihu, záver ma bavil a dokonca som si aj jednu z hlavných postav obľúbil, Miu, bolo mi veľmi ľúto ako to s ňou dopadlo. Asi si v zime naplánujem túru na Javorový vrch.

25.04.2018 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Ďalšia z klasík, o ktorej sa s kludom môže hovoriť ako o nestarnúcej. Ray Bradbury vystaval zaujímavý svet, ktorý mrazí a na štýl Orwella v sebe nesie veľké posolstvo. Aj v dnešnej dobe stále aktuálna kniha.

01.04.2018 5 z 5

Bohyňa pomsty Bohyňa pomsty Jo Nesbø

Tento diel ma bavil o trochu menej. Stále ide o veľmi kvalitnú severskú krimi, avšak, miestami mi to prišlo až moc prekombinované a chaotické. To však nič nemení na tom, že sa na ďalšie diely s Harrym Holeom teším, aj keď si dám asi menšiu pauzu, o to viac sa však budem tešiť na ďalšiu knihu.

29.03.2018 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Celkom fajn scifi, páčil sa mi svet, ktorý autor vytvoril. čo ma naopak na knihe sklamalo, bola jej rozvláčnosť a v celku nezaujímavé postavy. Každopádne mám pocit, že autor úplne nevyužil potenciál svojho nápadu. Ale je to fajn oddychovka.

27.03.2018 4 z 5

Akoby si kameň jedla Akoby si kameň jedla Wojciech Tochman

Krátka knižka, ktorá je však veľmi silná, surová a smutná. Je zarážajúce, že sa takéto veci diali, neďaleko od nás, len pár rokov do zadu.

23.03.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu som si zaradil do výzvy, kvoli zaradeniu pod ženské romány, tie fakt nečítam. kniha bola velmi dobrá, ale skutočne tam bolo miestami cítiť, že je viacej zameraná pre ženy. Smrt je mým řemeslem od Merleho, ktorú som čítal pred tým, ma bavila oveľa viac.

10.03.2018 4 z 5

Tanec s drakmi 2: Po hostine Tanec s drakmi 2: Po hostine George R. R. Martin

po posledných dvoch knihách dávam opäť päť hviezdičiek. I keď stále platí, že už je to až príliš rozsiahle a vôbec by nevadilo menej postáv, tak ma to bavilo. Malo to spád, akciu, napätie a Martin vo svojom svete rozpútal doslova svetovú vojnu. Škoda len, že na ďalšiu knihu si nejaký čas ešte počkáme.

07.03.2018 5 z 5

Strážcovia Varadína Strážcovia Varadína Juraj Červenák

Juraj Červenák je ďalší autor, na ktorého som si už dlhšie brúsil zuby, odporučilo mi ho aj viacero kamarátov. A už po prvej knihe, ktorú som od neho prečítal musím hrdo konštatovať, že som si Strážcov Varadína zamiloval, o to viac ma to teší, že ide o slovenského autora. Červenák okrem toho, že je výborný spisovateľ a rozprávač, je aj vzdelaný historik danej doby a ponúka nám výborný príbeh plný krvi a súbojov, ktorý ani chvíľu nenudí.

17.02.2018 5 z 5

Oceán na konci ulice Oceán na konci ulice Neil Gaiman

Veľmi krátka kniha, ktorá vás však ani na sekundu nenechá chladným a vtiahne vás do neuveriteľného a nádherného príbehu. Opäť skvelá kniha plná fantázie. Neil Gaiman je naozaj jeden z najlepších vo svojom žánri.

13.02.2018 5 z 5

Zrada Zrada Jo Nesbø

Ešte lepšie a prepracovanejšie ako predchádzajúce diely. Harry je jeden z mojích najobľúbenejších detektívnych hrdinov a musím povedať že ho mam rád a teším sa na ďalšie knihy.

07.02.2018 5 z 5

Trón zo skla Trón zo skla Sarah J. Maas

Toto fantasy vôbec nebolo podľa mojej chuti. Od začiatku ma to nejak extra nechytilo, prišlo mi to až moc pre dievčatá. Siahol som po ňom z čírej zvedavosti, no bohužiaľ ma kniha nejak zvlášť nezaujala.

05.02.2018 3 z 5

Americkí bohovia Americkí bohovia Neil Gaiman

Už veľmi dlho som sa chystal prečítať si niečo od Neila Gaimana. Amerických bohov som si vytipoval schválne dopredu a neľutujem. Gaimanov štýl písania ma neskutočne bavil a vtiahol ma do knihy, je to kniha plná fantázie a čítala sa prakticky sama, teším sa aj na ostatné od neho.

26.01.2018 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Mám rád scifi, viem že je to klasika a velmi som sa na túto knihu tešil, preto je moje sklamanie o to väčšie, no jednoducho ma to nebavilo. Nejak mi nesadol štýl písania autora, čo je prekvapenie, pretože film som videl, aj keď, už pomerne dávno, ale viem, že sa mi vtedy páčil.

17.01.2018 3 z 5

Sedem minút po polnoci Sedem minút po polnoci Patrick Ness

Rozhodne to nie je kniha len pre deti. Tak smutný a osamelý príbeh som veru ešte nečítal, chytilo ma to za srdce a táto kniha vo mne zanechala rôzne pocity, dlho som nad ňou ešte rozmýšlal aj po prečítaní. Výborné, fakt som nečakal, že ma to tak zasiahne.

14.01.2018 5 z 5

Šváby Šváby Jo Nesbø

I dont know..Mňa to bavilo, asi sa zo mňa začína stávať fanúšik Harryho Holea.

10.01.2018 5 z 5